Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Yat Kiralamada Erken Rezervasyonun Avantajları

Türkiye'nin en güzel koylarını keşfetmek butik, lüks ve özel bir deneyimdir. Yaz günlerinin sınırlı oluşu ve bu deneyimi yaşamak isteyenlerin çok fazla olması sebebiyle birkaç unsuru göz önünde bulundurarak mümkün olabildiğince hızlı karar almak ve harekete geçmek önemlidir.

Butik bir sektör olan yat kiralama maliyetleri, yatın türü, seçilen rota ve kiralama süresi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Rezervasyonunuzu erken yaparak, belirli bir tarihte o belirli yat için “sıraya giren” kişiler arasında önceliğe sahip olursunuz. Çoğu misafir maliyetleri göz önünde bulundurarak hedef ay olarak Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını tercih ettiğinden, “son dakika” rezervasyon yaparsanız, istediğiniz yatı belirli bir tarih için rezerve etme olasılığınız azalır.

Yaz tatili için bir yat rezervasyonu yapmayı veya en azından uzmanlarımızla konuşmayı düşünüyorsanız bunu ertelemeyin. Erken rezervasyon, seçtiğiniz yatın müsaitliğini garanti eder. Yaz mevsimi yaklaşırken ve misafirler dünyanın her köşesinden cennet Türkiye‘ye akın ederken, her yatın tercih ettiğiniz zaman aralığında müsait olacağını garanti edemeyiz.

Yat kiralamanın maliyeti ve giderleri nelerdir?

Bir yat kiralama ile ilgili en önemli maliyet, yatın kendisinin maliyetidir. Maliyet, yatın tipine, boyutuna, olanaklarına ve ayrıca yılın hangi ayında kiralandığına bağlı olacaktır. Yakıt, yiyecek ve içecekler de yat kiralarken dikkate alınması gereken önemli harcamalardır. Yakıt maliyeti yatın tipine, güzergahına ve kiralama süresine göre değişiklik gösterebilir. Rezervasyon işlemi esnasında uzman danışmanlarımız bu maliyetleri sizin için en ideal şekilde ayarlar ve rapor çıkarır.

Yatınızı 6 ay önceden rezerve ederseniz, Guletbookers size müsaitlik durumunu garanti edebilir. Dikkate alınması gereken diğer masraflar arasında liman ücretleri, sigorta ve vergiler bulunur. Bu detayların tamamıyla profesyonel ekibimiz ilgilenir. Liman ücretleri, Türkiye’deki belirli limana göre değişir ve bazı limanların daha büyük yatlar için ek ücretleri olabilir. Sigorta genellikle yat ve teknedeki misafirler için gereklidir. Bu maliyet genellikle kiralama fiyatına dahildir. Vergiler, kiralamanın yerine göre de değişiklik gösterebilir ve erken rezervasyon bu maliyetlerin değişmesi ihtimaline karşı da önemlidir.

Yat kiralamanın herhangi bir gizli maliyeti var mı?

Bir yat kiralarken, hızla artabilen “gizli” masraflar olabileceğinden, dahil olan tüm masrafların farkında olmak önemlidir. İşte yat kiralarken dikkat edilmesi gereken birkaç gizli harcama örneği:

