Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Bozburun'da Lüks Yat Kiralama Rehberi: Bozburun'un Saklı İncisi

Türkiye, güneşli havaları kaçırmak istemeyen aynı zamanda da olağanüstü doğal güzellikleri, tertemiz denizleri ve sessiz koyları ile ilgilenenler için favori bir ülke konumundadır. Yaz aylarında biraz daha sakin, şehirden uzak bir bölge de lüks yat kiralama ile Bozburun ve çevresi doğru bir tercih olabilir.

Bozburun, Marmaris iline bağlı bir ilçedir. Bu bölgenin en önemli geçim kaynağı öncelerde balıkçılık olsa da şu anda turizm ve buna bağlı olarak da babadan oğula aktarılan gulet yat imalatıdır. Gulet tipi yat denildiği zaman klasik, ahşap kullanılarak yapılan tekneler akla gelir. Kış sezonu bruada yer alan tersanelerde eni guletler tamamlanarak yeni sezon için hazır hale getirilmektedir.

Ufak bir sahil kasabasını andıran bu bölgede birçok restoran ve otel ayrıca yat club bulunmaktadır. Yat kiralama tatilinizin başlangıç limanı olarak Bozburun’u seçerseniz bu otellerde 1 gece konaklayarak hem çevreyi gezebilir hem de çoğunluğu deniz kenarında yer alan restoranlara rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bozburun Luxury Yacht Charter Guide

Bozburun Yat Club, 2019 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Konaklama imkânı da bulunan yat club birbirinden konforlu temiz odalara sahiptir. Ayrıca gurme lezzetler sunan her ayrıldığınızda mutlaka tekrar gelmeliyiz dedirten bir restoranı bulunmaktadır. Kütüphanesi, internet kullanımı ile öne çıkan club tüm deniz tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede hizmet vermektedir.

Bozburun Yarımadası

Türkiye’de bulunan yarımadalardan ve sahip olduğu koylardan ayrılmaktadır. Bunun nedeni ise halen bozulmadan kalması ve temiz olmasıdır. Özel yat kiralama ile mavi yolculuğa çıkılan teknelerde kaptanlar rotalarını planlarken  bu yarımadada yer alan koylardan bir rota oluştururlar. Bu koylardan birkaçını sizler için derledik;

Bozukkale Koyu

Bozukkale (Loryma Antik Kenti) yarımada da yer alan en temiz denize sahip olması ile popüler uğrak noktaları arasında yer alır. Bu kentin diğer özelliği ise tarihi açıdan büyük bir geçmişe sahip olması. Kiraladığınız gulet yatta bulunan flybridge üzerinden Loryma dönemine ait kale manzarası ile muhteşem bir gün batımını fotoğraflayabilirsiniz. Derin denizde yüzmek isteyenler için uygun, dibi kum ve çakıldan oluşmaktadır. Fakat yüzme bilmeyenler ve özellikle çocuklar için dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bozukkale Bay

Akvaryum Koyu

Bozburun yarımadasında bir rota oluşturulduğunda Akvaryum koyu, temizliği ve sakin berrak suyuyla seçilen koylar arasında yer alır. Deniz suyu biraz serindir. Fakat ismini aldığı akvaryum berraklığındaki bu sularda şnorkel ile yüzmek sizi mutlu edebilir. Görülmeye değer doğası ile bu koyda vakit geçirmek tüm aile bireylerinin hoşuna gidecektir.

Dirsekbükü Koyu

Karayolu ile ulaşımın mümkün olmadığı, turkuaz rengi denizi ve şnorkel kullanmadan çıplak gözle bile görülebilen deniz içindeki canlıları ile yat kiralamada bir sonraki durak olarak Bozburun’da en sevilen koylardan biridir. Dağların yapısı gereği denizi sakin rüzgâr ise yok denecek kadar azdır. Mavi turda bulunan tatilciler yemyeşil ağaç manzarasında Paddle Board yaparak veya dalarak denizin tadını çıkartırlar. Burada restoran ve tekne üzerindeki ihtiyaçlarınızı karşılamanız için markette bulunuyor. Teknedeki planlarınızın arasında karada, harika bir akşam yemeği varsa seçenekler arasına eklemelisiniz.

Uzmanlarımız Öneriyor: Yat S Nur Taylan

S Nur Taylan, 34 metre uzunluğa sahip olmasıyla çok daha büyük bir teknede olması gerekenden daha geniş alan ve seçenek sunar. 2012 yılında inşa edilmiş olmasına rağmen daha kaliteli hizmet verebilmek için 2017 yılında yenilenmiştir. Toplamda 16 yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan gulet; 6 adet çift kişilik, 2 adet 3 kişilik kabin ile toplamda 8 kabine sahiptir. Kabinler, en üst düzeyde konaklama imkânı ve konfor sunması için kaliteli malzemeler ile özenle yapılmıştır.

Luxury Gulet S Nur Taylan

S Nur Taylan’ın her kabininde klima, duş ünitesi, saç kurutma makinesi, buklet malzemeleri bulunmaktadır. Ayrıca güvertesinde misafirlerine özel jakuzi ayrıcalığı da sunmaktadır. Klasik bir gulette jakuzi ve flybridge bulunmamaktadır. Bu S Nur Taylan’ın mavi yolculuk için kiralayabileceğiniz en iyi yatlar arasında olmasının asıl nedenlerinden sadece birkaçıdır.

S Nur Taylan ile mavi yolculuğa çıktıysanız, geniş su sporları ekipmanları da hizmetinizde olacaktır. Waterski, Ringo ve Wakeboard seçenekleri ile deniz üzerinde eğlenceli ve adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support