Guletbookers Haftalık Tekne Kiralama

Haftalık Tekne Kiralama

Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs birçok sektörü olumsuz etkilemiş ve durma noktasına getirmiştir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde bu durumdan maalesef etkilenmiştir.

Fakat olağanüstü tedbir ve tedavilerle süreci en iyi şekilde yönetmiştir. Özellikle turizm sektörü için yurt dışı ve yurt içinde uygulanan seyahat kısıtlamaları getirilmiştir. Bu nedenle yaz sezonu açılışı ertelenmek durumunda kalınmıştır. Normalleşme sürecinin başlangıcı ile birçok turizm beldesi canlanmaya başlamıştır. Bu yeni dönem ile sosyal mesafe kuralları kapsamında hizmetler yeniden düzenlenmiştir.

Koronavirüs Normalleşme Süreci

Tatilde Sosyal Mesafe Kuralı

Yaz tatilinde kıyı bölgelerine akın eden tatilciler genellikle otel konaklaması ile tatillerini geçirmekteydi. Son dönemdeki pandemik salgının oluşturduğu olumsuzluklar, kişileri müstakil ev veya özel tekne kiralama arayışına itmiştir. Sosyal mesafenin oldukça önem kazandığı bu dönemde tatil alışkanlıklarını bozmak istemeyen aileler hem kendileri hem de çocukları için en az riskle bir tatil planı yapmaktadırlar.

Sosyal mesafe kuralının uygulanmasının önemine paralel, akıllara gelen toplu halde konaklama hizmeti sunan tesislerin nasıl önlemler alacağı sorusu bazı tatilcilerin tereddüt etmesine neden olsa da tatile çıkma eğilimi normalleşme sürecinde devam etmektedir.

2020 Yılında Haftalık Tekne Kiralama Seçenekleri

Haftalık tekne kiralama talebinde gözlenen artışın nedeni özel teknelerde kolaylıkla sağlanabilen izole ortam olarak gösterilmektedir. Özel ahşap gulet haftalık kiralama ile yapılan seyahatlerde ailenizin dışında sadece kaptan, aşçı ve gemi adamı bulunmaktadır.

Yeme ve içme servisinin maksimum hijyen ve titizlikle yapılması bu tatile olan tercihi arttıran bir diğer önemli özelliktir. Tatillerinde gönül rahatlığı ile deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen aileler için haftalık kiralık tekne alternatifleri aradıkları fırsatı sunmaktadır. Kiralama yaptığınız özel gulet yat ile rotanız üzerinde yer alan bir birinden farklı koylarda, kalabalıktan uzak, izole bir tatil geçirme imkanı akla en mantıklı gelen seçenekler arasında yer almaktadır.

Gulet Albatros-D Gulet Kiralama

Tatilcileri haftalık tekne kiralama seçimine iten bir diğer etken otel ve sahilde verilen şezlong şemsiye gibi hizmet fiyatlarının oldukça yukarılara çıkması olarak gösterilebilir. Bu yüksek bedeller karşılığında yeterince izole bir ortam sunulmadığını düşünen tatilciler için haftalık özel tekne kiralama fikri daha akla yatkın gelmektedir. Hemen hemen her bütçeye uygun haftalık kiralık özel teknelerin sunduğu güven ortamı tatilcilerin tercihlerini bu yönde kullanmasını sağlamaktadır.

Tatilde tekne de güvende kalın!

İlginizi Çekebilir:

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Bozburun'da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun'un Saklı İncisi

Bozburun’da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun’un Saklı İncisi


Türkiye, güneşli havaları kaçırmak istemeyen aynı zamanda da olağanüstü doğal güzellikleri, tertemiz denizl...
Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın

Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın


Covid-19 dönemin de yat kiralama tercihleri fazlası ile arttı. Bunun başlıca nedeni tatilcilerin mahremiyet...
Neden Yat Kiralama Bir Sonraki Muhteşem Tatiliniz Olmalı?

Neden Yat Kiralama Bir Sonraki Muhteşem Tatiliniz Olmalı?


Bir gulet üzerinde mavi yolculuk herkes için farklı deneyimler anlamına gelir. Daha önce hiç görme imkânı b...