Guletbookers Bodrum’da Günlük Tekne Kiralama

Bodrum’da Günlük Tekne Kiralama

Masmavi suları ve doğası ile tüm zamanlarda ününü koruyan Muğla’nın ilçesi Bodrum, tatil seçeneklerinin birinci sırasında yerini alıyor. Sıradışı bir tatil deneyimi geçirmek isteyen tatilciler için bu yerde pek çok seyahat konsepti mevcut durumda.

Bodrum gezilecek koylar bakımından oldukça popüler bir ilçe. Adeta bir turizm cenneti ve doğa harikası sayılabilir. Bodrum koyları hem kalabalık yerlerde tatil yapmak isteyenler hem de sakin bir şekilde yazını geçirmek isteyenler için özel bir yer. Bodrum tekne kiralama seçeneklerini değerlendirerek, kendinize özel bir rota çizebilir ve tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Denizlerin yanında pek çok tarihi noktası da bulunduğu için Ege kıyıları masal gibi.

Bodrum’daki En Güzel Koylar

Tatil beldesi denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Bodrum’da bir sürü gezilecek koy ve plaj bulabilirsiniz. Bazı yerlere karadan erişim imkânının zorlu ya da imkansız olması mavi yolculuğu vazgeçilmez kılar. Bunlar arasındaki en güzel yerlerden biri Akvaryum Koyu. Burası adını temiz ve berrak olarak anılan denizinden almış. Meteor Çukuru da bölgedeki en ilginç yerlerden bir diğeri. Alanın derinliği neredeyse 20 metre. Bu da bölgede tekneden atlayıp yüzmeyi daha keyifli hale getiriyor. Bodrum’da Poyraz Koyu ve Kleopatra Mağarası da keyifli noktalardan. Buralarda Kleopatra’nın güzelleşmek için suyundan yararlandığı yerler bulunuyor. Bu yüzden Bodrum’daki en güzel koylar denildiğinde ilk akla gelen yerlerin başında geliyor. Yahşi Plajı ise bölgedeki en ünlü rotalardan biri. Bunların dışında rotanıza ekleyebileceğiniz bir diğer nokta da Orak Adası. Bodrum’un sakin koyları da el değmemiş doğası, mis gibi havası ve güzellikleri ile dikkat çeken yerlerden. Bu seyahatinizde oksijene doyabilirsiniz.

Bodrum’daki en Güzel Koylar

Tüm Bodrum koylarının yanı sıra demir atmaya uygun noktalarda karaya çıkabilir ve ilçenin güzel noktalarını yürüyerek gezebilirsiniz. Bu ilçede birçok kaplıca, tarihi kale ve Roma Dönemi’nden kalma yapılar bulunmakta. Bazı plajlarda tarihi kalıntıların arasında yüzeceksiniz. Bu da tatilinize ivme kazandıran etkenlerden olacak. Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak için hemen tatil rotanızı belirlemeye başlayabilirsiniz. Eğer bazı noktalarda karaya çıkmak isterseniz, bu noktaları da kaptanınızla birlikte belirleyerek seçimlerin tamamen size bağlı olduğu bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Yat Kiralama ve Tur Seçenekleri

Bodrum tekne turları bakımından oldukça zengin durak noktalarına sahip. Mavi yolculuklarınızda haftalık ya da 2 3 günlük kiralama yapabileceğiniz seçenekler olduğu gibi Bodrum günübirlik tekne kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Günübirlik yapacağınız mavi tur için saat seçenekleri tamamen size bağlıdır. Ancak genellikle yolculuk sabah erken saatlerde başlar ve akşam yemeğine kadar devam eder. Turlarda uzman aşçılar tarafından hazırlanmış yemek seçeneklerini de kendinize göre belirleyebilirsiniz. Bodrum tekne turu rotaları sayesinde Ege Denizi’nin güzelliklerini keşfederken denizin cam gibi berrak olması sayesinde balıkları seyredebilir ve rüya gibi bir gezi yaşayabilirsiniz. Bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Yeşil ve mavinin birleştiği yerlerde birbirinden güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Bodrum Akvaryum Koyu

Bodrum’da yat kiralama fiyatları seçtiğiniz tarihe, sezona, kişi sayısına ve konsepte göre değişiklik göstermekte. Tıpkı rota gibi kişi sayısını da kendiniz belirlemekte özgürsünüz. İsterseniz kalabalık aile üyelerinizle veya arkadaş grubunuzla bir gezi düzenleyebilirsiniz. Eğer isterseniz de eşinizle Bodrum’un en güzel noktalarında mükemmel bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Seyahat rotanızı belirledikten sonra bir başlangıç noktası oluşturabilir, buradan Ege’nin en güzel koylarına yelken açabilirsiniz. En uygun Bodrum’da tekne kiralama fiyatları için erkenden rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Bozburun'da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun'un Saklı İncisi

Bozburun’da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun’un Saklı İncisi


Türkiye, güneşli havaları kaçırmak istemeyen aynı zamanda da olağanüstü doğal güzellikleri, tertemiz denizl...
Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın

Guletbookers ile Mavi Yolculuk Deneyimini Zirveye Taşıyın


Covid-19 dönemin de yat kiralama tercihleri fazlası ile arttı. Bunun başlıca nedeni tatilcilerin mahremiyet...
Neden Yat Kiralama Bir Sonraki Muhteşem Tatiliniz Olmalı?

Neden Yat Kiralama Bir Sonraki Muhteşem Tatiliniz Olmalı?


Bir gulet üzerinde mavi yolculuk herkes için farklı deneyimler anlamına gelir. Daha önce hiç görme imkânı b...