Guletbookers Kiralık Tekne ile Mavi Yolculuk

Kiralık Tekne ile Mavi Yolculuk

Birçoğumuzun belki de çocukluk hayallerinden kalma büyüyünce hep yapmayı planladığı bir deniz seyahati vardır. Bir tekne ile ülkesinin kıyılarını, hatta dünyayı dolaşma fikri çoğu kişinin hayalindeki bir tatil planıdır.

Günümüzde artık hiçbir şeyin hayal olmadığını düşününce sizlerin de bu hayalinizi nasıl gerçekleştirebileceğinize yol göstermek adına bu yazımızı sizlerle paylaşıyoruz. Tekne kiralama ile ilgili püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Guletbookers / Gulet Yat Kiralama Tekne Kiralama

Kiralık Tekne bulabilir miyim?

Kiralık Tekne denilince genellikle lüks ve masraflı araçlar akıllara gelmektedir. Bakımı oldukça masraflı ve meşakkatli olan bu yapıların elbette bir de kullanımı için gerekli belge ve izinlere sahip olunması gerekmektedir. Elbette bütün bunlardan sıyrılmanın, bu estetik araçlarla sadece mavi suların keyfini çıkarmanın bir yolu da tekne kiralama yöntemidir.

Bu teknelerde sizlere sadece gezeceğiniz rotalarda yer alan birbirinden güzel koy ve adaların unutulmaz manzaralarına karşı keyif sürmek kalır. Teknenizde Kaptan, Şef Aşçı ve sizlere hizmet sunacak olan profesyonel mürettebat her şartta teknede sizlerle olacaktır. Nasıl gezeceğiz, ne yiyeceğiz derdiniz şimdiden çözüme ulaştı bile değil mi? Birçok kıyıya sahip olan ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde tekne kiralama hizmeti veren firmamız ile iletişime geçebilir, taleplerinizi iletebilirsiniz. Bu hizmeti veren acenteler arasından seçiminizi her zaman güvenilir, sektörde tecrübesini kanıtlamış ve kolay ulaşılabilir olanlardan yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nasıl tekne kiralayabilirim?

Kiralık tekne seçiminizi tamamen sizlerin ihtiyaç duyduğu temel nedenlere göre yapabilirsiniz. Büyüklük ve donanımlarına göre çok çeşitli olan tekneler genellikle ilk önce teknenizde kalacak kişi sayısına bağlı olarak belirlenmektedir. Kabin sayısı bu noktada önemli olmaktadır. Ailece kiralık tekne ile yapacağınız bir tatilde dört kabinli bir özel gulet sekiz kişilik bir konaklama imkanı sağlayacaktır. Arkadaş grupları ile yapacağınız özel tekne kiralamalarında kişi sayısına göre kabin sayısı daha fazla olan özel guletlere yönelmeniz gerekmektedir. Yani kişi sayısı size en başta nasıl bir tekne kiralamanız gerektiğini belirleyici bir unsur olacaktır.

Diğer bir özel konu da kiralık teknenin sınıfı diyebiliriz. Ekonomik sınıftan başlayarak, Standart, Lüks, Delüks, Ultralüks ve Vip olarak sunulan çeşitli sınıflarda kiralık tekne bulmak mümkündür. Bu sınıflar başta teknenin yaşı, yenilenme yılı, uzunluğu, sahip olduğu donanımlara göre belirlenmektedir. Bu detayları gulet yat kiralama hizmeti sunan acentamız sizlerle paylaşacaktır. Bir kıyaslama yapmanız ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

Kiralık tekne için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Kiralık tekne denildiğinde herkesin ilk aklına gelen tabi ki ne kadar bir bütçe ile yapılabileceği konusu olmuştur. Tabi ki sınırını sizin belirleyeceğiniz bir hizmet için bir rakam vermek çok doğru olmayacaktır ama bizce sunduğu avantajlara oranla öyle korkulacağı kadar büyük bütçelerin gerekmediği bir tatil seçeneği diyebiliriz.

Otellerin sezonu olduğu gibi kiralık teknelerinde yüksek ve düşük sezonları bulunmaktadır. Aynı teknenin Temmuz, Ağustos aylarında ki kiralama bedeli ile Eylül, Ekim aylarındaki kiralama bedeli değişiklik gösterecektir. Güzel bir tatil yapmanız için ayırmanız gereken bütçe tamamen sizlerin istekleri doğrultusunda olacaktır. Tabi ki her tatil bütçesi gibi minimum ve maksimum değerleri bulunmaktadır. 4-6 kişilik bir ailenin yaz tatilinde bir hafta için beş yıldızlı bir otele ayırdığı bütçeyi düşünürseniz kiralık tekne için de aynı şekilde bu bütçeye yakın bir rakam karşınıza çıkacaktır.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...