Guletbookers Sadece Türkiye’de Görebileceğiniz Eşsiz Yerler

Sadece Türkiye’de Görebileceğiniz Eşsiz Yerler

Türkiye birçok Avrupa ülkeleri tarafından bir tatil cenneti olarak adlandırılmaktadır. Özellikle yaz aylarında ülkemize gelen yabancı turistlerin sayısı her geçen yıl katlanarak artmaktadır.

Ülkemizin güzel kıyılarını yabancılar 1900 lü yıllarda tam anlamıyla tatil için keşfetmiş ve o yıllardan bu yana vazgeçilmez bir tatil destinasyonu olmuştur. Kendi insanımız yaz aylarında muhakkak Ege ve Akdeniz’de bir hafta dahi olsa tatil yapma alışkanlığını kazanmıştır. Sizlere bu yazımızda sadece ülkemizde görebileceğiniz eşsiz koyları ve tatil yerlerini paylaşacağız. Belki bu yazımız sizlere yapacağınız tatil planında yeni fikirler verebilir.

Most Unique Places Only You Can See In Turkey

Phaselis Antik Kenti Antalya

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan bu antik kent deniz kenarında kurulmasının verdiği ihtişamla doğayla iç içe bir konumdadır. Masmavi denizi ve yeşil tabiatı bu yerin ilgi çekici tarihi atmosferine ayrı bir güzellik katmaktadır. Sahilde yürürken tarihe de tanıklık etmek farklı bir tatil deneyimi yaşamanıza neden olacaktır.

Cennet Koyu Bodrum

Yaz tatili ile özdeşleşmiş bir turizm kenti olan Bodrum’u bilmeyenimiz yoktur. Cennet Koyu Bodrum Yarımadasının bakir kalmış en güzel koylarından biri olarak listemize girmeye hak kazanmıştır. Turkuaz mavisi suları sizlere bir an tropikal bir adada tatil yaptığınızı hissettirecektir.

İztuzu Plajı

Dalyan deyince akıllara gelen deniz kaplumbağalarının koruma altında tutulduğu meşhur kumsallar akla gelmektedir. İşte İztuzu plajı göz alabildiğince uzun kumsal sahili ile birçok tatilcinin tercih ettiği bir destinasyondur. Plajın büyüklüğünü şöyle anlatabiliriz. Bazı filmlerin çöl sahnelerinin bu yerde çekildiği bilinmektedir.

Iztuzu Beach Dalyan - Turkey

Meteor Çukuru

Bodrum’a yolunuz düşerse mutlaka Meteor çukuruna gitmelisiniz. Bu eşsiz yere gitmenin tek yolu günü birlik tekne turları veya özel tekne kiralama ile mümkün olmaktadır. Turkuaz suların meteor çukuru tarafında koyu mavi oluşu bu yerin derinliği hakkında az çok tahmin yürütmenize de neden olacaktır. Meteor çukuruna atlamak heyecan verici bir tatil anısı olacaktır.

Bu yaz tatilinizde farklı yerler deneyimlemek isterseniz ülkemizin daha sayamadığımız pek çok farklı tatil rotaları olduğunu da unutmayalım. İster bir tekne kiralayıp Ege ve Akdeniz’in eşsiz koylarında Mavi yolculuk keyfi çıkarın ister kıyı şeridinde molalar vererek bir seyahat oluşturun. Güzel bir tatil dileriz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi

En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi


2021 yaz sezonu tüm hızıyla devam ederken bazıları için sezon sona ermiş bazıları için de tatil dönemi daha...
En Popüler Yat Kiralama Bölgeleri

En Popüler Yat Kiralama Bölgeleri


Türkiye, birbirinden güzel tatil yerleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken sahillere ve belde...
Yunan Adalarında Yer Alan En İyi Su Ürünleri Restoranları

Yunan Adalarında Yer Alan En İyi Su Ürünleri Restoranları


Türk sahillerinin güzelliğinin yanında, komşu ülke Yunan sahilleri de oldukça ilgi çekicidir. Yunanistan’ın...