Guletbookers Neden Yat Kiralama Bir Sonraki Muhteşem Tatiliniz Olmalı?

Neden Yat Kiralama Bir Sonraki Muhteşem Tatiliniz Olmalı?

Bir gulet üzerinde mavi yolculuk herkes için farklı deneyimler anlamına gelir. Daha önce hiç görme imkânı bulamadığınız koyları keşfetmek mesela. Aile büyükleriniz kiraladığınız özel yat üzerinde dinlenirken çocuklarınız ile bu sakin koylarda su sporları ekipmanları ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Tabii ki sadece bu bahsettiğimiz olanaklardan çok daha fazlasını da deneyimlemiş olacaksınız.

Haftalık yat kiralamayı başka tatil alternatiflerine tercih edenler için, aileniz ya da sevdiklerinizle beraber özel yat kiralama ile mavi tur rotası belirlemenin zamanı geldi! Geleneksel bir gulet yat ile yapılan 7 günlük turlar; rahatlamanıza, dinlenmenize ve şefin hazırladığı geleneksel tatlardan oluşan unutulmayacak bir akşam yemeğinde samimi dakikalar geçirmenize fırsat sunan deneyimlerin bütünüdür.

7 günlük bir tur yalnızca doğa ve masmavi deniz ile baş başa kalmanız anlamına gelmez. Bu, birlikte turu planladığınız sevdikleriniz ile sohbetler ve bolca kahkahanın eşlik ettiği özel anılar biriktirmenize yardımcı olur. Bir yat kiralama ile mavi tur ayrıcalığının unutamayacağınız bir tatil hale gelmesinin birkaç nedenini sizler ile paylaşmak isteriz:

Kaptan ve Ekip

Mürettebatlı yat kiraladığınızda, uzun yıllardır deniz üzerinde olan bir kaptan ve ekibi size eşlik eder. Oluşturmak istediğiniz rotadan, seçmiş olduğunuz yemek menüsüne kadar bu serüvende en büyük rehberiniz onlar olacaklardır. Alışık olduğunuz modern kolaylıklardan ve sunduğu konfordan vazgeçmeden aynı deneyimi tekne üzerinde de yaşayacaksınız.

Şüphesiz ki kaptan hangi aylarda koyların sessiz, denizinin ne kadar berrak olduğunu ve 7 günlük turunuz da vaktinizi iyi değerlendirmenizin önemini biliyor olacaktır.

Teknede Konaklama

Klasik guletlerin kabin sayıları birbirinden farklı seçeneklerle yat kiralama uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Gulet kiralama talebinde bulunduğunuz andan itibaren bize ilettiğiniz kişi sayınıza göre seçenekleri sizlere iletiriz.

8 kişilik bir tur için 4 kabinli, iki kişilik yatağı olan hem duş hem de jakuziye sahip tekneyi seçebilirsiniz. Kabinlerinde televizyon, klima donanımlı seçenekleri de bulunan gulet yatlar için karar tamamen size ait. Seçiminiz aynı zamanda sizlere güneşlenme ve dinlenme alanları da sunuyor olacaktır. Birçok tekne de en ince detaylarına kadar düşünülmüş bu alanlar bulunmaktadır. Modern tasarım ve klasik tarz lüks ile birleşince guletler tam olarak dinlenmek isteyeceğiniz yerlerdir.

Teknede Aktivite Seçenekleri

Mavi yolculuk, zamanınızı istediğiniz gibi değerlendirmek için birçok aktivite imkânı da sunar. Bu her gün nasıl hissettiğiniz ile ilgili olarak, çok veya az aktivite içinde olmanız anlamına da gelir. İşte, bu tatil seçeneğinde sizin için sakin koylarda demirlemekten çok daha fazlası var; Sabahın erken saatlerinde kahveniz ile güneşin doğuşunu izleyebilir, şefin hazırladığı sabah kahvaltısı güne başlamanız için şımartıcı bir an olabilir ya da arkadaşlarınız sizi yüzmeye çağırabilir. Çok ihtiyaç duyduğunuz ama günlük hayatta tadını çıkartmanın imkânsız gibi göründüğü bir şey var – öğlen uykusu! Açık havada minderlerin üzerinde kısa bir dinlenme molası da vermeniz mümkün.

Gündüzün geceye dönüşmeye başladığı zamanda, güneşe veda ederken şefinizin hazırladığı akşam yemeği kokularını almaya başlayacaksınız. Bu size karnınızın acıktığını hissettirecek. Akşam yemeğini beklerken teknenin arka tarafında bulunan dinlenme alanında vakit geçirdiniz mi? Zarif bir şarap seçimi ile günün nasıl geçtiğini anlamadığınızı burada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...