Guletbookers En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi

En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi

2021 yaz sezonu tüm hızıyla devam ederken bazıları için sezon sona ermiş bazıları için de tatil dönemi daha yeni başlamaktadır. Yüksek hava sıcaklıkları yerini normal seviyelere bırakırken, tatil noktalarındaki aşırı yoğunluklar da günden güne azalmaktadır.

Bu yazımızda tatil dönemini daha rahat ve yoğunluktan uzak geçirmek isteyenler için Eylül ve Ekim aylarında tatile çıkmanın ve özel tekne kiralama avantajlarını paylaşmaya çalışacağız.

Tatile çıkarken kişilerin beklentisi farklılık gösterebilmektedir. Bazı kişiler tatilde eğlenmeyi ön plana çıkarırken bazıları sadece stresten uzak, rahatlık ve huzur bulmak için tatile çıkmaktadır. Her ne olursa olsun tatilin amacı güzel vakit geçirmek ve geri döndüğünüzde gündelik iş hayatına zinde ve enerjik bir şekilde başlayabilmektir.

Eylül ve Ekim ayları yaz sezonunun bitmesinin habercisi olduğu kadar yüksek sezonu tercih eden tatilcilerinde geri dönmesiyle huzur ve sakinliği bir seviye daha yüksek sunabilen dönemlerden biridir. Bizler de tekne kiralamak isteyenler için bu dönemleri tercih etmelerinin avantajlarını sıkça sorulan soruların cevapları ile açıklamaya çalışacağız.

En Güzel Gulet Yat Kiralama Dönemi

Eylül-Ekim aylarında hava sıcaklıkları yat kiralama tatili için uygun mu?

Yat kiralama düşünen veya daha önce Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında yat kiralama planları yapanlar tarafından sıkça sorulan sorulardan biri de eylül ve ekim aylarında hava sıcaklıklarının uygun olup olmadığıdır. Bu sorunuzun cevabını şu şekilde verebiliriz. Özellikle Türkiye’nin kıyı Ege bölgelerinde sıcaklıkların en yüksek olduğu aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Eylül ayının ilk haftalarında sıcaklıklar 33-34 derecelerde seyrederken ay sonuna doğru bu sıcaklıklar 30 derece civarına geriler. Şunu da belirtmek isteriz ki deniz suyu sıcaklıkları beklenenden daha ılık seviyelere gelebilir. Denizlerin geç ısınıp geç soğumasından dolayı Eylül Ekim aylarında deniz suyu sıcaklıkları en ılık seviyelerine ulaşmış olmaktadır. Bizce mavi yolculuk tatilinizi bu aylara planlamanızda hava şartları ve deniz suyu sıcaklıkları bakımından düşünmenizi gerektirecek herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Koylarda Yaşanan Tekne Yoğunluğu devam eder mi?

Düşünülenin aksine Eylül ve Ekim aylarında en popüler koylar bom boş sayılmaz ama yoğun sezonda yaşanılan sessizlik ve sakinliği fazlasıyla bulmak mümkün. Bazı koylar yapı itibariyle dar bir konuma sahip olabiliyor, bu durum yüksek sezonda bu noktaları tercih eden deniz severlere yanaşma ve demir atma konusunda sıkıntı yaşatabiliyor. Eylül ve ekim aylarında tekneler arasında yeterli mesafede yer bulmakla beraber bazen çok güzel ve ıssız bir koyda tek başınıza bile kalmanız mümkün.

Koylarda Yaşanan Tekne Yoğunluğu devam eder mi?

Yat kiralama fiyatları hangi aylarda daha avantajlıdır?

Tatil planlarının şekil almasında en çok rol oynayan bir etken de tatil bütçesidir. Herkes bütçesine uygun şekilde bir tatil planlamak için gerekli araştırmaları yapmaktadır. Belirlenen destinasyona gidiş yolu, konaklama alternatifleri, yeme ve içme masrafları gibi. Yat kiralama hizmetinde de durum aynı bu şekilde gelişmektedir. Özel tekne kiralamaları Eylül ve Ekim aylarında Temmuz ve Ağustos aylarına oranla daha düşük fiyatlara gerilemektedir. Bu durum sizlere yüksek sezonda bütçenizi aşan bir tekneyi eylül veya ekim ayında kiralayabilmenize olanak sağlar.

Yat kiralama planımı nasıl planlayabilirim?

Öncelikle tarihlerinizin ve kaç kişi olacağınızın belirlenmesinin ardından tekneye nereden bineceğinizin kararını vermelisiniz. Bununla birlikte esnek bir tercih de belirtmeniz mümkün. Bütçenize uygun en konforlu tekneleri bulmak ve sizlerin keyifli bir tatil geçirmesi için en küçük detayları bile düşünen uzman acente yetkililerinden destek isteyebilirsiniz. Tarihlere göre müsait tekne alternatifleri içerisinde size en uygununu seçmeniz yeterli olacaktır. Geri kalan tüm işlemleri ve planlamayı adım adım bizlerle yapabilirsiniz.

Sizlerde yepyeni ve farklı bir tatil deneyimi için bizlere 7/24 mail, Whatsapp veya telefon çağrısı ile ulaşabilir, aklınızdaki tüm soruları paylaşabilirsiniz. Guletbookers ekibi olarak sizlere yardımcı olmak ve hayalinizdeki gibi bir mavi yolculuk deneyimi yaşatmak için hizmetinizdeyiz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...