Guletbookers Fethiye’de Kiralık Yat Keyfi

Fethiye’de Kiralık Yat Keyfi

Akdeniz’in büyüleyici koylarını, Fethiye'de yat kiralama ile ziyaret etmeye ne dersiniz? Sıradışı bir tatil için maviliğin derinliğinde huzura yelken açacağınız tatil planınıza mavi yolculuk konseptini ve Fethiye'deki sakin koylar rotasını dahil etmelisiniz.

Böylelikle Fethiye koyları ve plajlarının keşfini eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz. Turkuaz rengi suları ve yeşil doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen bir kent Fethiye. İklimiyle tam bir Akdenizli olan kent, her yıl yerli ve yabancı birçok turisti karşılıyor. Fethiye’ye bağlı bir mahalle olan Ölüdeniz, kentin akla gelen ilk bölgelerinden biri. Ölüdeniz koyları, dünyanın en güzel sahilleri arasında ilk sıralarda yer alacak konumuyla dikkat çekiyor. Bölgedeki en özel yerlerden biri de Yedi Burun. Yedi adet koydan oluşan bu eşsiz yere ulaşım kara yolu ile imkânsız.

Tekne ile Gezilecek Birbirinden Güzel Fethiye Koyları

Fethiye koyları, çok sayıda deniz aşığını bölgeye getiriyor. Fethiye’de bulunan koylar, kara yolu ile ulaşımın güç olduğu bir konumda. Bu nedenle genel olarak Fethiye özel yat kiralama hizmetleri tercih ediliyor. Bu hizmetlerden faydalanarak uğrayacağınız noktalardan biri Kelebekler Vadisi. Kelebekler Vadisi, göz alıcı doğası ile ziyaretçilerini büyülüyor. Hemen yanında Kabak Koyu bulunuyor. Berrak bir denize sahip olan bu koy, cam gibi bir suyun tadını çıkarmak için mükemmel bir nokta. Bizans döneminden kalma kiliselere ev sahipliği yapan Gemiler Adası ise görülmesi gereken yerlerden bir diğeri. Fethiye’de yer alan koylar içinde sakinliği ile en çok tercih edilen yerlerden biri ise Katrancı. Fethiye’de bulunan bu meşhur koyun civarında herhangi bir işletme ya da otel bulunmuyor. Bu nedenle bakir bir koy özelliği taşıyor. Kamp yapmak için son derece uygun özelliklerde olan koy, Fethiye’ye 15 km uzaklıkta konumlanıyor.

Fethiye'de Kiralık Yat Keyfi

Göcek’te Gezilecek Yerler

Göcek yat kiralama, mavi yolculuğa çıkmak için tercih edebileceğiniz en iyi alternatiftir. Fethiye Göcek koyları, nisan ayında başlayıp ekim ayının sonuna dek devam eden sezon boyunca, yerli ve yabancı tüm turistlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor. Doğası ve bakir koyları ile benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Kleopatra Koyu bir diğer adıyla Hamam Koyu, tarihin ve doğanın iç içe geçtiği mistik bir atmosfere sahip. Tertemiz bir denizi bulunan koy, ev sahipliği yaptığı Kleopatra hamamı ile biliniyor. Hamamın kalıntıları arasından sıcak su kaynağı çıkıyor. Bu özel suyun Kleopatra’nın güzelliğinin kaynağı olduğu söyleniyor. Koyda şnorkel dalışı yapabilir ve su altında bulunan canlıları görebilirsiniz. Ekincik Koyu, zeytin ve çam ağaçları ile saklanmış. Ağaçların turkuaz renkle yakaladığı uyumu ile ilgi gören koy, çevresinde Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan çok sayıda restorana ev sahipliği yapıyor. Genellikle teknelerin geceleme yaptığı Ekincik Koyu, doğal güzellikleri arkeolojik kalıntılarla bir arada sunuyor.

Göcek Adalar

Alternatif Ege Koyları ve Yat Kiralama Fiyatları

Sarsala Koyu, Göcek’in doğal ve en şirin yerlerinden biri. Dalaman merkeze 15 km uzaklıkta konumlanan yer, yeşilin en koyu tonunu sunan ormanları, berrak suyu, deniz kaplumbağaları ve balıkları ile benzersiz bir keyif yaşatmayı vadediyor. Sıcak ve sığ bir denize sahip olan Sarsala, aynı zamanda dalgasız. Bu özelliği sayesinde ailenizle birlikte keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Fethiye’de yarımada koyları arasında dikkat çeken Yassıca Adaları’nı da mavi yolculuk ile keşfedebilirsiniz. Büyüklü küçüklü birçok adadan oluşan Yassıca, doğal güzellikleri ile ziyaretçi çekiyor. Bölgenin uç kısmında doğal bir havuz bulunuyor ve bu havuzu ile dünya çapında bir bilinirliğe sahip. Yakın mesafede bulunan Bedri Rahmi Koyu da manzarası, zeytin ağaçları, plajı ve Lykia mezarları ile biliniyor. Fethiye gezilecek koylar ve yeni deneyimler yaşamanızı sağlayan mavi tur size çok sayıda alternatif sunabilir.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi

En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi


2021 yaz sezonu tüm hızıyla devam ederken bazıları için sezon sona ermiş bazıları için de tatil dönemi daha...
En Popüler Yat Kiralama Bölgeleri

En Popüler Yat Kiralama Bölgeleri


Türkiye, birbirinden güzel tatil yerleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken sahillere ve belde...
Yunan Adalarında Yer Alan En İyi Su Ürünleri Restoranları

Yunan Adalarında Yer Alan En İyi Su Ürünleri Restoranları


Türk sahillerinin güzelliğinin yanında, komşu ülke Yunan sahilleri de oldukça ilgi çekicidir. Yunanistan’ın...