Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Bodrum

Bodrum Yat Kiralama

Bodrum Yat Kiralama Rehberi

Yaz tatili denilince tartışmasız akıllara ilk gelen destinasyon olan Bodrum adeta tatilin eş anlamlısı gibi belleklerde yer edinmiştir. Zengin tarihi mirası, doğal yapısı ve turkuaz renkli koylarıyla Bodrum her yıl yerli yabancı milyonlarca turiste ev sahibi yapmaktadır. Bodrum’u her yönden keşfetmek isteyenlere rehberlik edebilecek bilgileri sizler  için hazırladık.

Tarihten Bodrum’a Kısa Bir Bakış

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu topraklarında Ege Bölgesinde yer alan Bodrum, genel olarak Karyalılar’ın hâkimiyetinde olmuştur. Bodrum Kalesi ve Antik Tiyatrosu başta olmak üzere en eski tarihi yapılar bu medeniyet döneminden günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Ayrıca dönemin krallarından Mausolos kendisi için anıt mezar niteliğinde, Halikarnas Mozolesi olarak bilinen, beş katlı devasa yapıyı tarihe kazandırmıştır. Burada bulunan müze ve kazı alanı, Halikarnassos şehrinin zirvede olduğu dönemin ihtişamını gözümüzde canlandırmamıza olanak sağlar.

Osmanlı döneminde, Bodrum’a gelen Türkler yerleşim yerleri, camiler ve günümüzde gece kulübü olarak kullanılan bir Han inşa etti. Osmanlı Dönemi’ne ait en önemli yapıt ise, alçak taş duvar ile Milta Marina‘nın içinde yer alan ve şimdilerde sanat galerisi olarak kullanılan Osmanlı Kulesi’dir. Bu kule, 1770 yılındaki Rus saldırısında Çeşme’de kaybedilen Osmanlı donanmasını yenileyen tersaneleri korumak için yapılmıştır.

Mavisiyle Ünlü Ege’nin İncisi Bodrum

Bodrum yaz aylarında oldukça renkli, hareketli ve bir o kadarda huzur verici bir destinasyondur. Bundan dolayı tatil amacınız ister huzur bulmak, ister eğlenmek olsun Bodrum tüm isteklerinizi bir arada sizlere sunabilen bir turizm merkezidir.

Tarihi yarımadanın üç tarafında da ayrı ayrı çekim merkezleri yer almaktadır. Kentin merkezinde yer alan Bodrum Kalesi ve Barlar sokağı Bodrum’a yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerin başında gelmektedir. Özellikle Barlar Sokağı eğlence tutkunlarına sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli bir ortam sunar.

En temiz ve berrak sularda yüzme keyfini yaşamak isteyen ziyaretçilerin tercihleri yarımadanın en gözde koyları olan Türbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Bağla, Akyarlar, Bitez, Ortakent ve Yalıçiftlik olmaktadır.

Yalıkavak yolu üzerinde bulunan yel değirmenlerinde gün doğumunu izleyip, Türkbükü sahilinde serin sularda yüzüp, Gümüşlük’te en lezzetli balık restoranlarında gün batımı eşliğinde akşam yemeği keyfini çıkarıp güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Bodrum Yat Kiralama

Diğer yandan Bodrum’un güzel koylarının her detayını yaşamak ve denizin keyfini sonuna kadar çıkarmak isteyen ziyaretçiler tercihlerini özel tekne kiralamaktan yana kullanırlar. Yaz sezonunun hareketliliğinin hiçbir öneminin kalmadığı bu faaliyette sizler deniz ve güneşle baş başa kalabilirsiniz. Özel yat kiralama, kendi belirleyeceğiniz rotalar üzerinde özgürce mavi yolculuk yapmak isteyen aileler ve özel arkadaş grupları için ideal bir seçimdir. Aile veya özel bir grubunuz için gulet yat seçiminizi yaptıktan sonra,  sıra en bakir koyların yer alabileceği rotanızı belirlemeye geliyor. Bir başlangıç noktası belirleyip onun üzerinde günlük planlarınızı dilediğiniz gibi yapmamanız için gerekli detayları danışmanlarımızdan öğrenebilir siniz. Hatta dilerseniz rotanızı belirledikten sonra, kaptanınızla birlikte günlük seyir planlarınızı grubunuzun istediğine göre belirleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

Bodrum yat kiralama, yaz tatiliniz için hem Bodrum’un mavi denizinin hem de tarihin tadını çıkarabileceğiniz mükemmel bir aktivite olacaktır.

Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (533) 956 99 42

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support