Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Gökova Körfezi Knidos Antik Kenti

Muğla’nın Datça ilçesinde yer alan Knidos Antik Kenti, Akdeniz ile Ege’yi birleştirir. Yüzyıllar öncesine ait bu sanat ve kültür kenti, günümüzde de ziyaretçilerin beğenisini kazanır. Datça Yarımadası’nın en batı kısmında yer alır ve ulaşım için denizyolunu tercih etmek daha mantıklıdır. Araba ile zorlu yollardan geçmek, varış süresini uzatır.

Bunun yerine bir tekne kiralayarak hem hiç görülmemiş yerleri keşfedebilir hem de bu özel antik kentin tadını çıkarabilirsiniz.  Datça Yarımadası’na kadar uzanan Gökova Körfezi, Knidos antik kenti ile ayrıca bütünleşmiş bir bölgedir. Yaklaşık 100 km uzunluğa sahip bu körfez tekne yolculuğunuz boyunca sizlere en güzel ve eşsiz manzaraları sunar.

Knidos’ta Neler Yapılır?

Datça’nın en ucunda yer alan Knidos, pek çok doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapar. Çok köklü bir geçmişe dayanan Knidos Antik Kenti, kültürel gezi için tercih edebileceğiniz yerlerdendir. Bu antik kentte çok önemli yapılar ve eski kalıntılar görebilirsiniz. Yarımadada yer aldığı için buraya gitmek için mutlaka deniz yolunu kullanmanız gerekir. Knidos antik kentinde ziyaret edebileceğiniz oldukça fazla yer bulunur. Önerilen ve görmeniz gereken yerler arasında;

Dor Tapınağı, Apollon Tapınağı ve Sunağı, Odeon, Dionysos Tapınağı ve Stoası, Meclis Binası, Yuvarlak Tapınak ve Sunağı, Yamaç evleri, Nekropol, Demeter Kutsal Alanı, Kap Krio Yarımadası yer almaktadır.

Knidos Antik Kenti

Özel tekne kiralama için Datça – Knidos durağınıza eklemeniz gereken bir noktadır. Böylece lüks bir tatilin yanı sıra kültürel bir tatil de yapabilirsiniz. Aynı gün içinde Knidos’un pek çok yerini ziyaret ederek zengin bir tatil deneyimi elde edebilirsiniz.

En Sakin Gökova Körfezi Koyları

Gökova Körfezi’nin öne çıkan noktalarından biri olan Datça Yarımadası, gerek doğası gerekse de tarihi dokusu ile her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.  Özellikle tekne kiralama ile Datça’yı ziyaret edenler mutlaka rotalarında yer verdiği Gökova Körfezi’nin sakin ve huzur dolu koyları eşsiz manzaralar sunmaktadır. Tekne turunuzda mola verebileceğiniz bu koylarda deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Gökova Körfezi’nde yer alan en güzel 5 koy;

  • Kissebuku
  • 7 Adalar
  • Longoz
  • Bordübet Koyu
  • İngiliz Limanı

Gökova körfezi tekne turu yaparak bu birbirinden güzel koyları görebilirsiniz. Hemen her noktada verebileceğiniz yüzme, öğle ve akşam yemeği molaları ve kara turları ile tatilinize farklı etkinlikler katabilirsiniz. Gökova Körfezine yapacağınız tekne turu esnasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan Knidos antik kenti’nin yanı sıra pek çok farklı yer de yer almaktadır. Birbirine çok yakın koyların yer aldığı Gökova, aynı zamanda korunaklı bir yapıya da sahiptir.

Longoz Koyu Gökova Körfezi

Gökova Körfezi’nde Nereler Gezilir?

Her yıl pek çok turistin ilgisini çeken Gökova Körfez’ini, özellikle tekne turu ile gezmenin tadı bambaşkadır. Gökova körfezi gezilecek yerler denince akla ilk olarak Akyaka gelir. Doğal güzellikleri ile öne çıkar ve yemyeşil ormanlarıyla ünlüdür. Kleopatra Adası ve plajı, Akyaka’nın 22 km güney batısında yer alır. Antik kent kalıntıları, altın sarısı kumları ve masmavi deniziyle ünlüdür.

Ayrıca 7 Adalar koyu , yatların en uğrak noktalarından biridir. Masmavi deniz ile yemyeşil doğayı bir araya getiren bu koy sakinlik ve huzur isteyenlerin adresi olabilir. Gökova körfezi tekne kiralama hizmeti için bizlerle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

VIP Yat Queen of Salmakis

Bu yaz Queen Of Salmakis sizlere benzersiz bir tatil yaşatmak için hazır durumda. 2019 yılında yapılan yat 40 metre uzunluğa ve 8 konforlu kabine sahiptir. 2 Master kabin, 4 çift kişilik kabin ve 2 adet üç kişilik kabin ile toplam 16 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir.  Su sporlarının yanında Jakuzi, müzik sistemi, internet ve bluetooth bağlantısı gibi pek çok lüks özelliği ile Gökova Körfezinde geçireceğiniz zamanı oldukça keyifli bir hale getirir.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (533) 956 99 42

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support