Guletbookers Mavi Yolculuk; Güvertede Meditasyon

Mavi Yolculuk; Güvertede Meditasyon

İnsanlar modern yaşam koşullarında yeni alışkanlıklara ve davranışlara sahiptir. Hayatın stresi bazen sınırlarımızı zorlar. Kendimizi yorgun hissederiz; ancak, maalesef bu fiziksel bir yorgunluk değildir.

Vücudumuzun fiziksel yorgunluğunu gidermek kolaydır; ama eğer zihnimiz aşırı yüklü ise o zaman rahatlamak o kadar da kolay olamaz. Pek çok kişi rahatlamak ve kendilerini daha iyi hissetmek için meditasyon yapmayı dener. Size mavi yolcuk için tekne kiralama ile bir tatil planladığınızda güvertede meditasyon da yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde hem zihninizi hem de ruhunuzu tazelemek için iki kat zamanınız olacağına inanıyoruz.

Meditasyon ne demektir?

Meditasyon modern dünyada genellikle yanlış kullanılan bir sözcük haline gelmiştir. Bu nedenle nasıl yapılacağına dair çok fazla kafa karışıklığı vardır. Bazı kişiler bu kelimeyi düşünmek veya bir şeyleri tasarlamak anlamında kullanırken; diğerleri ise ona gündüz düşleri görmek ya da fanteziler kurmak anlamını yüklemektedir. Ancak, meditasyon gerçekte bunların hiç birisi değildir.

Mavi Yolculuk; Yoga ve Meditasyon

Meditasyon zihnin dinlenmesi ve normal uyanıklık halinden tamamen farklı bir bilinç düzeyine adapte olabilmesi için kullanılan bir tekniktir. Kendimizi tam olarak kavrayabilmek ve en nihayetinde bilincin merkezini deneyimleyebilmek için bir vasıta niteliğindedir. Meditasyon din ile ilişkili olmayıp herhangi bir dinin parçası da değildir; meditasyon bir tür bilimdir ve meditasyon süreci belirli bir sırayı takip eder, kesin ilkelere sahiptir ve doğrulanabilir sonuçlar üretir.

Yat üzerinde nasıl meditasyon yapabilirim?

Meditasyon aynı zamanda sizi daha iyi bir insan yapan ve karakterinizi daha güçlü hale getiren bir felsefe türüdür. Meditasyon yoluyla zihniniz açılır, rahatlarsınız ve daha iyi odaklanabilme becerisi kazanırsınız. Meditasyon yaparken tümüyle uyanık ve tetikte olsanız da zihniniz dış dünyaya veya etrafınızda olup bitenlere odaklanmaz. Meditasyon, zihnin sessiz hale gelebilmesi için sakin ve tek noktaya odaklanmış bir iç dünya gerektirir.

Yat üzerinde nasıl meditasyon yapabilirim?

Zihniniz sessiz hale geldiğinde ve artık dikkatinizi dağıtmadığında, meditasyon derinleşir. Farkındalık temelli meditasyonun zihinsel ve fiziksel sağlık üzerindeki pozitif etkilerine dair yürütülmüş binlerce çalışma mevcuttur. Tatilde yapacağınız bir meditasyon, sizi her zamankinden iki kat daha pozitif etkileyecektir. Özel tekne kiralama ile çok daha sessiz, sakin ve ıssız yerleri ziyaret edeceksiniz. Eğer meditasyon ile ilgileniyorsanız, bu tarz bir tatil size meditasyon yapabilmeniz için doğru atmosferi sunacaktır. Sabah erken saatlerde güvertenizden tüm ruhunuzla güneşi selamlayabilirsiniz. Bu sırada dış dünyanız içsel huzurunuzu bulmanız için size yardımcı olacaktır.

Eğer meditasyon alışkanlıklarınızdan birisi ise, yat seyahati ile farkı hissedeceğinizden eminiz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Yat Kiralama Su Sporları ve Aktiviteler

Yat Kiralama Su Sporları ve Aktiviteler


Spor yapmanın fiziksel katkılarının yanı sıra eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek gibi avantajları da vardı...
Göcek’te Özel Tekne Kiralama

Göcek’te Özel Tekne Kiralama


Muhteşem koylara ve sahillere sahip yerler olan Akdeniz ve Ege kıyıları deniz turizmi için oldukça fazla te...
Arkadaş Grupları için Yat Kiralama

Arkadaş Grupları için Yat Kiralama


Ailenizle, arkadaşlarınızla baş başa keyifli ve sakin bir tatil geçirirken güzel koy ve kıyıları keşfetmek ...