Guletbookers Kaş Kalkan’ı Yat Kiralama ile Deneyimleyin

Kaş Kalkan’ı Yat Kiralama ile Deneyimleyin

Yaz tatilini farklı bir şekilde geçirmek isteyenler için yat seçenekleri bir avantaj olabilir. Turizmin kalbi sayılabilecek yerlerden olan şehri deniz turu ile keşfedebilirsiniz. Birbirinden güzel Kalkan Koyları ile tatilinize değer katacak bu deneyim mavi yolculuk ile taçlandırılacak.

Koyları ve plajları ile eşsiz bir tatil fırsatı sunan bu yer ülkemizdeki tatil rotalarının başında geliyor. Hem mavi tur ile normalde göremeyeceğiniz yerleri keşfedebilecek hem de Kalkan Denizi ile yüzmeye doymuş olacaksınız. Buraya ulaşmak için de Dalaman Havalimanı’ndan direkt beldeye ulaşabilir, vakitten tasarruf edebilirsiniz. Doğası ve canlılığı ile de ziyaretçilerini etkileyen bu yerde tekne kiralama için size uygun kiralama seçeneklerine bakabilir ve size uygun seçeneği bulup bu tatil köşesini deneyimlemeye başlayabilirsiniz.

Kalkan’da Gezilecek Koylar

Antalya’nın içinde yer alan bu Kalkan, pek çok gezilecek yere sahip. Hem doğasıyla huzur bulunan hem de yemekleri, mimarisi ve tatiliyle büyüleyen bölgede insanlardan uzak ve lüks bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Burada yer alan Kaş Kalkan koyları ile hem geziye hem de denize doyabilirsiniz. Likya Dönemi’nden kalan koylardan ilki Kalamar Koyu’dur. Berrak denizi ve renkli villalardan oluşan bu yerde dalış yapmak da mümkün. Akvaryum Koyu ise, denizin rengi ve deniz canlıların yoğunluğuyla akvaryuma benzetildiği için adını da oradan almış. Kalkan’ın bir başka mükemmel noktası ise Fırnaz Koyu. Biraz kalabalık olabilen bu yere tekneyle gelebilir ve eşsiz denizi ile keyif sürebilirsiniz. Ek olarak manzarası da harika olan bu yerde çamur banyosu bile yapmak mümkün. Eşsiz güzelliklerden bahsetmişken Frenk Koyu’nu da anmakta fayda var. Dalışa da imkân sunan ve buz gibi suyu olan bu harika yer masmavi suları ile büyülemekte. Bölgedeki en soğuk ve en derin yeri olmasının sebebi ise Toros Dağları’ndan kaynak suyunun buraya akması.

Beldedeki Masmavi Su Seçenekleri

Üstteki inceleme ile Kalkan’da bulunan en güzel koyları gezme fırsatı elde edebileceksiniz. Sırada Kalkan plajı seçeneklerini keşfetmek var. Bu seçeneklerin başında Kaputaş Plajı yer alıyor. Akdeniz’in eşsiz manzarasına eşlik eden ve turkuaz deniziyle ön planda olan bu plaj ülkedeki en nadide plajlar arasındadır. Tekneniz ile oraya ulaşabilir ve eğlencenizin tadını çıkarabilirsiniz. Önemli plajlardan bir diğeri Patara Plajı. Türkiye’nin en uzun plajı olan Patara, Kalkan yat kiralama seçenekleri ile Patara’nın gizemli yerlerini ve Patara Plajı’nı da doyasıya keşfedebilir, oradaki mavi sulara kendinizi bırakabilirsiniz. Deniz kaplumbağası ve caretta carrettaların yumurtlama yeri olduğu için turistlerin de ilgisini çeken bir yer olmakta. Bu plajlar dışında daha pek çok imkân bulunuyor. Bu plajlardan bazıları Halk Plajı (mavi bayraklı), Kalamar Plajı, Gerenlik Plajı, Akçagerme Plajı denebilir. Akçagerme hariç diğerleri buraya çok yakın olacağından denizde rahatlıkla oradan oraya geçebilirsiniz.

Tatil Yerindeki Tekne Avantajları

Deniz turunun avantajlarından biri görülmesi gereken yerlerin çoğuna sadece deniz yoluyla ulaşılabilmesidir. Yani bazı doğal güzellikleri görmek ve sakince vakit geçirmek için mutlaka Kaş Kalkan tekne kiralama seçeneklerini değerlendirmeniz gerekir. Böyle bir tatil ile Patara’nın plajının yanında antik kentin de önemli kalıntılarını da keşfedebilir ve amfitiyatro, mezar gibi alanları görebilirsiniz. Yılan Adası, Sıçan Adası gibi yerleri de keşfetmek için yine rotanıza ekleyebilir ve kendinize özel bir tatil rotası yaratabilirsiniz. Bölgedeki en önemli alan Mavi Mağara. Deniz yoluyla ulaşılabilen mağarada denizdeki güneşin yansımasıyla oluşan mavi ışık, mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğunu tekrar tekrar hatırlatır. Bu mağara dışında İnbaş ve Güvercinlik Deniz Mağarası da bulunuyor. Doğal olarak oluşan bu mağaraların hepsine sadece deniz yoluyla erişiliyor. Mağaranın içine de yüzerek giriliyor. İşte bu yüzden masalsı bir tatil geçirmek ve seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Antalya yat kiralama seçeneklerine bakabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...