Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Yat Tipleri

Yat Tipleri

Yat Kiralama ve Yat Tipleri

Yat Kiralama; Antalya, Kaş, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum dahil olmak üzere Akdeniz ve Ege sahilinde bilinen tüm marinalara kayıtlı olan geleneksel Türk ahşap teknelerinin kiralanması anlamına gelmektedir. Her bir gulet yat kiralama teklifi; iyi donanımlı bir teknenin kiralanması, yerel liman ücretleri, motor ve havalandırma için yakıt masrafları, transitlog, kullanım suyu, mürettebat ve konaklama masraflarını kapsamaktadır.

Klasik Ahşap Gulet
Mavi Yolculuk
Yelkenli Motoryat

Gulet

Gulet, mavi yolculuk için en çok beğenilen ve tercih edilen tekne tipidir. Bordası ve yuvarlatılmış kıç kısmı dinlenmek, sohbet etmek ve eğlenceli bir şekilde yemek yemek için idealdir.

Guletler hem motor sistemine hemde yelkenlere sahip olup genellikle 15 ila 30 metre uzunluğundadır. 6 ila 15 misafir ağırlama kapasitesine sahip olan guletlerin her bir kabininde kendisine ait özel bir banyo bulunmaktadır.

Ayna-Kıç Gulet Kiralama
Yat Kiralama Ayna-Kıç
Popüler Gulet Tipi

Ayna Kıç (Ketch)

Ayna Kıç tipi teknelerin guletin yakın bir akrabası olduğu söylenebilir, ancak bu tip teknelerde kıç kısmı guletteki gibi yuvarlak değil düzdür. Düz bir biçimde tasarlanmış olan kıç kısmı bu tip teknelerin temel avantajıdır; bunun nedeni arka tarafında ekstra iki adet kabin için ihtiyaç duyulan alanın sağlanabilmesidir.

Mavi Yolculuğa katılan turistlerin artan yer gereksinimleri ile orantılı olarak Ayna Kıç tipi tekneler orijinal guletlerden daha popüler bir tekne türü haline gelmiştir; ancak yelkenlilere gönülden bağlı olan kişiler, guleti ve gerçeği söylemek gerekirse Tirhandil tipi tekneleri daha çok tercih etmektedir.

Tirhandil Gulet
Tek Direkli Gulet
Denizcilik Zanaatkarlığı

Tirhandil

Tirhandil, tek direği, uzun pruvası, sivri kıç tarafı ve oldukça geniş gövdesiyle geleneksel bir tekne tipidir. Bu tip tekneler güverte üzerinde sunduğu geniş alandan dolayı, Bodrum'da sünger dalgıçları için her zaman en favori tekne tipi olmuştur. Gerçek denizciler de Tirhandil tipi tekneleri tercih etmektedirler. Bu teknelerin uzunlukları 10 ila 20 metre arasında değişmektedir.

Özünde Tırhandil yalnızca bir tekne değildir; zamanın testinden geçmiş bir denizcilik mirasının sembolüdür. Zarif tasarımı, pratikliği ve çok yönlülüğü, onu sularda sevilen bir simge haline getirmeye devam ediyor; denizcilik işçiliğinin elde edebileceği güzelliğin ve verimliliğin bir hatırlatıcısı niteliğindedir.

Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support