Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Mavi Yolculuk; Güvertede Meditasyon

İnsanlar modern yaşam koşullarında yeni alışkanlıklara ve davranışlara sahiptir. Hayatın stresi bazen sınırlarımızı zorlar. Kendimizi yorgun hissederiz; ancak, maalesef bu fiziksel bir yorgunluk değildir.

Vücudumuzun fiziksel yorgunluğunu gidermek kolaydır; ama eğer zihnimiz aşırı yüklü ise o zaman rahatlamak o kadar da kolay olamaz. Pek çok kişi rahatlamak ve kendilerini daha iyi hissetmek için meditasyon yapmayı dener. Size mavi yolcuk için tekne kiralama ile bir tatil planladığınızda güvertede meditasyon da yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde hem zihninizi hem de ruhunuzu tazelemek için iki kat zamanınız olacağına inanıyoruz.

Meditasyon ne demektir?

Meditasyon modern dünyada genellikle yanlış kullanılan bir sözcük haline gelmiştir. Bu nedenle nasıl yapılacağına dair çok fazla kafa karışıklığı vardır. Bazı kişiler bu kelimeyi düşünmek veya bir şeyleri tasarlamak anlamında kullanırken; diğerleri ise ona gündüz düşleri görmek ya da fanteziler kurmak anlamını yüklemektedir. Ancak, meditasyon gerçekte bunların hiç birisi değildir.

Mavi Yolculuk; Yoga ve Meditasyon

Meditasyon zihnin dinlenmesi ve normal uyanıklık halinden tamamen farklı bir bilinç düzeyine adapte olabilmesi için kullanılan bir tekniktir. Kendimizi tam olarak kavrayabilmek ve en nihayetinde bilincin merkezini deneyimleyebilmek için bir vasıta niteliğindedir. Meditasyon din ile ilişkili olmayıp herhangi bir dinin parçası da değildir; meditasyon bir tür bilimdir ve meditasyon süreci belirli bir sırayı takip eder, kesin ilkelere sahiptir ve doğrulanabilir sonuçlar üretir.

Yat üzerinde nasıl meditasyon yapabilirim?

Meditasyon aynı zamanda sizi daha iyi bir insan yapan ve karakterinizi daha güçlü hale getiren bir felsefe türüdür. Meditasyon yoluyla zihniniz açılır, rahatlarsınız ve daha iyi odaklanabilme becerisi kazanırsınız. Meditasyon yaparken tümüyle uyanık ve tetikte olsanız da zihniniz dış dünyaya veya etrafınızda olup bitenlere odaklanmaz. Meditasyon, zihnin sessiz hale gelebilmesi için sakin ve tek noktaya odaklanmış bir iç dünya gerektirir.

Yat üzerinde nasıl meditasyon yapabilirim?

Zihniniz sessiz hale geldiğinde ve artık dikkatinizi dağıtmadığında, meditasyon derinleşir. Farkındalık temelli meditasyonun zihinsel ve fiziksel sağlık üzerindeki pozitif etkilerine dair yürütülmüş binlerce çalışma mevcuttur. Tatilde yapacağınız bir meditasyon, sizi her zamankinden iki kat daha pozitif etkileyecektir. Özel tekne kiralama ile çok daha sessiz, sakin ve ıssız yerleri ziyaret edeceksiniz. Eğer meditasyon ile ilgileniyorsanız, bu tarz bir tatil size meditasyon yapabilmeniz için doğru atmosferi sunacaktır. Sabah erken saatlerde güvertenizden tüm ruhunuzla güneşi selamlayabilirsiniz. Bu sırada dış dünyanız içsel huzurunuzu bulmanız için size yardımcı olacaktır.

Eğer meditasyon alışkanlıklarınızdan birisi ise, yat seyahati ile farkı hissedeceğinizden eminiz.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (533) 956 99 42

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support