Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Fethiye

Fethiye Yat Kiralama

Fethiye Yat Kiralama Rehberi

Turkuaz rengi suları ve yemyeşil doğasıyla gönüllerde taht kurmuş bir kent Fethiye. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölge yaz aylarında yerli yabancı bir çok tatil severin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Fethiye denilince akla ilk gelen diğer bir yer Ölüdeniz‘dir. Ölüdeniz dünyanın en güzel sahilleri arasında parmakla gösterilecek bir konuma ve özelliğe sahiptir.

Tarihiyle Fethiye

Fethiye çok eski çağlardan beri önemli bir yerleşim merkezidir. Antik dönemde ”Işık Yurdunun insanları” anlamına gelen Likyalılar bu kente sahip olmuş ve Telmessos adıyla anılmıştır. Telmessos (Fethiye) M.Ö.545 (6. YY.) tarihinde Perslerin egemenliğine girmiş, M.Ö.333 (4.YY.) tarihinde kent Büyük İskender’e teslim olmuştur. Büyük İskender’in ölümünden sonra Telmessos bir süre Mısır Kralı Ptalomus’un egemenliğinde kaldıysa da daha sonra Roma İmparatorluğu’nun işgaline uğramış ve kentin adı bu dönemde “uzak diyar” anlamına gelen Meğri (Makri) ismiyle anılmıştır. Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra Fethiye (Meğri) Doğu Roma/ Bizans İmparatorluğunun sınırları içinde kalmıştır. 1282 yılında Menteşe Beyliğinin kurucularından Menteşe Bey, Meğri’yi Bizanslıların elinden almıştır. 1424 yılında ise Osmanlı topraklarına katılmıştır. Osmanlı döneminde halk arasında Beş kaza diye anılan Meğri (Makri); 1874 yılında Menteşe Livasına bağlı bir kaza haline dönüştürülmüştür. Cumhuriyetin kurulmasıyla beraber Muğla İline bağlanan ilçenin ismi 1934 yılında;1913 yılında Şam’dan havalanarak bir süre sonra Teberiye yakınlarında uçağı düşürülerek şehit olan ilk pilotlarımızdan Fethi Bey’in ismi anısına Fethiye olarak değiştirilmiştir.

Fethiye sadece mavi yolculuk için tercih edilen bir yer değildir. Tarihi dokusu ve Babadağ’ından yapılan yamaç paraşütü bölgeyi ayrı bir çekim merkezi yapmaktadır. Fethiye ye kuş bakışı bakmak isteyen binlerce kişi her yıl düzenlenen Uluslararası Hava Oyunları Festivali kapsamında 1975 metreden aşağı süzülmektedir.

En Güzel Fethiye Koyları

Bölgede bulunan birçok koy ve ada burayı yat kiralamak isteyen deniz aşıklarının uğrak noktası haline getirmektedir. Bir birinden güzel koylarında hem huzuru hem de doğayı keşfetmek mümkün. Bunların en ünlüsü şüphesiz Kelebek Vadisi. Kelebek Vadisi kara yolu ile ulaşımı zor bir yer olduğundan özel tekne kiralama yoluyla çok sayıda kişinin mutlaka ziyaret ettiği bir güzelliktir. Ancak gezginler ve kamp kurmak isteyenler için kara yolu ulaşım için daha iyi. Kelebekler Vadisi’nden sonra onun hemen yanında yer alan ve doğallığını koruyan Kabak Koyu var. Berrak denizi ile burası suyun tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Gemiler Koyu

Hemen Gemiler Adası’nın karşısında yer alıyor ve diğer birçok koy gibi size müthiş bir doğa güzelliği ve huzur sunmaktadır. Gemiler Adası, Bizans’tan kalma birçok kiliseyi barındırması ile çok özel bir adadır. Günümüzde bu kilise ve manastırlar bir açık hava müzesinde toplanmış durumda ve müze kart ile giriş yapmak mümkündür.

Katrancı Koyu

Rotanızda mutlaka bulunması gereken bir koydur. Civarında herhangi bir otel ya da işletmenin bulunmaması buranın güzelliğini korumasını sağlıyor ancak kamp yapmak için en ideal koylardan birisi. Katrancı Koyu’nun Fethiye’ye 15 km uzaklıkta bulunması gulet yatları ile gelen ziyaretçilerin buradan şehir merkezine geçişini de kolaylaştırmaktadır.

Yedi Burun

Bölgedeki en özel yerlerden biridir ve yedi adet koydan oluşur. Kara yolu ile ulaşımı imkansız olduğundan tekne turları ile ulaşabileceğiniz tamamen korunmuş koylardan oluşan bir diğer muhteşem yerdir. Yedi Burun’un hemen yanındaki bir tepeden olağanüstü bir manzara ile Yedi Burun’u her şeyi ile görebilirsiniz.

Tarzan Koyu

Yatların vazgeçilmez durak noktalarından biridir. Fethiye’nin masmavi sularına örnek verebileceğimiz en iyi koylar arasında gösterilmektedir.

Kleopatra Hamamı

Mavi yolculuk ve özel yat kiralayanların uğramadan geçmediği bir koydur. Koya kara üzerinden ulaşım imkansızdır. Adını Kleopatra’nın Roma ziyaretinde burada yaptırdığı düşünülen ve kalıntıları günümüzde varlığını devam ettiren hamamdan almaktadır. Kleopatra’nın hamam kalıntıları içine daldığınızda, çok farklı renkte ve çeşitte yengeç ve balıkları görebilirsiniz. Koy neredeyse tüm yönden rüzgarlara kapalı, tamamı ağaçlarla örülü, denizi berrak ve irili ufaklı adacıkların içinde bulunduğu çok özel bir yerdir.

Fethiye yıllardır yaz mevsiminde yerli yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Doğanın tüm güzelliklerini bonkörce sunan kent Türkiye için de önemli bir turizm merkezidir. Sizlerde bu yaz huzurlu ve sakin bir tatil istiyorsanız en güzel Fethiye yat kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support