Guletbookers Gizli Kalmış 5 Muhteşem Koy

Gizli Kalmış 5 Muhteşem Koy

Akdeniz ve Ege kıyılarındaki gizli cennetler olarak tanımlanan koylar, yat ve gulet seyahatlerinin vazgeçilmez rotaları. Muhteşem koylar, özellikle Antalya ve Marmaris gibi noktalarda kendini göstermekte.

Seyahatlerinizde daha özel vakitler geçirmenizi sağlamakta. Yaz tatiliniz için tercih ettiğiniz motoryat yada gulet yat ile, Fethiye bölgesindeki koylar için rota belirleyebilir ve tüm koylarda kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Fethiye ve Marmaris gibi önemli turistik noktalarda yer alan gizli kalmış güzellikler, seyahatleri daha keyifli hale getiriyor. Ege ve Akdeniz tatillerinde mutlaka görülmesi gereken eşsiz koylar, doğayla iç içe vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Yatlar için çeşitli iskele ve rıhtım hizmetlerinin yer aldığı özel koylar, istediğiniz an koylarda konaklamanızı sağlayacaktır.

Gizli Kalmış 5 Muhteşem Koy

Birbirinden Güzel Koyları Rotanıza Ekleyin

Akdeniz ve Ege kıyılarının gizli kalmış güzellikleri, özellikle tekne tatillerinin rotaları arasında yer alıyor. Fethiye ve Marmaris gibi noktalardaki eşsiz doğal güzellikler arasında yerini alan koylar, bozulmamış doğası ve insanlardan uzak kalması sebebiyle tekne seyahatlerini daha özel hale getiriyor. Koylar, berrak denizi, parlak kumsalı ve rengarenk çakıl taşlarıyla, mavi ve yeşilin en güzel birleşimi haline geliyor. Deniz seyahatindeki rotanızın vazgeçilmezi oluyor. Gulet yat ya da motoryat seyahatlerinize bir ara vermek istediğinizde, çeşitli hizmetlerden faydalanabileceğiniz ve doğayla baş başa kalabileceğiniz eşsiz koylar arasında tercih yapabilirsiniz. Kıyı seyahatlerini dingin şekilde geçirme imkânı sunan gulet yatlar ile yapacağınız yolculuklara, Muğla Kabak Koyu ya da Amos Koyu ziyaretiyle ara verebilirsiniz. Muğla kıyı şeritlerinin en popüler koylarından sayılan bu iki güzellik, renkli çakıl taşları, berrak suları ve tertemiz kumsalıyla öne çıkmıştır.

Faralya Tatilinin Vazgeçilmezi Gizli Koylar

Muğla Fethiye ilçesinde yer alan Faralya, Muğla’nın en fazla turistik ziyaret alan noktalarından birisi. Yaz tatillerinde eşsiz koyları ziyaret etmek ve doğal güzelliklere yakından tanıklık etmek isteyen kişiler, Muğla Fethiye seyahatleri esnasında Faralya bölgesini ziyaret etmektedir. Uzunyurt olarak da bilinen Faralya, özellikle renkli plajı ve parlak sularıyla öne çıkan Kabak Koyu ile tanınıyor. Muğla’nın meşhur Kelebekler Vadisinin de yer aldığı Faralya, Roma Dönemi ve Lidya Dönemine ait sayısız kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Berrak suyuyla, turkuazın en güzel tonlarını yansıtan Kabak Koyu, tarihi mirasın doğayla bir araya gelişini temsil etmekte. Gulet yat seyahatleri esnasında, berrak ve kusursuz sularda vakit geçirmek isterseniz, Faralya Kabak Koyu tam da sizlere göre olabilir. Muğla’nın simgelerinden biri olan Faralya Kabak Koyu ziyaretinizde, koyun derin suyu ve yeşilliği ile bir araya gelen eşsiz manzarasına yakından tanıklık edebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Yaz Tatilini Özelleştiren Saklı Koylar

Mavi Yolculuk seyahatlerinizi daha eğlenceli ve özel hale getirmek istediğinizde, rotanızı farklı koylara çevirebilirsiniz. Mavi ve yeşilin her tonunu içinde barındıran deniziyle Antalya Kaputaş Koyu, sizleri büyülemek için başlı başına bir sebeptir. Tatilleriniz için Antalya kıyılarını tercih etmeniz durumunda kiraladığınız özel yat için en özel ve eşsiz koyları belirlemeniz gerekmektedir. Doğal güzelliklerin yanında, balık tutma deneyimi için de en ideal notalardan biri olan Kaputaş Koyu, özellikle açık havalarda rahatça demir atma imkânı sunmaktadır. Denizinin turkuaz ve lacivert karışımındaki renge sahip olması, bu koya yaptığınız ziyaretlerde büyüleyici manzaralara şahitlik etmeniz için büyük bir fırsat olacaktır. Antalya kıyılarındaki seyahatlerin bir diğer durağı da Antalya Çıralı Koyu olmalıdır. Kemer ilçesinde yer alan Çıralı Koyu, Akdeniz Bölgesindeki en temiz koylardan biri olma özelliğiyle ön plana çıkmıştır. Hisarönü Koyu ve daha birçok koyun yer aldığı Akdeniz ve Ege kıyıları, tekne seyahatlerinin unutulmaz anılarla zenginleşmesini sağlayacaktır.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...