Yat Kategorileri

Yat Kategorileri Kategorilerine Göre Yatlar

Guletbookers misafirlerinin bütçe ve beklentilerine uyan yat seçimini yapabilmeleri amacıyla farklı yat kategorileri oluşturmuştur. Yatlar kendi sahipleri ve tasarımcılarının ürünü olduğundan ve bu durum yatların kendilerine has özgün kimliklerini yansıttığından, yatlarda otellerde olduğu gibi standart bir sınıflandırma yapabilmek mümkün değildir. Ancak, Guletbookers olarak bizler misafirlerimize seçimlerinde daha iyi yardımcı olabilmek için yatları farklı kategorilere ayırmanın daha sağlıklı olabileceğini düşünmekteyiz.

Kategorilerimiz Ekonomik, Standart, Lüks, Delüks ve Üst Düzey (veya: Ekstra) Delüks yatlar olarak isimlendirilmektedir; ve en orijinal, çarpıcı ve ultra şık yatlar ise özel VIP Yatlar olarak listelenmektedir. Guletbookers misafirlerinin tatillerini geçirecekleri gulet yatta bulmayı bekledikleri konfor ve özellikler nelerdir?

Bu liste tam bir liste olmamakla beraber deneyimlerimizi temel alan bir genel kılavuz niteliğinde olup özel yatların kaliteleri arasındaki ayrımı size belirtebilmek üzere Guletbookers tarafından hazırlanmıştır. Fiyatlar tekne sahipleri ve işletmecileri tarafından belirlendiğinden, burada sağlanan bilgiler doğrudan fiyat ile ilişkili değildir.

Misafirlerin konforu açısından belirli olabilecek en önemli özellik, yatlardaki jeneratörlerin kapasitesine bağlı olan klima sisteminin kullanımına izin verilen süredir. Diğer önemli özellikler ise kabinlerin donanımı ve kabinler ile banyolarda sunulan kullanım alanının genişliğidir. Göz önünde bulundurulması gereken diğer özellikler ise tekne üzerindeki ekipmanlar, ağaç işçiliği, yapım kalitesi ile genel tasarımı ve kullanılan donanımların kalitesidir.

Bu guletler 1980'lerin sonlarında ve 1990'lı yıllarda inşa edilmiş olan ve kapsamlı yeniden modelleme ve yenileme işlemlerine tabi tutulmamış olan daha eski geleneksel ahşap gulet yatlardır.

İnşa edildikleri dönemin klasikleri olan bu tekneler bazen aynı aile tarafından uzun yıllar boyunca gerçekleştirilmiş bakım işlemlerinin güçlü birer kanıtıdır.


Ekonomik Yatlar hakkında daha fazla bilgi


Geleneksel ahşap guletlerin standart kategorisi çift kişilik ve ikiz yataklar ile farklı yatak seçenekleri sunan, genellikle 6 ila 8 kabinden oluşan, bazıları yenilenmiş, farklı yaşlardaki bir çok alımlı, sade ve konforlu gulet yatları içerir.

Bu kategorideki guletlerin pek çoğu 1990’lı ve 2000’li yıllarda inşa edilmiş ya da yenilenmiş olup bu guletler olukça büyük olabilir.


Standart Yatlar hakkında daha fazla bilgi


Geçtiğimiz 10 yıl içinde inşa edilen veya daha gelişmiş performans sağlayabilmek amacıyla hem teknolojik ekipmanlar açısından hem de iç tasarımı modifiye edilerek kapsamlı bir biçimde yeniden donatılmış olan yatlardır.

Lüks yatlar ikiz, üçlü ve çift yataklı kabinler ve bazı teknelerde bir veya iki ana kabin sunabilecek bir biçimde farklı çeşitlere sahiptirler.


Lüks Yatlar hakkında daha fazla bilgi


Geçtiğimiz 10 yıl içinde inşa edilen veya tümüyle yenilenmiş yatlar ile Delüks Kategorisi genellikle 4 Yıldızlı Otellere eşdeğer konfor ve standartları misafirlerimize sunmaktadır.

Bunlardan bazıları geleneksel tarzda inşa edilmiş olmakla birlikte, bazı yatlar ise daha modern tarzda inşa edilmişlerdir. Kabinler geniş ve en iyi şekilde tasarlanmıştır; kaliteli malzemeden üretilmiş yataklar...


Delüks Yatlar hakkında daha fazla bilgi


Yakın tarihte inşa edilmiş veya geçtiğimiz 10 sene içerisinde tümüyle yenilenmiş olan bu özel yatlar lüks butik otellerin sunduğuna eşdeğer bir konfor sunmaktadırlar. Bu lüks yatların kabinlerinde ve salon alanında konforlu vakit geçirebilmeniz için genellikle geceleri 12 ila 24 saat boyunca klima kullanımına izin verilmektedir ( teknenin büyüklüğüne bağlı olarak iki adet jeneratör mevcuttur).

Banyolar içerisinde özel tasarımlı armatürler, lavabo ve tuvaletler mevcut olup duşa kabinli duş ve saç kurutma makineleri de kullanımınıza sunulmuştur.

Bu guletlerde kabin alanı daha geniştir ve kaliteli malzemeden üretilmiş oturma grupları, çarşaf ve havlu setleri ile daha üst düzey bir tasarıma sahiptirler.


Ultra Lüks Yatlar hakkında daha fazla bilgi


Geçtiğimiz 7 yıl içerisinde inşa edilmiş veya yenilenmiş olan bu en orijinal, göz alıcı ve ultra şık yatlar, sınırsız klima kullanımı ve maksimum 6 kabin ile sizlere 5 yıldızlı bir butik otelin sunduğuna eşdeğer bir konfor sunmaktadırlar.

Bu yatlar gelişmiş navigasyon ve denizcilik teknoloji ekipmanları ile donatılmış olup yüksek güçlü motorlara sahiptirler, kendi botları mevcuttur, dekoru tasarımcılar tarafından yapılmıştır ve isteğe özel uyarlanmış donanım ve ekipmanlara sahiptir.


Vip Yatlar hakkında daha fazla bilgi


Yat Seyahati

Türkiye’nin Turkuvaz Renkli Sahillerini keşfederken size nerede olduğunuzu unutturacak, doğal güzellikleri ve tarihi bir arada sunacak olan bir Yat seyahati sizin için en güzel tatil seçeneği olacaktır.

Devamı