Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
Günlük – Bodrum Özel Tekne Turu

Günlük – Bodrum Özel Tekne Turu

0 Gece Bodrum Mavi Yolculuk Rotası

Bölge: Bodrum
Süre: 0 Gece
Liman: Bodrum

Bodrum
Bodrum

Bodrum, MÖ 12. yüzyıla kadar uzanan bir tarihe sahiptir. ‘Halikarnas’ olarak adlandırılan kent, MÖ 5. yüzyılda yaşamış olan ‘Tarihin Babası’ Herodot’un doğum yeridir. Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Kral Mausolos’un (MÖ 350) ‘Mozolesi’ bu kentte yer almaktadır. Klasik Dönem’den günümüze ulaşan tek yapı ise Amfitiyatro’dur. Bodrum’a geldiğinizde ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer ise şehrin simgesi ‘Aziz Petrus Kalesi’dir. Tarihi Orta Çağ’a kadar uzanan ve en iyi korunmuş eserlerden biridir.

Bodrum limanı, Bodrum-Milas Uluslararası Havalimanı’na (BJV) 20 dakika uzaklıktadır. Bodrum, zengin tarihinin yanı sıra doğası, berrak denizi ve gece hayatıyla da ünlüdür.

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

Gümbet ve Bitez arasındaki yarımadada, güneye doğru üç kilometre boyunca uzanan Akvaryum Koyu bulunmaktadır. Karşısında İç Ada olarak da adlandırılan Görecik Adası bulunmaktadır. Yarımada ile ada arasında dar bir boğaz ve yerel halkın haklı olarak akvaryum adını verdiği berrak, pırıl pırıl bir su tabakası olan koyu oluşturan bir alan vardır. Gün boyunca çok sayıda günlük tekne turuna ve geceleri de buraya demirleyen yelkenlilere ev sahipliği yapmaktadır.

Karaada (Kara Ada) & Poyraz
Karaada (Kara Ada) & Poyraz

Bodrum’un altı kilometre açığında yer alan Karaada, mavi yolculukta günübirlik ya da bir gecelik konaklamalar için popüler bir destinasyondur. Her ne kadar Kara olarak adlandırılsa da, adının aksine ada aslında yeşil ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Adanın Bodrum açıklarındaki mağara, yatlar ve tekneler için popüler bir mola noktasıdır. Mağaradan çıkan çamurun cilt hastalıklarına iyi geldiği biliniyor. En önemlisi de Kleopatra’nın güzelliğini korumak için bu çamurdan yararlandığı iddia ediliyor. Özellikle kadınlar Mısır kraliçesine benzemek için bu çamuru yüzlerine sürüyorlarmış.

Çamur banyosundan sonra mağaranın içinde bulunan kaplıcalara girip ardından denizin mavi sularına atlayın. Adanın arka tarafında güzellikte birbiriyle yarışan birçok koy ve plaj var. Poyraz Limanı’nın bir buçuk kilometre doğusunda ve Yassı Ada’nın kuzeyinde Adalı Koyu, Tavşan Burnu’nun bir buçuk kilometre doğusunda ise Çemperci Koyu uzanır. Her ikisi de tekneler tarafından sık sık ziyaret edilir çünkü denizinin dibi kumlu ve çok temizdir.

Yaliciftlik
Yaliciftlik

Yalıçiftlik Gökova Körfezi’nin girişindedir ve muhtemelen Bodrum’un en iyi denizi buradaki küçük koylarda bulunur. Geçmişte Bodrum’luların en çok rağbet ettiği Pabuçburnu ve Kargıcık koylarında artık yüksek kaliteli oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Tekne, yat ve gulet ile yapılan mavi turlar ile bu koylarda zaman geçirebilme imkanı bulunmaktadır. Koylara inen tepe, muhteşem manzaraya sahip birçok yürüyüş yoluna sahiptir.

Talep Gönder: Günlük – Bodrum Özel Tekne Turu

Bu rota yalnızca özel yat kiralama için geçerlidir. Kabin kiralama talepleriniz ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

*Gerekli Alanlar
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support