Guletbookers Haftalık Tekne Kiralama ile Mavi Tur

Haftalık Tekne Kiralama ile Mavi Tur

Sadece sizin için ayrılmış bir tekne kiralayarak Türkiye’nin muhteşem yerlerini ve koylarını deneyimleyebileceğiniz harika bir yaz tatili sunuyoruz. Aileniz ile birlikte alışılmadık ve unutulmaz bir tatil yapacaksınız.

Kiraladığınız tekne ile mavi yolculuk seyahatinize Bodrum – Marmaris – Göcek – Fethiye’den başlayabilir ve nereye isterseniz oraya doğru yelken açabilirsiniz. Eğer çok fazla yolculuk yapmak istemiyorsanız, demir aldığınız limanın çevresinde dolaşabilir veya diğer limanları ve adaları ziyaret edebilirsiniz. Planlayacağınız 7 günlük veya daha uzun bir seyahat ile mavinin ve yeşilin en güzel tonlarıyla zihninizi tazeleyebilirsiniz.

Bodrum Marina

Tekneye Biniş

Size ilk olarak gulet yat seyahatlerinde tekneye binişin nasıl olduğunu açıklamak istiyoruz. Bildiniz üzere, bir otele giriş yaparken bir kayıt yaptırma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir, benzer şekilde bir yat seyahatinde tekneye binerken de bir kayıt yaptırma işlemi söz konusudur. Yata binmeden önce tüm yolcuların pasaportlarının veya kimlik kartlarının mutlaka kopyası alınmalı ve bir liste düzenlenmelidir. Bu liste bölge liman ofisine gönderilmeli ve seyahat için izin alınmalıdır. Yoğun bir sezonda yatlar peş peşe yola çıkarlar, bu nedenle tekneye binme zamanı genellikle öğleden sonra 16:00 ila 16:30 arasındandır. Yat mürettebatı yeni misafirleri için kendi hazırlıklarını tamamlarlar. Bu hazırlıklara teknenin iç ve dış kısımlarının dezenfekte edilmesi, tüm yüzeylerin temizlenmesi, elektriksel aksamların şarj edilmesi, yakıt deposunun ve su tanklarının doldurulması da dahildir. Yiyecek ve içeceklerin teslimat sürecinin tamamlanmasının ardından yat mavi tur için hazır hale gelir.

Yat Zelda

Tekneye daha erken binebilir miyim?

Bu yat seyahati için sıkça sorulan bir sorudur. Tekneye binme zamanı genellikle öğleden sonra 16:00 ila 16:30 saatleri arasındadır. Eğer yat kullanım için hazırsa, kaptan yolcuların tekneye alınmasına izin verebilir; ancak, eğer yat hazır değilse o zaman sadece eşyalarınızı güverteye bırakmanıza izin verilebilir. Bu esnada isterseniz limanda ufak bir gezinti yapabilir ve belki de bir miktar alışveriş yaparak yerel restoranlarda bir şeyler yiyebilirsiniz.

Rotanın ve Gezilecek Yerlerin Planlanması

Misafirlerimizin pek çoğu yolculuk rotaları hakkında bir plan yapmıştır ve bu konuda bizleri bilgilendirir; ancak, eğer haftalık tekne kiralama seçeneğine son dakikada karar verdiyseniz bu konu hakkında endişelenmenize gerek yok. Yola çıkmadan önce kaptanınız sizi harita üzerinde farklı rotalar hakkında bilgilendirecektir. Bulunduğunuz konumu ve gulet yat seyahatiniz boyunca nereleri ziyaret edeceğinizi kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Tercihler

Yola çıkmadan önce her zaman sizinle iletişim halinde olacağız. En önemli hususlardan biri yiyecek ve içecekler ile ilgili tercihlerinizdir. Haftalık öğün tercihlerinizi birlikte belirleyebiliriz. Temel olarak kaç gün balık veya et yemek istediğinize bağlı olarak bu menü planı oluşturulabilir. Eğer bazı yiyeceklere karşı alerjiniz varsa, bunlar ile ilgili notlar alınır ve yatın şefi bu konuda bilgilendirilir.

Guletbookers Ailesi olarak sizlere huzur ve sağlıkla dolu güzel bir mavi yolculuk dileriz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...