Guletbookers Tekne Kiralama İpuçları

Tekne Kiralama İpuçları

Yaz sezonunda, tatilciler klasik tatil anlayışlarına karşı yeni şeyler denemek istiyorlar. Yaz tatili için daha uygun olan, tatildeyken günlerinizi doğrudan Türkiye'deki turkuaz sularda geçirmenizi sağlayacak bir seçenek var, elbette masmavi berrak denizler.

Farklı ve özel tatil alternatifleriyle ilgilenen yenilikçi tatilciler için, bu yazımızda özel tekne kiralama hakkında bazı ipuçları vermeye çalışacağız.

Tekne Kiralama için Hangi Aylar Tercih Edilmeli?

Ülkemizde tekne ile mavi tur yolculuğuna çıkarırken, Mayıs ve Ekim ayları arasında bir gezi planlayın. Çünkü bu aylar, deniz suyu sıcaklığının makul seviyede olduğu ve genel olarak havaların en güzel olduğu aylardır. Gulet kiralamak için en popüler yerlerden bazıları Bodrum, Marmaris ve Fethiye‘dir. Dalyan’da bulunan çamur banyolarını da kaçırılmamalı ve muhakkak gitmelisiniz.

Must See - Dalyan Kaounos

Sizin İçin En Uygun Gulet Yat Hangisi?

Bu tamamen size bağlı. Guletler çeşitli boyutlarda ve farklı kategorilere göre gruplandırılmıştır. Profesyonel gulet uzmanlarımız, kiralık gulet yat arayışınız için talepleriniz doğrultusunda ihtiyacınıza yönelik olan en iyi seçeneği size sunacaktır. Gulet yatlar, aynı oteller gibi farklı tür ve kapasitedeki kabinlere sahiptir. Bunların bir çoğu, internet erişimi, klima gibi diğer olanaklara sahiptir. Mavi tur sırasında tekneniz limana her hangi bir nedenle yanaşırsa, orada yer alan alışveriş noktalarını ve tarihi yerleri gezebilirsiniz. Zamanınız kalırsa akşam yemeğini karada yemeği tercih edebilirsiniz.

Gulet Charter Vacation in Turley

Türkiye’nin En Güzel Koyları

İlk kez gulet ile mavi yolculuk turu planlıyorsanız, ülkemizde muhakkak görmeniz gereken bir birinden güzel koylar var. Bunların başında, Akdeniz’in cam gibi berrak olduğu yerlerden biri Kekova var. Datça’da ise Akvaryum Koyu ve Balıkaşıran koyu sayılabilir. Muhakkak görmenizi tavsiye edebileceğimiz Bedri Rahmi Koyu‘nuda unutmayalım. Dilerseniz ekibimiz sizin için bir çok koydan oluşan bir rotada oluşturabilir.

Bir tekne kiraladığınız da, Türkiye’de nesillerdir kullanılmakta olan geleneksel ahşap gulet ile Ege ve Akdeniz’in masmavi suları ile yemyeşil koylarını deneyimleyeceksiniz. Aileniz yada arkadaşlarınızla kiralık tekne ile mavi yolculuk tatilinizin tadını çıkarmanın bir yolunu arıyorsanız, bunlar göz önünde bulundurmanız gereken küçük ama önemli tavsiyeler.


İlginizi Çekebilir:

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...