Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Yat Kiralama ile En İyi 5 Antik Kent

Türkiye’nin birçok bölgesinde birbirinden güzel tarihi yerlere rastlamak mümkündür. Akdeniz bölgesinde de birbirinden farklı özelliklere sahip birçok antik kıyı kenti bulunur. Bölgenin tarihi yapısını yansıtan kıyı bölgeleri Akdeniz sahillerinde sırasıyla dizilmiş halde olduğundan bu alanları kolayca rotanıza dâhil edebilirsiniz.

Ayrıca Akdeniz kıyılarında bulunan arkeolojik kalıntıları, Guletbookers yat kiralama hizmetleri ile rahatça gezebilirsiniz. Rotanızda bulunan en iyi yerler;

Olympos Antik Kenti

Olimpos Antalya’nın oldukça popüler tatil bölgelerinden biridir. Bölge özellikle yaz aylarında birçok turistin akınına uğrar. Camping imkânı, denizi, sahilleri ve en önemlisi de ören yeri, bölgeyi popüler yapan unsurlar arasındadır. Likya döneminde önemli limanlardan biri olan Olympos Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırları içinde yer alıyor. Fakat Kumluca merkezine yaklaşık 28 km mesafede bulunuyor. Geçmiş dönemde Likya’nın doğu bölgesini temsil eden bu bölge günümüze Roma Bizans ve Helenistik dönemlerden kalıntıları taşımıştır. Olympos’u diğer yerlerden ayıran en önemli özelliği ise ortasından geçen Olympos Çayı.

Anemurium Antik Kenti

Anemurium, Olympos’tan sonra bölgede popüler olan yerlerden biri. 19. Yüzyıldan 1998 yılına kadar süren kazı, yenileme ve araştırma çalışmaları sonucu burada birçok tarihi kalıntıya rastlanmıştır. Bu kalıntılar arasında sikkelerden usturalara makyaj malzemelerinden inşaat malzemelerine kadar birçok eşyaya erişilmiştir. Anemurium ile ilgili bilinen en eski bulguya göre İsa’dan önce 4. Yüzyılda liman olarak kullanıldığı bilgisidir. Akdeniz kıyılarında Mersin’in Anamur ilçesinde yer alan bölge, yat gezileri ile kolayca gezilebilmektedir. Bunun yanı sıra deniz içinde bulunan kalıntılar da görülmeye değerdir. Geçmişten günümüze taşıdığı kalıntılar ve yaşattığı atmosfer ile mavi yolculuk rotanızda gezebileceğiniz en iyi alanlar arasındadır.

Aperlai Antik Kenti

Aperlai, Likya Dönemi’nde önemli bir yere sahip olmuş küçük bir kıyı bölgesidir. Fakat araştırmalara göre varlığı Likya Dönemi’nden daha eskilere dayanmaktadır. Savunma kuleleri ve döneme ait surları bulundur. Geçmişten günümüze en az tahriple gelen ve en çok korunan batı duvarında 3 adet kapısı bulunur. Alanı ziyaret ederken bunlar dâhil, birçok kalıntıya rastlamak mümkündür. Buraya en kolay ulaşım seçeneği ise deniz yoludur. Aperlai, Kaş ve Kekova arasında yer alan Sıçak Yarımadası’nda yer almaktadır. Kaş bölgesinden gulet yat kiralama ile kolayca Sıçak iskelesine gidebilirsiniz.

Simena Antik Kenti

Simena’da tıpkı Aperlai gibi küçük bir Likya kıyı kentidir. Arkeolojik bir sit alanı olarak tescillenen Simena, günümüzde Kaleköy olarak adlandırılır ve Demre’nin Üçağız sınırlarında yer alır. Bunun sebebi ise geçmişte Simena’nın stratejik öneme sahip olduğunu belirten ve günümüze kadar sağlam kalmış kalesidir. Simena’nın günümüze kadar gelen kalıntıları, karada olduğu kadar suyun altında da varlığını sürdürür. Geçmişe ait iskele, merdiven ve ev gibi yapıların bir kısmı zamanla oluşan depremler sonucu sulara gömülmüştür. Simena’ya kara yolu ile ulaşım imkânı yoktur. Bölgeyi tekne kiralama ile rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Kekova Antik Kenti

En popüler antik liman bölgeleri arasında yerini alan Kekova, rotanızda kesinlikle bulunması gereken noktalar arasındadır. Simena ve Üçağız Köyü arasında yer alan Kekova Bölgesi günümüzde korunuyor ve içerisinde tarihi güzelliklerden doğal güzelliklere kadar kesinlikle görülmesi gereken birçok yapıya ev sahipliği yapıyor. Diğer adı Dolichiste olan bu yere Simena’da olduğu gibi yalnızca deniz yolu ile gidilir. Aynı zamanda Kekova’da çeşitli pansiyon ve kafeler de bulunur. Siz de Kaş bölgesinden yat kiralama hizmetini tercih ederek tüm kıyı şeridini sırasıyla gezebilirsiniz.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support