Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Marmaris – Fethiye – Marmaris Mavi Yolculuk Turu

Marmaris – Fethiye – Marmaris Mavi Yolculuk Turu

7 Gece Marmaris Mavi Yolculuk Rotası

Bölge: Marmaris
Süre: 7 Gece
Liman: Marmaris

Marmaris
Marmaris

Marmaris, artan yapılaşmaya rağmen, şehir merkezinde denize girebileceğiniz Türkiye’deki nadir kasabalardan biri olarak öne çıkmaktadır, bunun başlıca sebebi çevre ve su arıtma tesislerinin kurulmasıdır. Temiz denizleri ve sakin koyları keşfetmek isteyenler için birçok gulet gezisi düzenlenmektedir. Küçük Asya’nın tarihi dokusunu hissedebileceğiniz Marmaris’in hareketli çarşısında bir gezintiye çıkın ve kendinizi bambaşka bir dünyada hissedin. Yeni oteller ve apartmanlarla genişleyen Marmaris, eski şehir bölgesiyle hala o köy atmosferini korumaktadır.

Marmaris, zengin bir mağaza ve restoran çeşitliliğine ev sahipliği yapmakta olup, birçoğu uluslararası lezzetler sunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan en önemli tarihi yapı ise kale. İyonyalılar tarafından ilk kez inşa edilen bu kale, 1522’de Osmanlılar tarafından yeniden yapılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman’ın şehri fethetmesinin ardından bugün hala ziyaret edilebilen birçok yapı inşa edilmiştir.

Marmaris, temiz denizi ve alışveriş olanaklarının yanı sıra gece hayatıyla da tanınır. Uluslararası ziyaretçiler için Marmaris, Dalaman Uluslararası Havalimanı’na (DLM) 90 dakikalık, Bodrum Milas Uluslararası Havalimanı’na (BJV) ise iki buçuk saatlik bir mesafede bulunmaktadır.

Ekincik
Ekincik

Ekincik, Marmaris ve Göcek arasında yer alan ve guletler için popüler bir durak olan bir koydur. Yeşilliklerle çevrili güzel Ekincik köyü ve inşaatlardan bozulmamış, temiz koyuyla dikkat çeker. Çevreniz ormanlarla çevrili olacak ve önünüzde ise güzel bir plaj ve deniz bulunacak. Batı tarafında yer alan Semizce, Kargı ve Karaçay gibi popüler duraklama ve geceleme koyları bulunmaktadır. Ekincik limanında, Köy Önü olarak bilinen iki demirleme yeri bulunur ve burada teknelerin demirleyebileceği bir iskele mevcuttur.

Dalyan / Kaunos / İztuzu
Dalyan / Kaunos / İztuzu

Dalyan, Köyceğiz Gölü’nü denize bağlayan ve antik çağlarda Calbis olarak adlandırılan doğal bir kanalın kıyısında yer alan şirin bir tatil beldesidir. 1998 yılında bölge, turizmin gelişmesi ve çevreye yönelik tehlike tehdidi nedeniyle devlet tarafından özel koruma alanı ilan edilmiştir. Dalyan’da kanal boyunca sıralanan tekneler, İztuzu sahil şeridi, Kaunos antik kenti, kaya mezarları ve çamur banyosu gibi zengin tarihi ve doğal güzellikleri turistlere sunmaktadır.

Kaunos Antik Kenti, Dalyan’dan tekneyle ulaşılabilen ve kısa bir yürüyüşle erişilebilen bir yerdir. Kaunos, geçmişte önemli bir ticaret limanı olarak bilinir, ancak zamanla alüvyonlar tarafından doldurulan limanıyla stratejik önemini yitirmiştir. Dalyan’dan görülebilen kaya mezarları, Likya tipi mezarlarda yer alan ve kaya yataklarına yerleştirilen ölülerle doludur.

İztuzu sahili, Caretta Caretta kaplumbağaları sayesinde ünlüdür ve sahilin bir tarafında İztuzu plaj tesisleri, diğer tarafında ise Dalyanağzı plaj tesisleri yer alır. Bu güzel sahil şeridi dört kilometre boyunca uzanır ve çamur düzlüklerinin etrafında dolanan 5,4 kilometrelik bir kıyı şeridi ile labirent benzeri bir manzara sunar. Dalyan çevresindeki kıyılarda, her mevsim, bir metreye kadar uzunlukta kaplumbağalar görme şansınız bulunmaktadır. Bu özellikler İztuzu’yu, doğal güzellikleri ve korunmuş yaşam alanları ile ziyaretçiler için değerli bir nokta yapmaktadır.

