Guletbookers Gulet Yat Tatili için En Sakin Koylar

Gulet Yat Tatili için En Sakin Koylar

Bu yıl tüm dünyayı etkileyen Covid19 salgın sürecinin ülkemizdeki normalleşme adımlarından biri de seyahat yasağının kalkması oldu. Seyahat yasağının kalkmasıyla beraber büyük şehirlerde bu yasağın kalmasını bekleyenler belirledikleri tatil rotalarına akın ettiler.

Birçok turistik bölgenin seyahat yasağından sonra bir anda yoğunlaştığı görüldü. Bizler bu yazımızı henüz keşfedilmemiş hala doğası ile büyüleyici, gözden uzak saklı köşeleri özel yat kiralama hizmetimiz ile keşfetmeniz için derledik.

Bördübet Koyu

Bördübet Koyu

Bördübet koyu Marmaris in belki de en doğal alanlarından biri olarak kendini koruyabilmiştir. Birçok kişinin belki de adını dahi ilk kez duyduğu bu yer doğa ile iç içe bir tatil isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yer.

Çıralı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bu saklı yer tam sessizlik ve sakinlik arayanlar için biçilmiş kaftan. Yeşilin her tonunun yer aldığı Çıralı ayrıca kristal berraklığındaki sularıyla da ziyaretçilerini cennetsi bir ortam sunuyor.

Palamutbükü

Bu muhteşem koy Datça yarımadasının en güzel doğal alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Masmavi sonsuz bir deniz buna eşlik eden yemyeşil bir doğa, insan başka ne isteyebilir ki? Palamutbükü’nün mutlaka rotanızda yer alması gereken koylardan biri olması gerektiğini düşünüyoruz.

Bozburun

Marmaris’in bir diğer eşşiz güzelliklerinin sunulduğu bu tatil beldesi diğer destinasyonlara göre daha sakin bir yapıya sahip. Bozburun’un en iyi tarafı, civarında birbirinden bakir koy ve adaların yer alması. Tekne kiralamaları ile bu yerleri gönlünüzce gezmek sizi dinlendirecek en iyi yollardan bir tanesi olacaktır. Bozburun’u birde deniz yoluyla keşfetmek istemezmisiniz?

Bozburun Marmaris

Orak Adası

Orak adası özellikle berrak akvaryum gibi denizi ile bilinmektedir. Bodrum’un gezilesi en güzel noktalarından biri olan Orak adası gulet yatların uğramadan geçmediği bir noktadır. Su altı canlılığının da fazla olduğu yerde genellikle dalış yapılmaktadır. Burada gulet yatınızla demirleyip vakit geçirmek benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Her biri cennet köşesi olan sakin bir tatil için tercih edilebilecek yerleri kısaca tanıtmak istedik. Öncelikle kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını düşünerek kalabalıktan uzak kalarak bir tatil geçirmek isteyenlerdenseniz sizleri de kiralık tekne hizmetimiz hakkında bilgilendirmek isteriz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi

En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi


2021 yaz sezonu tüm hızıyla devam ederken bazıları için sezon sona ermiş bazıları için de tatil dönemi daha...
En Popüler Yat Kiralama Bölgeleri

En Popüler Yat Kiralama Bölgeleri


Türkiye, birbirinden güzel tatil yerleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken sahillere ve belde...
Yunan Adalarında Yer Alan En İyi Su Ürünleri Restoranları

Yunan Adalarında Yer Alan En İyi Su Ürünleri Restoranları


Türk sahillerinin güzelliğinin yanında, komşu ülke Yunan sahilleri de oldukça ilgi çekicidir. Yunanistan’ın...