Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Mavi Yolculuğun Gizli Durakları; Akyaka

Akyaka, Türkiye'nin güneybatısındaki Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı bir kıyı ilçesidir. İlçe, Gökova Körfezi'nin en ucunda, verimli Gökova ovasının başlangıcında yer alır ve gün geçtikçe uluslararası turizm için yükselen bir merkez olma yolundadır.

Akyaka, popüler tatil beldelerine oldukça yakın olmakla beraber, huzur ve sakinliği ile insanları kendine çekmektedir.

Geçmişten Günümüze Akyaka

Akyaka-Gökova’nın tarihinin M.Ö. 2600’lü yıllara dayanmakta olduğunu göstermektedir. Günümüzde İnişdibi ve Kozlukuyu civarında o döneme ait kalıntıları görebilirsiniz. O dönemden kalma mezarlar Akyaka’dan Kozlukuyu’ya giden caddenin hemen yanında görünür biçimde yer almaktadır. Bu mezarların yaklaşık 300 metre yukarısında, o antik kentin akropolünden kalıntılar da belirgin şekilde görülebiliyor.

Günümüz Gökova köyünün kuzeyinde bulunan antik İdyma kenti, nispeten küçük bir Karia medeniyetine ait bir yerleşim yeridir. Akyaka beldesinin mimari yapısı, bu yere farklılık katan özelliklerinden biridir. Buradaki mimarinin estetik yapısı, modern mimari tarzının eski Ula evlerinin yapısal tarzıyla birleştirilerek inşa edilmiştir ve tek tip inşaat yönetmeliklerini takip etmektedir. Buradaki evlerin hemen hemen hepsi, çiçekli ve bahçeli çift merdivenli, ahşap balkonlu ve sarkık çatılara sahiptir.

Gulet Kiralama Akyaka

Akyaka, mavi yolculuk rotanızda olması gereken çok egzotik bir yerdir. Tekne kiralama hizmetinde bu yerin dâhil olduğu rotalar genellikle Bodrum, Marmaris veya Fethiye’den başlar. Bizce Akyaka koyu özel tekne turunuzda, rotanıza eklenmesi gereken sevimli bir yer.

Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Akyaka plajı son yıllarda yerli turistler arasında oldukça popüler hale geldi. Ancak özel tekne turunuzda bu yerin farklı şekilde keşfede bilirsiniz. Soğuk suyun ve tatlı suyun birleştiği noktada yüzmek size farklı bir deneyim yaşatacaktır.  Akyaka çevresinde de harika koylar bulunmaktadır. Akyaka, bu bakir koyların yanı sıra size sıra dışı doğal güzellikler de sunmaktadır. Bu yere uğradığınızda mutlaka Azmak nehrini ziyaret etmelisiniz. Yerel olarak “Azmak Nehri” veya “Kadın Azmağı” olarak adlandırılan Azmak Nehri, kristal berraklığındaki buz gibi suları ile su altındaki fauna ve floranın yanı sıra çevresini saran bitki örtüsü ile de yeşil bir cennettir. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız, buranın sessiz ve sakinliğinden kopamayacaksınız. Nehir boyunca yeşil ve mavi bir yolda ilerleyeceksiniz ve kendinizi harikalar diyarına geçer gibi hissedeceksiniz. Azmak Nehri boyunca küçük teknelerle yapılan gezilerin yanı sıra yürümek de oldukça keyiflidir. Kıvrımlı bir nehir, ağaçların gölgesi, nehir kıyısındaki restoranlar ve piknik alanlarından geçen bir yol. Yemeğinizi yerken birçok ördek ve kaz yemeğinizi size paylaşmak için davet beklemeden gelecektir.

Akyaka-Gokova Türkiye

Akyaka’yı Ne Zaman Ziyaret Etmelisiniz?

Aşırı sıcak havalarda gezintiyi tercih edenlerden değilseniz, Akyaka’yı ziyaret etmek için en uygun zaman Haziran sonu ile Eylül başı arasıdır çünkü hava yılın bu döneminde yeterli sıcaklıktadır ve gayet iyidir, ancak Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklıklar maksimum 38-40 santigrat dereceyi gösterir. Bu nedenle yaz aylarında hava oldukça sıcaktır ancak deniz durgun ve gökyüzü çok açık olduğundan özel yat kiralama hizmetini ve bu yeri rotanıza eklemek için oldukça uygun bir dönemdir. Sezonun herhangi bir zamanında Akyaka’yı ziyaret ettiğinizde oradan unutulmaz anılarla ayrılacağınıza inanıyoruz.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (533) 956 99 42

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support