Fethiye
Fethiye

Fethiye, eğer tüm yerler ve tüm denizler tek bir renkle anılsaydı, turkuaz renginin timsali olurdu. Turkuaz, içinde yeşilden daha fazla renk barındıran ve Türk çini işçiliğinde kullanılan bir mavi tonudur. Fethiye’nin denizi, mavinin en güzel tonunu barındırır. Şehrin keyifli çarşısında dolaşırken, dar gölgeli sokakları ve küçük meydanları sizi adeta geçmişe götürür. Antik çağlarda burada bulunan Telmessos şehri, Likya’nın batı sınırındaki en önemli kentlerden biriydi. Fethiye, tarih, kültür, doğa, plajlar, su sporları, yamaç paraşütü, etkileyici tarihi yerler, koylar, gastronomi ve alışveriş gibi birçok zenginliği bir arada sunuyor.

Şövalye Adası & Kızılada
Şövalye Adası & Kızılada

Şövalye Adası & Kızılada, Fethiye Körfezi’nin ağzında yer alır. Şövalye Adası, bir zamanlar Aziz John Şövalyeleri’nin yaşadığı ve şimdi yazlık evler, moteller ve kafelerin bulunduğu bir yerleşim alanıdır. Kızılada ise adını, sahildeki kum ve çakılların gün batımında kırmızımsı bir renk almasından alır. Ada, deniz feneri dışında yapısız olup, doğu tarafının dalgalara kapalı olması nedeniyle demirlemeye ve yüzmeye elverişlidir.

Tersane Island
Tersane Island

Tersane Adası, Göcek Körfezi’ndeki en büyük ada olup, adını adadaki gözetleme kulesi ve tersaneden alır. Tersane Koyu, körfezdeki en büyük koydur ve 1922 yılında Yunanistan ve Türkiye arasında gerçekleşen nüfus mübadelesi sonrası bölgede ağırlıklı olarak Rumlar yaşamıştır. Koyun arkasındaki düz arazide, evlerin ve bir kilisenin kalıntıları bulunur. Kısa bir yürüyüşle başka bir koya ulaşılabilir. Denizciler, günlük tekne turları ve Mavi Yolculuk için bu koyları sıklıkla ziyaret ederler ve bu koylara “yaz” ve “kış” adını vermişlerdir.

Domuz Adası
Domuz Adası

Domuz Adası, adını bir zamanlar burada yaşadığına inanılan yaban domuzlarından almaktadır. Aynı zamanda, burada yaşayan bir prense atfen Isla Principe olarak da adlandırılan bu ada, çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır. Koyun ortasında, Likya ve Roma dönemlerine ait kalıntıların bulunduğu 30 ila 40 metre çapında sığ bir alan vardır. Bu kalıntılar, su yüzeyinin bir metre altına kadar ulaşır ve üzerlerinde yüzmek, özellikle şnorkel ile, oldukça keyiflidir. Adanın koyu rüzgârdan korunaklı olduğu için tekneler buraya rahatlıkla demir atabilir ve bağlanabilir.

Sarıgerme
Sarıgerme

Sarıgerme, Dalaman’a yakın konumu ve modern konaklama tesisleriyle uluslararası alanda hızla popülerleşen bir turizm merkezi haline gelmiştir. İnce kumu ve çam ağaçları ile çevrili güzel plajı, yüzyıllardır devam eden bir etkileşim sunmaktadır. Ziyaretçi tekneleri, Baba Adası’nın kuzeydoğusunda yer alan küçük bir kayalık koya demir atar. Deniz, temizliği ve berraklığı ile dikkat çeker. Adanın kuzey ucuna yakın bir mağara, adayı bir baştan diğer başa geçer. Tepenin zirvesinde ise bir kule kalıntısı bulunur. Dalaman’ın düz platosu, Kapıdağ Yarımadası’na doğru yükselmeye başlar ve Kurtoğlu Burnu’na ulaşmadan önce 500 metre yüksekliğe ulaşır. Bu noktadan sonra, Fethiye Körfezi’nin sakin suları başlar ve bu körfez, Mavi Yolculuk tekneleri için en popüler koy ve adalara sahiptir.

Turunc (Citrus)
Turunc (Citrus)

Marmaris’ten çıktıktan sonra karşılaşacağınız koylar arasında Turunç ve Kumlubük plajları bulunmaktadır. Turunç Koyu, mavinin özel bir tonu ile boyanmış güzel bir denizi barındırır. Burada, suda çivit mavisi, kristal mavisi ve gökyüzünün mavisi gibi mavinin tüm tonlarını görebilirsiniz. Turunç, serinlik getiren uzun çam ağaçlarıyla çevrili deniz kıyısına sahiptir. Hava her zaman güneşli olmasına rağmen aşırı sıcaklık hissi vermez. Bölge, nar, dut, erik ve narenciye ağaçlarıyla zenginleştirilmiştir. Turunç isminin narenciye anlamına gelmesiyle birlikte, bölgede narenciye ağaçlarını bolca görebilirsiniz. Ayrıca, sardunyalar, zakkumlar ve begonyalar gibi diğer bitkiler de bölgeye renk katmaktadır.

Talep Gönder: Marmaris – Fethiye – Marmaris Mavi Yolculuk Turu

Bu rota yalnızca özel yat kiralama için geçerlidir. Kabin kiralama talepleriniz ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

*Gerekli Alanlar
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support