Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Yat Tatilinize Tarih Katın: Xantos, Leton ve Patara

Kendilerini muhteşem denizin ve güneşin kollarına konforlu bir yatta bırakmak isteyenler aynı zamanda kıyı kentlerini de görme konusunda kararlıdır. Farklı tatil planları yapılabileceği gibi yat kiralama seçeneği bağımsız davranmak isteyenler için ilk seçenekler arasında yer alır..

Her ne kadar Haziran, Temmuz ve ağustos ayları yat kiralamayı düşünenlerin ilk tercih ettikleri aylar olsa da izinlerin bittiği ve insanların artık işlerine dönmeye başladıkları Eylül ve Ekim ayları da değerlendirilebilir. Tatil planlarını bu aylara sarkıtanlar için Antalya yat turu ya da benzeri Güney bölgeleri oldukça avantajlı olabilir. Küçük ve tanıdık bir grup ile yapılacak bir tekne gezisi dinlenmenin yanında eğlenceyi de vadeder. Tatilciler bütçelerine göre yat ya da tekne seçebilecekleri gibi lüks yat kiralama da başka bir alternatiftir.

Bununla birlikte yatın nereden ve nasıl kiralanacağı konusunda mutabık kalındıktan sonra başlayan mavi yolculuk daveti oldukça cezbedicidir. Fethiye- Kaş – Kalkan gibi yat kiralama bölgelerinde Kekova körfezinin birbirinden güzel koylarını ziyaret ederken, güzel bir planlama ile Xantos, Leton ve Patara’nın doğal güzelliklerini de görme fırsatı bu deniz tatilinizi bir anda antik kentlere yapabileceğiniz kara turları ile çok yönlü bir aktiviteye dönüştürür.

Akdeniz’de Tekne Kiralama

Akdeniz bölgesi tekne kiralama hizmetleri ile masmavi bir denizin huzurunun yanı sıra tur boyunca Çamyuva, Tekirova, Phaselis, Olympos ve Kekova gibi dünyanın en güzel koylarını görme olanağı sunar. Toros dağlarının muhteşem manzarası ve eşsiz koylar eşliğinde geçen yolculuk tüm günlük kaygıları geride bıraktırır. Kaş tekne gezisi tercih edenler de Kekova bölgesinin eşsiz doğası ve antik kentlerinde olmanın keyfine varırken aynı zamanda koylarında denize girmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarırlar.

Tekne ve yat gezisinin avantajı tüm gün denizde olabilmenin yanında kıyı kentleri ve koyları ziyaret edebilme avantajıdır. Tekne ya da yat gezisi ne vadeder? Tatilciler tatil planı yaparlarken önceliklerine dinlenmeyi koydukları gibi iyi yemek ve eğlence de planın bir parçasıdır. Hem sınırlı sayıda insanla bir arada olmak hem de otel konforunda ancak her gün farklı bir koy ya da sahilde uyanmak en büyük avantajdır.

Kaş Kalkan

Patara Antik Kenti

Antik bir kent olan Patara, Kaş ilçesine bağlı bir Likya kentidir. Tarihi M.Ö 1250 yıllarına dayanır. Zengin bir tarihi geçmişe sahip şehirde Bazilika, meclis binası deniz feneri ve antik tiyatro gibi kalıntılar ziyaretçilerini beklerken Patara turu ile Patara’yı gezmek keyiflidir. Patara tekne turu ile Patara’nın 18 km’lik kumsalında güneşin en güzel halini yakalamak ve görkemli antik tiyatrosunu görmek günlük kaygılardan uzaklaşmak için idealdir. En önemli doğal güzelliği ise Caretta Caretta kaplumbağaları yüzerken tatilcilere eşlik eder.

.En önemli doğal güzelliği ise Caretta Caretta kaplumbağaları yüzerken tatilcilere eşlik eder. Diğer yandan kaplumbağaların yumurtlama alanlarını görmek büyülü bir üreme öncesine tanıklık etmek gibidir. Denizinin sığ olması çocuklar için avantajken ince kumu sahili ipek bir örtü gibi örter. Genellikle rüzgârlı olması en sıcak aylarda bile ferahlık verir. Dalgalı denizi ise denizde oyun oynamak isteyenler için idealdir. Kaş Patara turu, doğal güzelliklerin yanında zengin tarihi geçmişiyle ziyaretçilerine huzurlu bir tatil vadeder.

Xanthos Antik Kenti

Fethiye’ye 46 km uzaklıkta olan Xanthos Likya, Bizans, Roma ve Arap gibi birçok farklı kültürün etkisinde kalmıştır. Zengin tarihi geçmişinden kalanların bozulmadan kalabilmesi için ise 1988 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Fethiye bölgesi yat kiralama tatilinizde gündüz 4 saatinizi ayırarak kara yolu ile bu eşsiz tarihi şehri ziyaret edebilirsiniz.

Patara Antik Kenti

Letoon Antik Kenti

Xanthos tekne turu yapmaya karar verenler, muhteşem denizi ve doğasının yanında kentteki birçok kültür mirasını da görme imkanı yakalarlar.  Roma tiyatrosu Roma dönemine dair esintiler taşırken Kaş tekne turu sırasında çeşitli lahitleri ve kabartmalara rastlamak mümkündür. Antik çağlara dair zengin kaynakların yanında deniz ve doğanın bir arada olduğu diğer şehit Letoon şehridir. Bölgedeki koylardan en uygun olanından karaya çıkarak eşsiz antik kentleri ziyaret edebilirisiniz. Letoon antik kenti, Xanthos’a 4 km uzaklıkta olduğu için iki şehri aynı gün gezmek mümkündür. Şehir antik çağlarda Likya’nın dini merkezi olduğu için şehirde Leto, Apollon ve Artemis tapınakları kalıntıları yer alır. Letoon antik kenti mistik bir dünyanın kapılarını aralarken kalıntıların günümüze kadar korunmasında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almasının önemi büyüktür.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (533) 956 99 42

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support