Guletbookers Mavi Yolculuk; Güvertede Meditasyon

Mavi Yolculuk; Güvertede Meditasyon

İnsanlar modern yaşam koşullarında yeni alışkanlıklara ve davranışlara sahiptir. Hayatın stresi bazen sınırlarımızı zorlar. Kendimizi yorgun hissederiz; ancak, maalesef bu fiziksel bir yorgunluk değildir.

Vücudumuzun fiziksel yorgunluğunu gidermek kolaydır; ama eğer zihnimiz aşırı yüklü ise o zaman rahatlamak o kadar da kolay olamaz. Pek çok kişi rahatlamak ve kendilerini daha iyi hissetmek için meditasyon yapmayı dener. Size mavi yolcuk için tekne kiralama ile bir tatil planladığınızda güvertede meditasyon da yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde hem zihninizi hem de ruhunuzu tazelemek için iki kat zamanınız olacağına inanıyoruz.

Meditasyon ne demektir?

Meditasyon modern dünyada genellikle yanlış kullanılan bir sözcük haline gelmiştir. Bu nedenle nasıl yapılacağına dair çok fazla kafa karışıklığı vardır. Bazı kişiler bu kelimeyi düşünmek veya bir şeyleri tasarlamak anlamında kullanırken; diğerleri ise ona gündüz düşleri görmek ya da fanteziler kurmak anlamını yüklemektedir. Ancak, meditasyon gerçekte bunların hiç birisi değildir.

Mavi Yolculuk; Yoga ve Meditasyon

Meditasyon zihnin dinlenmesi ve normal uyanıklık halinden tamamen farklı bir bilinç düzeyine adapte olabilmesi için kullanılan bir tekniktir. Kendimizi tam olarak kavrayabilmek ve en nihayetinde bilincin merkezini deneyimleyebilmek için bir vasıta niteliğindedir. Meditasyon din ile ilişkili olmayıp herhangi bir dinin parçası da değildir; meditasyon bir tür bilimdir ve meditasyon süreci belirli bir sırayı takip eder, kesin ilkelere sahiptir ve doğrulanabilir sonuçlar üretir.

Yat üzerinde nasıl meditasyon yapabilirim?

Meditasyon aynı zamanda sizi daha iyi bir insan yapan ve karakterinizi daha güçlü hale getiren bir felsefe türüdür. Meditasyon yoluyla zihniniz açılır, rahatlarsınız ve daha iyi odaklanabilme becerisi kazanırsınız. Meditasyon yaparken tümüyle uyanık ve tetikte olsanız da zihniniz dış dünyaya veya etrafınızda olup bitenlere odaklanmaz. Meditasyon, zihnin sessiz hale gelebilmesi için sakin ve tek noktaya odaklanmış bir iç dünya gerektirir.

Yat üzerinde nasıl meditasyon yapabilirim?

Zihniniz sessiz hale geldiğinde ve artık dikkatinizi dağıtmadığında, meditasyon derinleşir. Farkındalık temelli meditasyonun zihinsel ve fiziksel sağlık üzerindeki pozitif etkilerine dair yürütülmüş binlerce çalışma mevcuttur. Tatilde yapacağınız bir meditasyon, sizi her zamankinden iki kat daha pozitif etkileyecektir. Özel tekne kiralama ile çok daha sessiz, sakin ve ıssız yerleri ziyaret edeceksiniz. Eğer meditasyon ile ilgileniyorsanız, bu tarz bir tatil size meditasyon yapabilmeniz için doğru atmosferi sunacaktır. Sabah erken saatlerde güvertenizden tüm ruhunuzla güneşi selamlayabilirsiniz. Bu sırada dış dünyanız içsel huzurunuzu bulmanız için size yardımcı olacaktır.

Eğer meditasyon alışkanlıklarınızdan birisi ise, yat seyahati ile farkı hissedeceğinizden eminiz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...