Guletbookers Yat Kiralamada Klima Kullanımı

Yat Kiralamada Klima Kullanımı

Tatilinizde her gün masmavi sular arasında ve birbirinden farklı manzaralara gözlerinizi açmak tarifsiz bir duygudur. Bu keyfi özel yat kiralama ile kendi karakterini ortaya koyan gulet yatlar sayesinde kolaylıkla yaşayabilirsiniz.

Çoğunlukla yaz aylarında tercih edilen gulet tatilleri kişilere oldukça keyifli, huzur dolu ve sıra dışı bir deneyim yaşatmaktadır. Belki de hayatlarında ilk defa bir mavi yolculuk turuna katılacak olanların bazı konularda tereddütleri olmaktadır. Bizler oldukça sık sorulan kiralık tekne de klima kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları sizlerle paylaşmak istedik.

Yat Kiralama

Teknelerde Klima Var mıdır?

Bunaltıcı sıcak havalarda daha konforlu bir yaşam için birçok kapalı mekanda klima kullanımı günümüzün şartlarında olmazsa olmazlardan. Bu durum tekne ve gulet yat içinde aynı oranda geçerli olabiliyor ama denizin ortasında olduğunuzu ve teknelerin enerjilerini jeneratörlerle sağlandığını düşünürsek birçok kişi teknelerde klima var mıdır şeklinde sorular sorduğunun farkındayız.

Bu sorunuzun cevabı evet vardır. Bunun arkasından peki klima kullanımının nasıl olduğunu merak ettiğinizi de biliyoruz. Birçok tekneye göre değişiklik gösteren klima kullanımı genellikle gün içinde 4-6 saat arasında kullanım sunmaktadır. Günümüzün daha modern gulet yatlar da bu kullanım 7/24 olacak şekilde tüm enerji sistemi yenilenmektedir. Bir teknenin klima kullanımını sınırsız şekilde sunabilmesi için enerji sisteminin oldukça güçlü olması gerekmektedir.

Klima kullanım süresi ne kadar önemlidir?

Gün içinde güneşin altında olduğunuzu düşünmek belki klimanın her zaman açık olması gerektiğini düşündürebilir fakat yat kiralama turlarında durum çok farklıdır çünkü gün içinde genellikle denizin serin suları size klimanın vereceği serinlikten çok çok fazlasını sunuyor. Ayrıca bazı akşamlar güvertenize gelen esintiler sizleri serinletecektir.

Caner-4 Tüm Kabinlerde Klima

Günün her anında da denize atlayıp serinlemek sizin elinizde olduğundan sadece akşam yatmadan önce kabin içerisinde oluşturabileceğiniz serinlik sizleri rahat bir uyku için tatmin ediyor olacaktır. Bu durum için genellikle standart olarak sunulabilen 4-6 saatlik klima kullanımı yeterli olmaktadır.  Yine de tabi ki gün içerisinde her an konforlu bir ortamda serin serin vakit geçirmek isteyen kişiler 24 saat limitsiz klima kullanım imkanı sunan seçenekleri de inceleyebilirler.

Aslında kişiden kişiye göre de değişebilen klima kullanımı son noktada istekleriniz doğrultusunda sizlerin karar verebileceği bir özelliktir. Gece demirlediğiniz bazı bakir koylarda yoğun sezonlarda yatlar birbirine yakın mesafede olabiliyor. Karşılıklı saygı çerçevesinde gece yarısından sonra jeneratör seslerinin rahatsızlık vermemesi adına genellikle gece klima kullanımı yapılamadığını da bilmenizi isteriz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...