  • Yakıt ek ücreti: Yatın boyutuna ve kiralama süresine bağlı olarak yakıt ek ücreti artabilir. Yakıt ek ücretlerini sormak ve buna göre bütçe yapmak önemlidir.
  • İptal ücretleri: Kiralamanızı iptal etmeniz gerekirse, iptal ücretlerine tabi olabilirsiniz. Bu ücretler, kiralama şirketine ve iptalin zamanlamasına bağlı olarak değişebilir. Rezervasyondan önce iptal politikasını anlamak önemlidir.
  • Sigorta: Sigorta genellikle gulet üzerindeki misafirler için gereklidir. Sigorta maliyeti genellikle kiralama fiyatına dahil olsa da, sağlanan teminatın farkında olmak ve buna göre bütçe yapmak önemlidir.
  • Tedarik: Özellikle tam zamanlı bir şef ile lüks bir yat kiralıyorsanız, tedarik maliyeti hızla artabilir. Buna göre bütçe yapmak ve maliyetleri uzmanlarımıza danışmak ve seçenekleri görüşmek önemlidir.
  • Su sporları ve ekipmanları: Genelde yatların ikincil bir tekne veya su sporları için ekipman kiralama seçeneği vardır. Bu tür ekipmanların kullanımı için ek ücret alınır.
  • Vergiler ve liman ücretleri: Vergiler ve liman ücretleri, kiralamanın yapıldığı yere göre değişebilir ve rezervasyondan önce bu maliyetlerin farkında olmak önemlidir.
  • Mürettebat Bahşişi: Bahşiş genellikle kiralama fiyatına dahil değildir ve mürettebata hizmetleri için bahşiş vermek adettendir. Mürettebat bahşişi için bütçe ayırmak ve bahşiş kurallarını Guletbookers uzmanlarıyla görüşmek de önemlidir.

Bir yat kiralama için yakıtın maliyeti nedir?

Bazı yatlar (özellikle eski modeller) büyük miktarlarda yakıt tükettiğinden, yat kiralarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli harcamalardan biri yakıttır. Alternatif olarak, adadan adaya gezmeye odaklanan seyahat programları da yatın yakıt deposunu oldukça hızlı bir şekilde boşaltabilir. Yakıt maliyetlerini etkileyen faktörleri anlamak ve buna göre bütçe yapmak önemlidir.

Yatın büyüklüğü yakıt maliyetlerini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Daha büyük yatlar, daha fazla yakıt tüketen ve bu nedenle çalıştırma maliyeti daha yüksek olan daha büyük motorlara sahiptir. Ayrıca yatın çalışma hızı da yakıt tüketimini etkileyecektir. Daha yüksek hızlarda seyahat eden bir motoryat, daha düşük hızlarda seyahat eden bir yattan daha fazla yakıt tüketecektir.

Adadan adaya gezmek, tatilinizi geçirmenin heyecan verici bir yoludur, ancak yakıt harcamasına dikkat etmekte fayda var. Kiralama süresi de dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Bir yat kiralama süresi ne kadar uzun olursa, o kadar fazla yakıt tüketilir ve yakıt maliyetleri o kadar yüksek olur. Yakıt masraflarını rezervasyondan önce Guletbookers ile görüşmeniz ve yakıt masrafları için bir bütçe oluşturmanız önemlidir.

Guletbookers ile erken rezervasyon neden daha uygun?

Erken bir yat rezervasyonu, birkaç nedenden dolayı daha ucuza mal olabilir. Bunun nedeni, rezervasyonlarımızı planlamamıza yetecek kadar zamanımız olduğundan emin olmamıza yardımcı olmasıdır. Guletbookers, erken rezervasyon yaparak yatın çok önceden hazırlanmasını ve mürettebatın programını planlayabilir.

Erken harekete geçmek daha iyi fiyatlar sunar

Erken rezervasyonun daha az maliyetli olabilmesinin bir diğer nedeni de, müşterilerin kiralama tarihine yakın bir tarihte geçerli olmayabilecek özel fırsatlardan ve promosyonlardan yararlanmalarına olanak sağlamasıdır. Ek olarak, erken rezervasyon, müşterilerin aralarından seçim yapabilecekleri daha geniş bir yat yelpazesine sahip olmalarını sağlar. Kiralama tarihi yaklaştıkça bazı yatların müsaitlik durumu azalabilir ve bu da müşterilerin ihtiyaç ve tercihlerine en uygun yatı bulmasını zorlaştırabilir.

Ayrıca yat kiralama için erken rezervasyon, müşterilerin yoğun olmayan sezon fiyatlarından yararlanmalarına da olanak tanır. Yat kiralama fiyatları, yoğun olmayan sezonda genellikle daha düşüktür ve yat kiralama tatilinin tüm avantajlarından yararlanmaya devam ederken tasarruf etmenin harika bir yoludur.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support