Guletbookers Bodrum'da Görülmesi Gereken En Güzel 5 Koy

Bodrum'da Görülmesi Gereken En Güzel 5 Koy

Bodrum, Ege Denizi'nin incisi olarak bilinir. Yarımada muhteşem bir doğal güzelliğe ve bakir koylara sahiptir. Bu güzel koyları keşfetmek için yapmanız gereken tek şey, gulet yat kiralamak olacaktır.

Camel Beach (Deve Plajı)

Bodrum’da mavi yolculuk rotanıza ekleyebileceğiniz en güzel plaj alanlarından biri olan Camel Beach aynı zamanda birkaç deveye de ev sahipliği yaptığı için adını develerden almaktadır. Turistlerin en gözde uğrak plajlarından biridir. Bunun nedeni, deve turları ile bütün sahilin güzelliğini deneyimleyebilme fırsatı sunuyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Bodrum Camel Beach

Kissebükü Koyu

Bodrum’da bulunan Kissebükü koyuna ulaşım genellikle tekne turları ya da özel yat kiralama hizmetleri ile daha kolaydır. Bir gulet yat ile bahar aylarında Kissebükü’ne giderseniz, koydaki tek yat olmanız son derece olasıdır. Oldukça sakin olan bu koyda demir attığınızda sizi, kristal berraklığında turkuaz deniz ve muhteşem bir doğa karşılayacaktır.

Kissebükü Koyu

Akvaryum Koyu

Adını içinde yaşayan deniz canlılarından alan Akvaryum Koyu, mavi tur rotalarında yer alan popüler koylardan biridir ve çok sayıda tatilcinin gitmek istediği bir koydur. Akvaryum Koyu, büyük şehirlerin stresinden ve trafik sıkışıklığından uzaklaşmak isteyenler için mükemmel bir yerdir. Deniz suyu, kumun her detayını görebileceğiniz kadar berraktır.

Akvaryum Koyu

Poyraz Koyu

Poyraz koyu Bodrum’un hemen dışında ve Kara Ada’nın arkasında yer almaktadır. Burada sıcak yaz günlerinde bile rahatsız edici olmayan rüzgâr size nispeten daha serin bir ortam sunar. Kristal berraklığındaki denizinin yanı sıra, denizin altında birçok farklı kaya oluşumu görülebilir. Bu koyda yüzme aktivitesinin yanında şnorkel ile dalışta yapılabilmektedir. Aynı zamanda tüplü dalış yapan dalgıçlar için ideal bir noktadır. Yeni başlayanlardan, gelişmiş ve açık su dalgıçlarının tümü, su yüzeyinin altında yatan tüm güzelliklerin tadını çıkarabilir.

Poyraz Koyu

Meteor Çukuru

Bodrum’dan kiralık tekne ile sadece 10 dakikalık mesafede, eşsiz bir yer arıyorsanız, Meteor Çukuru ‘nu ziyaret etmelisiniz. Bodrum’un batısında yer alan bu koy, büyük bir meteor deliğinden oluşur. Bir fincan kahve ile gulet yat güvertesinden bu güzel körfezin oluşumuna sebep olan meteorun boyutunu ve bir zamanlar yarattığı etkiyi hayal etmeye çalışın.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...