Guletbookers Tekne Tatilinin Gastronomi Açısından Avantajları

Tekne Tatilinin Gastronomi Açısından Avantajları

Tekne tatili sizi benzersiz güzellikteki koy ve kıyılarda gezintiye çıkarırken doğa, deniz ve güneş üçlüsünün tadına doyasına varacağınız bir ortam sunuyor. Doğa ve deniz manzaraları ile büyüleyici bir yolculuk geçirirken gastronomi alanında bilgili ve becerikli profesyonel şefler tarafından size özel hazırlanan leziz yiyecekler sofranıza konuk oluyor.

Konforlu ve güvenli yatlarda doğanın sunduğu tüm güzellikleri gözlemlerken mutfakla ilgilenen mürettebat tarafından isteğiniz doğrultusunda güvertede hazırlanan sofralar hem göz zevkinize hem de damak tadınıza uygun yemeklerle size bambaşka bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Lokal marketleri ve dükkanları ziyaret ederek yiyecekleri kendiniz temin edebileceğiniz gibi dilerseniz teknede görevli mürettebattan da yardım alabilirsiniz. Eğer herhangi bir besine alerjiniz varsa, mutfaktan sorumlu aşçı ve yiyecekten sorumlu temsilciye önceden belirtmelisiniz.

Sizin için Özel Hazırlanmış Sofralar

Mavi yolculuk öncesinde yiyecek ve içecek tercihlerinizi belirterek mutfak ekibi ile haftalık öğün planlamanızı yapabilirsiniz. Eşsiz güzellikteki koylarda ve denizde seyahat ederken güneşin tatlı sıcaklığını teninizde hissedecek ve güvertede arkadaşlarınız veya ailenizle leziz yiyecekler tadarken keyifli vakitler geçireceksiniz. Yat şefleri dünya mutfağına hakim, alanında profesyonel kişilerdir. Ne tarz tatlardan hoşlandığınızı mavi yolculuğunuz öncesinde belirterek, şef elinden sizin için hazırlanmış birbirinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Mutfak ekibi, sizin için hazırlanan yemeklerin oldukça steril ve hijyenik bir şekilde hazırlanmasına özen gösterirler. Deniz ürünleri, kırmızı veya beyaz et yemekleri, zeytinyağlı ve vejetaryen yemekler gibi hangi türlerin ağırlıklı sunulmasını istiyorsanız, zevkinize göre menüler hazırlanır. Alkollü veya alkolsüz içecek seçimlerinizi yaptıktan sonra, bu içeceklerin soğuk veya sıcak olarak size sunulmasını da isteyebilirsiniz. Profesyonel aşçı ve servis ekibi tarafından taptaze ve rotanızın seyrettiği bölgelerden temin edilen ürünlerle muhteşem öğünler hazırlanır: Size de bu leziz ve yeni tatların keyfini çıkarmak kalır.

Tatil Rotanızdaki Kıyı Restoranları, Kültür ve Gastronomiyi Harmanlıyor 

Dilerseniz, bölgeye has lezzetleri tadabileceğiniz sahil lokantaları ve yerel restoranlara uğrayabilirsiniz. Akdeniz ve Ege’nin sahillerinde sıklıkla karşılaşabileceğiniz lokantalarda, bölgeye özgü farklı yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirsiniz. Genellikle deniz ürünleri yemekleri servis eden sahil restoranları günlük ve taze yiyecekler sunar. Yemeğinize eşlik eden deniz ürünleri mezeleri ve deniz ürünleri salatası ile akşam yemeğinizden alacağınız keyfi artırabilirsiniz. Günlük rutininiz haline getirebileceğiniz koy restoranları ziyaretlerinizde o coğrafyaya özgü mutfak kültürünü ve damak zevklerini keşfedebilirsiniz. Misafirler genellikle sabah kahvaltısı, ara öğün ve öğle yemeklerini kiraladıkları yat üzerinde yemeği tercih etmekte. Akşam öğünleri ise demir atılan kıyılardaki meşhur restoranlarda mehtap eşliğinde geçiriliyor.

Ayrıca dilerseniz, tatiliniz sırasında teknede bulunan olta takımları ile balık tutabilir, şefinizin, tuttuğunuz balıklardan leziz yemekler yapmasını isteyebilirsiniz. Ege ve Akdeniz’in eşsiz lezzetteki balıklarını tutarak hem eğlenceli bir gün geçirebilir hem de kendi tuttuğunuz taze balıkları yemenin hazzına ulaşabilirsiniz.

Mavi tur konsepti şüphesiz yolcularına daha önce tatmadıkları bir tatil deneyimi yaşatıyor. Yüksek kalitedeki teknelerde keyifli vakit geçirmeniz için size eşlik eden profesyonel mürettebat ile bu yıl sevdiklerinizle bambaşka bir tatil geçirebilirsiniz. Tekne tatili fiyatları kaç günlük bir tekne tatili planladığınıza ve hangi rotaları ziyaret etmek istediğinize göre değişkenlik gösterebilir. Lüks yatlarda vaktinize ve bütçenize uygun eşsiz bir tatil geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Çocuklarla Mavi Tur Deneyimi

Çocuklarla Mavi Tur Deneyimi


Ailenin en küçük üyesini de mavi tur tatilinize gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz. Mavi tur çocuklar için...
Bozburun'da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun'un Saklı İncisi

Bozburun’da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun’un Saklı İncisi


Türkiye, güneşli havaları kaçırmak istemeyen aynı zamanda da olağanüstü doğal güzellikleri, tertemiz denizl...
Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın

Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın


Covid-19 dönemin de yat kiralama tercihleri fazlası ile arttı. Bunun başlıca nedeni tatilcilerin mahremiyet...