Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Antalya

Antalya Yat Kiralama

Antalya Yat Kiralama Rehberi

Antalya, Türkiye’de turizm denildiğinde hiç şüphesiz akla ilk gelen yerlerden biridir ve her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti dört mevsim ağırlamaktadır. Antalya denince ilk akla gelen deniz, kum ve güneş olabilir. Fakat Antalya bunlardan onlarca kez daha fazlasını ziyaretçilerine sunmaktadır. Eşsiz doğası, plajları, şelaleleri ile kendine hayran bırakan bir şehir. Aynı zamanda Antalya antik kentleri ve tarihi dokusu ile de oldukça etkileyici bir yer olmaktadır. Antalya’da yat kiralama yolculuğunuzda mutlaka görmenizi istediğimiz yerleri sizler için sıraladık. Umarız sizlerde en az bizim kadar keyif içinde yazdığımız yazımızı yararlı bulursunuz.

Kaleiçi

Büyük bir bölümü yıkılmış ve yok olmuş at nalı şeklinde içten ve dıştan surlarla çevrilidir. Surlar, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirleri ortak eseridir. Surların 80 burcu vardır. Surların içinde kiremit çatılı 3.000 kadar ev bulunmaktadır. 1972 yılında Antalya iç limanı ve Kaleiçi semti, özgün dokusu nedeniyle “Gayrimenkul Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu” tarafından “SİT bölgesi” olarak koruma altına alınmıştır.

Olympos Antik Kenti

Tarihi dokusuyla doğa harikalarından biri olan Olympos Tanrılar kenti olarak da anılmaktadır. Olympos kelimesinin anlamı eski Yunanca ’da “ulu dağ” demektir. Olympos antik Likya medeniyetinin en önemli kenti özelliğini taşımıştır. M.Ö. şehir korsanların eline geçmişse de Roma Komutanı Servillius M.Ö 78’de kenti korsanlardan temizleyerek Roma topraklarına katmayı başarmıştır. Korsanlardan biri olan Zeniketes burada adeta korsan krallığı kurmuş. Kral Zeniketes Roma ile olan savaşını kaybedince kalesini, kendisini ve ailesini ateşe vererek öldürmüştür.

Aspendos Antik Tiyatrosu

Türkiye’de antik tiyatro denilince akla gelen ilk yerlerden birisi şüphesiz Aspendos’tur. Aspendos veya diğer adıyla Belkıs, Antalya ili Serik ilçesinde bulunan Belkıs köyünde yer alan antik tiyatrosuyla meşhur bir antik kenttir. Tiyatro M.S. 2. yüzyılda Romalı’lar tarafından yapılmıştır.  M.Ö. 10. yüzyılda Akalar tarafından kurulmuş ve antik devrin mamur zengin kentlerinden biridir. Kent biri büyük, biri küçük iki tepe üzerine kurulmuştur. Yunan efsanesine göre de Truva Savaşı’ndan sonra Pamphylia’ya gelen Mopsos liderliğindeki koloniciler tarafından kurulmuştur. Aspendos’un en önemli yapısı elbette tiyatrosudur. Burası antik tiyatrolar arasında en iyi şekilde korunarak gelmiş bir açık hava tiyatrosudur. Tanrı ve dönemin imparatorlarına uzanan Roma mimarisinin son örneklerinin sergilendiği yapı 15-20 bin kişilik kapasitedir.

Karain Mağrası

Antalya’da gezilecek yerler listemize bir mağara ile devam ediyoruz. Dünya Miraslar listesinde yer alması için önerilen Karain mağarası, sizi başka bir dünya’ya götürebilecek enfes bir büyüye sahiptir. Halen kazı çalışmalarının devam ettiği mağara aynı zamanda Türkiye’nin de en büyükleri arasındadır.

Manavgat

Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Manavgat, aynı adı taşıyan nehrin iki yakasında kurulmuş. 1960’lardan bu yana özellikle turizmle birlikte büyüyen Manavgat’ta doğa harikası Oymapınar Gölü ve barajı da bulunuyor. Baraj gölü ve çevresinde tekne gezisi, trekking, rafting gibi sporlar yapılabiliyor. Manavgat Şelalesi ilçede en çok ilgi gören turistik noktalardan biri. Ayrıca Aslanlı Mağarası ve Boğaz Plajı da Manavgat’ta görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi ile Antalya’nın sıcak günlerinde biraz nefes almak ve doğanın büyüleyici manzarasına tanıklık etmek isterseniz, hemen rotanızı Düden’e çevirebilirsiniz. Şelalenin yanında bir de gizli güzellik olan mağaraya girecek olursanız, kendinizi tüm dış Dünya’dan bir anda soyutlayabilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi

Antalya’nın saklı cennetlerinden bir diğeri de Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı. Düden ve Manavgat’a nazaran daha sakin olduğu için burada tam anlamıyla huzuru bulabilirsiniz.

Finike

Türkiye’nin narenciye depoları arasında yer alan Finike, Antalya’nın diğer popüler tatil beldelerine göre bir adım geride ama bu ziyaretçilerine uygun fiyatlı otelleri ve her bütçeye hitap edebilen konaklama seçenekleriyle geri dönüş yapıyor. Finike yeni yeni turizme adapte olmaya çalışan bir yer olarak, sakin bir tatil için tercih edilebilir. Eski adı Likya olan Finike; Yamaç evleri, Heroon, Tiyatro, Üç Nefli Bazilika ve oldukça geniş olan Nekropol’deki anıtsal kaya mezarları ile tarih tutkunları için de seçenek sunuyor. Üstelik kilometrelerce uzunluğunda nefis kumsallara da yüzmek ve güneşlenmek için ideal.

Kaş

Ulaşmak açısından diğer turistik merkezlere göre daha zor bir noktada kalan Kaş bu durumu avantaja çevirmeyi başarmış. Türkiye’nin en iyi dalış noktaları arasında gösterilen şirin ilçe, hemen karşısında yer alan Yunan adası Meis’e göz kırpıyor. Deniz ve dağlar arasında sıkışan tatil merkezi Kaş, daha çok huzur ve sakinliği arayanlar tarafından tercih ediliyor. Antalya’nın hareketli tatil merkezlerine göre doğa ve kültürel güzellikleri ile ön planda yer alan Kaş’ın 20 km uzaklığında dünyaca ünlü, tekne kiralama ve motoryat kiralama seçimi yapanların ilk gitmek istediği yer olan Kaputaş Plajı bulunuyor.

Kalkan

Kalkan, eski Rum evleri ve küçük yat limanı ile yerel özelliklerini korumayı başaran nadir yerlerden. Kalkan Körfezi ve çevresindeki koylar muhteşem renkleriyle doğa severleri bekliyor. Küçük balık lokantaları, pansiyonları ve otelleriyle stresten uzak bir tatil düşleyenler Kalkan’ı tercih ediyor. Son yıllarda İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan, sırtını yasladığı dağlara doğru yayılan kent dokusunu korumayı başarabilmiş. Dünyanın tanıdığı Patara Plajı’nda deniz keyfini yaşadıktan sonra Kalkan’a yarım saat uzaklıktaki Eşen Çayı’nda Rafting ve Kano sporları yapılabilir. Saklıkent Kanyonu ulaşım açısından yakında yer aldığından Kalkan’da konaklayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support