Guletbookers Yaz için Yat Kiralama Planları

Yaz için Yat Kiralama Planları

Artık uzun bir yılın ardından tatil zamanı geldi çattı. Turistik yerler farklı türlerde tatil fırsatları sunuyor. Her şey dahil tatil yerleri ve lüks konsept yat kiralama en popüler yaz aktiviteleridir.

Neden yat kiralamayı tercih etmeliyim?

Yat kiralama tatilleri yıldan yıla daha da popüler bir yaz trendi haline gelmektedir. Bir yat kiralamak isteyen kişiler kendi ihtiyaçlarına yanıt veren farklı yatlar bulabilmektedir. Siz de kolaylıkla kendi bütçenize göre bir kiralık gulet yat bulabilirsiniz. Aynı zamanda, erken rezervasyon avantajlarından yararlanarak iyi bir fiyat yakalayabilirsiniz.

Birçok insan kendi aileleri ve arkadaşlarıyla yapacağı mükemmel bir tatilin hayallerini kurar. Gulet yatlarda tüm hizmetler VIP kavramı gözetilerek sunulur. Eğer tatilinizde yat kiralamayı tercih ederseniz, bu tüm hizmetlerin size özgü olacağı anlamına gelir. Yiyecek ve içecekler sizin seçimleriniz doğrultusunda hazırlanır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği menüleri profesyonel şefler tarafından sizin taleplerinize göre pişirilir. Her gün için sadece en çok hoşunuza giden yiyeceklerden oluşan bir menü planlayabilirsiniz.

Yaz için Yat Kiralama Planları

Yat kiralama hizmetinde aynı zamanda sizin seçtiğiniz farklı koylara gidebilirsiniz. İstediğinizden daha uzun bir süre herhangi bir yerde kalmak gibi bir zorunluluğunuz olmaz. Özel yat kiralamalarında nerede ne kadar kalınacağına siz karar verirsiniz. Yat kiralama tatilinizde ıssız yerleri keşfedebilir ve sadece kendi aileniz ile birlikte izole bir tatil yapabilirsiniz.

Bir gulet yat kiralamanın maliyeti nedir?

Yat kiralama maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar üzerinde etkisini doğrudan hissettiren faktörler arasında kiralamanın yapıldığı sezon, yatın büyüklüğü, ve yatın inşa edildiği veya tadil edildiği yıl sayılabilir. Yat kiralamaları için genel olarak iki sezon mevcuttur. Düşük sezon olarak isimlendirebileceğimiz Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları. Bu aylarda fiyatlar daha düşük ve ekonomiktir. Bir aile bir yatı yedi günlüğüne yaklaşık 5000 Euro’ya kiralayabilir. Bu ayların avantajlarından bir tanesi de, hava koşullarının yeterince elverişli olması ve uğrak noktalarının çok kalabalık olmamasıdır.

Diğer yandan Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları ise yüksek sezon olarak adlandırılabilir. Bu aylarda kiralama bedelleri düşük sezon rakamlarına göre daha yüksektir, hatta iki katına kadar da çıkabilir. Bu durum sadece gulet yat kiralama fiyatlarına özel değildir. Tüm turistik seçeneklerin fiyatları sezona bağlı olarak değişkenlik gösterir. Gulet kiralama fiyatı üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise guletin büyüklüğü ve yaşıdır. Guletlerin uzunlukları 24 metreden başlar ve 50 metreye kadar çıkabilir, ayrıca yatların inşa edildiği veya tadilattan geçirildiği zamanlar da günlük kiralama bedelini doğrudan etkiler.

Yat kiralama sezonu ne kadar sürer?

Gulet yat kiralama sezonunun uzunluğu hava koşullarına bağlıdır. Bu dönem Türkiye Kıyılarında oldukça uzundur. Ege ve Akdeniz bölgeleri yumuşak bir iklime sahiptir ve Mart ayı itibariyle erken ilkbahar dönemi başlayabilir. Türkiye’de Mart ayının ortasından Kasım ayının ilk haftalarına kadar olan sürede yat seyahatleri için mükemmel hava koşulları söz konusudur

Yat kiralama sezonu ne kadar sürer?

Nereden bir tekne kiralayabilirim?

Türkiye’nin batı ve doğu kıyıları tekne kiralamak için oldukça uygundur. Gulet yatlar Türkiye’nin bu kısmında oldukça popülerdir. Özellikle Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Antalya tekne kiralamak ve seyahat etmek için en popüler limanlara sahiptir. Acentemiz size harika bir gulet yat kiralama tatili sunmak için yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.


İlginizi Çekebilir: Erken Rezervasyon Fırsatları »

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...