Guletbookers Gulet Yat ile Mavi Yolculuk'da Yeme-İçme

Gulet Yat ile Mavi Yolculuk'da Yeme-İçme

Gününüzü güneşlenerek, yüzme ve dalış ile geçirdikten sonra, su sporları yapmayı deneyin ve tüm enerjinizi harcayın.

Endişelenmeyin, özel yat üzerindeki mürettebatınız akşam yemeği için zaten yemek yapmaya başlamıştı. Sakin bir koya geceyi geçirmek için demir attığınızda, güneş şeftali turuncusu rengiyle size gülümsüyor olacak. O zaman günün en rahatlatıcı vaktinde sizin için hazırlanan akşam yemeğinin tadını çıkarın.

Şef yemeklerinizi pişirirken, arkadaşlarınız yada aileniz ile zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayacaksınız. Tertemiz havada yaz esintisini adeta güverteye sizi çağırıyor. Akşam yemeği hazır olduğunda, gulet yat ekibi sizi kibarca yemek masasına davet edecek. Kalabalıktan oldukça uzak, sessiz ve el değmemiş bir koyda tek gulet yat sizinki olduğunuz için gece boyunca yıldızların altında yemek yemek kesinlikle mavi yolculuğun sunduğu en lüks deneyim olacaktır.

Mavi Yolculuk Yeme İçme

Mavi Yolculuk’da Dünya Mutfağı

Mavi Yolculuk sırasında yalnızca yeni koylar keşfetmekle kalmazsınız. Bu güzelliklerin yanında, her akşam yemeği size farklı dünya mutfaklardan lezzetler tatmak için bir şans da sunar. Şefiniz Akdeniz’in yaz lezzetleri veya Amerika, Avrupa, Asya yada Pasifik ve tabii ki Türk yemekleri gibi her türlü yemeği hazırlayabilir.

Yazları özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde tap taze ve aromatik sebzeler yetişmektedir. Bu sebzeler çoğunlukla zeytinyağı ile pişirilir ve soğuk olarak tüketilir. Şefiniz de size her gün farklı zeytinyağlı yemekler, ızgara veya taze deniz ürünleri ile yemekler pişirebilir. Örneğin Çipura, Ege bölgesinde çok ünlü ve çok tercih edilen bir balık türüdür. Özellikle Ege’de, ceviz ve limon ile hazırlanan tarator sos ile beraber yenen Kalamar çok yaygın ve lezzetli bir seçimdir.

Mavi Tur Dünya Mutfağı

Özel Yat Kiralama’da Yemek Listesi

Gulet yatta yemek yemek, akşamlarınızı denizde geçirmenin en şık yollarından biridir. Her gün kesinlikle sizin için kişisel olarak pişirilen yiyeceklerin tadına bakıyorsunuz. Öte yandan özel yat kiralama, kendi yiyecek-içecek listenizi dilediğiniz gibi yapmanıza olanak tanıyor. Bu aynı zamanda, listenizi oluşturduğunuz ve yat kiralama uzmanlarımıza ilettiğiniz anlamına da geliyor. Taze, sterilize edilmiş ve ambalajlı seçtiğiniz tüm ürünler, siz gulet yatınıza binmeden özenle mürettebata teslim edilir. Alerjisi olanlar için gluten ve laktoz içermeyen ürünleri belirtmeyi unutmayın.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Çocuklarla Mavi Tur Deneyimi

Çocuklarla Mavi Tur Deneyimi


Ailenin en küçük üyesini de mavi tur tatilinize gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz. Mavi tur çocuklar için...
Bozburun'da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun'un Saklı İncisi

Bozburun’da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun’un Saklı İncisi


Türkiye, güneşli havaları kaçırmak istemeyen aynı zamanda da olağanüstü doğal güzellikleri, tertemiz denizl...
Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın

Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın


Covid-19 dönemin de yat kiralama tercihleri fazlası ile arttı. Bunun başlıca nedeni tatilcilerin mahremiyet...