Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Marmaris

Marmaris Yat Kiralama

Marmaris Yat Kiralama Rehberi

Ege kıyılarının tekne gezileri için vazgeçilmez bir sahil şeridine sahip olduğunu duymayanımız yoktur. Sizlere Marmaris kıyılarının güzelliklerini ve bu güzel ilçenin tarihi ve doğal yerlerini bu yazımızda özetle tanıtmak istedik. Marmaris’te yapabileceğiniz ve muhakkak yapmadan dönüş yoluna çıkmamanız gereken aktiviteleri de bir bir sıraladık.

Tarih’ten Bugüne Marmaris

Bu güzel kentimize tarihinden bahsederek başlayalım. Marmaris’in tarihteki adı Physkos. Fiskos Karya dilinde “Doğakenti” demektir. Bu ismi almasının nedeni de doğanın bütün unsurlarını ve güzelliklerini bünyesinde bulundurmasıdır. Marmaris gerçekten de sizleri yeşilin ve mavinin her tonunu keşfedebileceğiniz eşsiz manzaralara sahip yerleriyle misafir ediyor. Antik Karia medeniyeti için vazgeçilmez bir liman kenti olan Marmaris’in antik kalıntıları fazlaca günümüze kadar ulaşamasa da hiç bozulmayan masmavi ve yemyeşil doğası insanlara farklı bir huzur vermektedir.

Marmaris Özel Yat Kiralama

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bölgede yaz aylarında çok popüler bir turizm hareketi olan yat kiralamala ile mavi yolculuk yapanlar oldukça fazladır. Yerli yabancı çok sayıda ziyaretçi Marmaris’in el değmemiş sakin, mis kokulu çam ağaçlarıyla kaplı ve turkuaz renkli koylarını özel gulet yat programlarıyla keşfetmektedir. Gözlerden uzak aile içinde, sakin bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerin tercihi her zaman özel yat kiralama turları olmuştur.

Marmaris’i tercih eden deniz tutkunları programlarına mutlaka Gökova Körfezi’ni de eklemektedir. Çünkü Marmaris’ten Gökova körfezine uzanan rota da Bozburun, Selimiye, Datça, Palamut Bükü gibi muhteşem koylar yer almaktadır. Ayrıca Gökova Körfezinde yer alan berrak suyu, incecik kumlarıyla ünlü Klopatra Sahili de ayrı bir çekim merkezi olmuştur. Marmaris’in en mavi sularını keşfetmek isteyen ziyaretçiler gulet yatları ile uğradıkları diğer adresleri de bölgenin doğusunda bulunan Ekincik Koyu ve deniz kaplumbağalarıyla ünlü Dalyan sahilidir.

Marmaris limanında yatlarından inerek kenti ziyaret etmek isteyenler için hemen merkezde yer alan Marmaris Kalesi ve Özel Marmaris evleri görülmesi gereken yerlerdendir. Her yerde bulabileceğiniz Marmaris’in özel Çam Balı‘nı alırsanız eşsiz Marmaris koylarında teknenizde yapacağınız kahvaltılarınıza ayrı bir tat katabilirsiniz.

Sonuç olarak yaz tatilini sevdikleriyle beraber gulet kiralayarak farklı bir deneyim arzu eden kişiler için Marmaris, denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz, yeşilin huzur verdiği, çam ağaçlarıyla kaplı dağları ile beraber yolculuk yapabileceğiniz mavi yolculuk tatili için çok doğru bir adres.

 

Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support