Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
İstanbul

İstanbul Yat Kiralama

İstanbul Yat Kiralama Rehberi

Asya ve Avrupa’yı birleştiren köprüsüyle tüm dünyanın gözde kenti olan İstanbul, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapmış bu nedenle de zengin bir tarihi dokuyu ziyaretçilerine cömertçe sunmaktadır. İstanbul Türkiye’nin en büyük metropol şehri olmakla beraber yabancı turistlerin de ilgisini oldukça çok çekmektedir. Yedi tepeli İstanbul’u gezmek dolaşmak şehri yaşamak tabi ki bir günlük bir aktivite olamamaktadır. Bizler sizler için bu büyüleyici kentin en güzel ve özel noktalarını yazımızda kaleme aldık. İstanbul ziyaretinizde bunları yapmadan dönmeniz umuduyla yazımıza başlıyoruz.

İstanbul Tarihi Yerler

İstanbul gezisine en gözde tarihi yerlerden başlamak isteyen misafirlerimize önerilerimiz tabi ki Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Sultan Ahmet Camii olacaktır. Gezinize erken saatlerde başlamanız trafiğin oldukça yoğun olduğu bu bölgelere ulaşımınızı da kolaylaştıracaktır. Güne Gülhane Parkında çay ve simit eşliğinde başlamak havanızı bir anda değiştirecektir. Alışveriş meraklılarına da Kapalı Çarşıyı ziyaret etmeden yollarına devam etmemelerini öneririz.

Karaköy’ün sokaklarında dolanırken tarihi Osmanlı kahvehanelerinden birinde okkalı bir Türk Kahvesi molası verebilirsiniz. Sonraki durağınız olan Galata Köprüsü‘nde balık tutan insanların arasında yürüyebilir ve şehrin güzelliğini bir de bu açıdan keşfedebilirsiniz. Oradan çıkıp Mısır Çarşısı‘nın otantik ve mistik atmosferi içerisinde doyasıya gezebilirsiniz.

İstanbul denilince Tarihi Eminönü Balıkçısı’nda tekneden balık ekmek yemeden olmaz tabi ki. Mis kokular sizi ister istemez o yöne çekecektir.

Balat semtinin sokaklarını keşfetmek isterseniz sizleri Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi, Aya Yorgi Kilisesi, Fener Rum Lisesi, Usturumca Sokak, Kiremit Caddesi, Merdivenli Yokuş gibi otantik yerlerin beklediğini söylemek isteriz. İlk günün yorgunluğunu Kumkapı da rakı-balık ve fasıl eşliğinde tamamlarken inanıyoruz ki içinizden “Ne gündü…”  diye geçireceksiniz.

Galata Kulesi

Bir diğer güne meşhur Galata Kulesi ziyaretini edebilirsiniz. Şehrin kalbi konumundaki Taksim Meydanı civarlarını keşfetmek için Tünel yolundan yürüyüp istiklal caddesine çıkabilirsiniz. Burada Çiçek Pasajı ve Anzavur Pasajını gezebilir Beyoğlu sokaklarında tarihin size gülümsemesini görebilirsiniz. Bu kadar yürüyüş sizleri susattıysa işte Nevizade‘de veya Asmalı Mescit’te bir şeyler içebilirsiniz.

Rumeli Hisarı

İstanbul’un hisarları sizlere tarihi dönemlerin dokusunu en güzel yansıtan yerlerdir. Sizlere İstanbul gezinizde mutlaka denemenizi tavsiye edeceğimiz bir diğer etkinlikte Rumeli Hisarı’nda boğaza nazır bir kahvaltı yapmanız ve Hisarlar Müzesini ziyaret etmeniz olacaktır.

Buradan kumpircileri ile meşhur tarihi Ortaköy’e gidebilirsiniz. Ortaköy Camii‘ni ziyaretinizin öncesi veya sonrasında bu lezzetli dopdolu kumpirlerin tadına bakmadan yolunuza devam etmemelisiniz. Ortaköy’den sonra belki de İstanbul’un en güzel yollarından biri olan Ortaköy- Beşiktaş arasını yürüyerek geçebilirsiniz. Beşiktaş’ta gezerek isterseniz buradan Sarıyer’e vapurla ulaşabilirsiniz.

İstanbul Boğaz Turu

İstanbul’a gelmişken şöyle güzel bir boğazda yat kiralama yapılmaz mı hiç. Dilerseniz, İstanbul yat kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz. Günlük yada saatlik veya haftalık lüks yat kiralama İstanbul seçeneği ile İstanbul boğaz turu esnasında kalabalıktan uzak özel bir tura çıkabilirsiniz. Bir başka seçenek ise, Eminönü’nden kalkan turlara kolaylıkla eşlik edebilirisiniz. İstanbul tarihi adaları ile de ayrı bir güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. En meşhurlarından biri olan Heybeli Ada da fayton turu veya bisiklet kiralamak yapılması gereken aktivitelerdendir. Adanın tarihi sokaklarında gezinirken şehrin kalabalığı yerine huzur ve sakin bir ortam ruhunuzu dinlendirecektir.

Kadıköy

İstanbul’un bir diğer semti Kadıköy de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Burada meşhur Boğa Heykelinde fotoğraf çekilmeden olmaz. Sonrasında Süreyya Operası ve Moda Sahnesi ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır. Moda’ya doğru geçişinizde Barış abimizin müze olan evine uğramadan olmaz tabi ki. Günün batışını masallara konu olmuş Kız Kulesine karşı bir şeyler içerek izlemek sizleri bir kez daha bu şehre âşık edecektir.

En başta da dediğimiz gibi İstanbul’un her noktasında ayrı bir tarihi doku ayrı bir hikâye yatmaktadır. Bunları keşfetmek maalesef bir iki günde olacak bir gezi ile mümkün olmayabiliyor. Yat kiralama yaparak bu deneyimi daha konforlu hale getirip, zamanınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. İstanbul Yat Kiralama fiyatları için yat kiralama uzmanlarımızdan danışabilir, yat fiyatları hakkında bilgi alabilir ve farklı rota seçenekleri belirleyebilirsiniz. Bizler sizler için İstanbul’un olmazsa olmazlarını derlemeye çalıştık. Az da olsa bu destansı şehrin en güzel noktalarını sizlere aktarmaya çalıştık. Artık İstanbul ziyaretinizde en azından izleyebileceğiniz bir rota oluşturabileceğinizi düşünüyoruz.

Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (533) 956 99 42

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support