Mavi Yolculuk Rotaları

Unutulmaz Bir Yat Kiralama Deneyimi Unutulmaz Bir Yat Kiralama Deneyimi

Mavi Yolculuk, Akdeniz'de bulunan bütün Türk Koyları ve Yunan Adaları'nda yapılabilmektedir. Bu seyahatlerde deniz kıyısı limanlarının önemli noktaları olarak da bilinen ve tatil planlarının vazgeçilmezleri olan birçok küçük koyu, sakin adayı, kumsalı, yerel köyleri, su sporları aktivite bölgelerini ve korunmuş limanları özel olarak oluşturulan yat kiralama rotaları ile keşfedebilirsiniz.

Türkiye'de bir yatta yapacağınız mavi yolculuk ile pek çok harika manzarayı görebilmeniz mümkün olacaktır. Ege Denizinin temiz suları ile bezenmiş bu muhteşem kıyı şeridi, zeytinlikler, sarp kayalıklar ve çam ormanları ile çevrelenmiş uçsuz bucaksız ve el değmemiş kumsallar ile doludur. İster cennet gibi balıkçı limanlarını, popüler tatil köylerini ya da isterseniz 5000 yıldan daha fazla bir tarihi, kültürü ve mitolojiyi barındıran antik medeniyetlerin kalıntılarını tercih edin fark etmez, bu bölge her bir doğa ve güneş tutkunu, fotoğrafçı, spor meraklısı, denizci ve arkeolog için farklı seçeneklere sahip harika yat seyahati tatili imkanları sunabilir. Uzun kıyı şeridi, her zevke ve fiyat aralığına hitap edebilen farklı seçenekler sunmaktadır.

On İki Adalar (Dodecanese) arasında yapacağınız bir yat seyahati ile Yunanistan’ın güney doğusunu keşfedebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz bu unutulmaz anları yaşayabilmek için gereken doğru atmosferi; buradaki deniz, güneş ve doğa gibi doğal unsurlar sayesinde elde edebilirsiniz. Harika deniz manzaraları, muhteşem kıyı şeridi, koyları, çam ormanları ile çevrilmiş kumsalları ve kendisine özgü karakteristiklere sahip binden fazla adanın deniz kıyısına dağılmış küçük ve şirin sahil beldeleri ve köyleri sizi cezbedecek. Bu kıyılar boyunca ister bir yat seyahati rezervasyonu yapın ya da isterseniz mavi sularda bir dalış organize edin; önünüzdeki dünya size sonsuz bir hayvan ve bitki zenginliği sunacak ve antik amforalardan batık kalyonlara ve ikinci Dünya Savaşında yitip gitmiş gemilere kadar yüzyılların geçip giden izlerini taşıyacaktır.

Aşağıdaki Mavi Yolcukuk rotaları; Türk Koyları ve Yunan Adaları kıyıları boyunca yapacağınız yat seyahatinizi planlamanıza yardımcı olabilmek ve ziyaret edeceğiniz yerler hakkında daha fazla bilgi edinebilmenizi sağlamak üzere bir kılavuz olarak sizin için özel olarak hazırlanmıştır.

Bir Rota Arayın

Yat Kategorileri

Guletbookers misafirlerinin bütçe ve beklentilerine uyan yat seçimini yapabilmeleri amacıyla farklı gulet yat kategorileri oluşturmuştur.

Devamı