Yat Tipleri

Gulet Kiralama ve Gulet Tipleri Yat Kiralama ve Yat Tipleri

Yat Kiralama; Antalya, Kaş, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum dahil olmak üzere Akdeniz ve Ege sahilinde bilinen tüm marinalara kayıtlı olan geleneksel Türk ahşap teknelerinin kiralanması anlamına gelmektedir. Her bir gulet yat kiralama teklifi; iyi donanımlı bir teknenin kiralanması, yerel liman ücretleri, motor ve havalandırma için yakıt masrafları, transitlog, kullanım suyu, mürettebat ve konaklama masraflarını kapsamaktadır.

Gulet, mavi yolculuk için en çok beğenilen ve tercih edilen tekne tipidir. Bordası ve yuvarlatılmış kıç kısmı dinlenmek, sohbet etmek ve eğlenceli bir şekilde yemek yemek için idealdir.

Guletler hem motor sistemine hemde yelkenlere sahip olup genellikle 15 ila 30 metre uzunluğundadır. 6 ila 15 misafir ağırlama kapasitesine sahip olan guletlerin her bir kabininde kendisine ait özel bir banyo bulunmaktadır.


Gulet tipi teknelerin listesi için tıklayınız


Ayna Kıç tipi teknelerin guletin yakın bir akrabası olduğu söylenebilir, ancak bu tip teknelerde kıç kısmı guletteki gibi yuvarlak değil düzdür. Düz bir biçimde tasarlanmış olan kıç kısmı bu tip teknelerin temel avantajıdır; bunun nedeni arka tarafında ekstra iki adet kabin için ihtiyaç duyulan alanın sağlanabilmesidir

Mavi Yolculuğa katılan turistlerin artan yer gereksinimleri ile orantılı olarak Ayna Kıç tipi tekneler orijinal guletlerden daha popüler bir tekne türü haline gelmiştir; ancak yelkenlilere gönülden bağlı olan kişiler, guleti ve gerçeği söylemek gerekirse Tirhandil tipi tekneleri daha çok tercih etmektedir.


Aynakıç tipi teknelerin listesi için tıklayınız


Tirhandil, tek direği, uzun pruvası, sivri kıç tarafı ve oldukça geniş gövdesiyle geleneksel bir tekne tipidir. Bu tip tekneler güverte üzerinde sunduğu geniş alandan dolayı, Bodrum'da sünger dalgıçları için her zaman en favori tekne tipi olmuştur. Gerçek denizciler de Tirhandil tipi tekneleri tercih etmektedirler. Bu teknelerin uzunlukları 10 ila 20 metre arasında değişmektedir.


Tirhandil tipi teknelerin listesi için tıklayınız


Yat Seyahati

Türkiye’nin Turkuvaz Renkli Sahillerini keşfederken size nerede olduğunuzu unutturacak, doğal güzellikleri ve tarihi bir arada sunacak olan bir Yat seyahati sizin için en güzel tatil seçeneği olacaktır.

Devamı