Guletbookers Yat Kiralama ve Gemi Seyahatleri Arasındaki 7 Fark

Yat Kiralama ve Gemi Seyahatleri Arasındaki 7 Fark

Cruise gemileri, üzerinde birçok konaklama, yemek yeme, eğlence imkânlarının olduğu, yüksek hizmet standartlarına sahip önceden belirlenmiş rotalarda turistik amaçlı seyahat eder. Uluslararası Kruvaziyer Hatları Birliği tarafından yapılan tanımlamaya göre derin sularda minimum iki gün geçirebilmeli ve en az 100 yolcu kapasiteli olmalarıdır. Yüzen küçük bir şehre benzetilen cruise gemi seyahatleri, konforlu ve güvenli bir deniz yolculuğu yapmak isteyenlerin ilgi duyduğu turistik bir faaliyet.

Maviliklerin İçinde Küçük Bir Tatil Şehri

Mavi yolculuğa çıkmak için birçok seçenek mevcut. İster size özel bir yat kiralama ile kısa süreliğine bir tatil yapabilir ister cruise gemi seyahati tercih ederek küçük bir şehirle denizin ortasında farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bunlar 4- 5 yıldızlı yüzen otellere benzer. İçlerinde eğlence mekanları, alışveriş merkezleri, balkonlu kamara, restoran, havuz, bar, spor ve spa alanları, tiyatro, konferans salonu, casino ve uydu haberleşmesi gibi çok geniş bir hizmet donanımı bulunuyor. Odaları standart ve suit seçeneklerini içeriyor. Tatilinizde konfordan lezzetli yemeklere, eğlenceli akşamlardan birçok farklı aktiviteyi deneyimlemek istiyorsanız bu seçenekten yararlanarak uzun bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Hem kış hem de yaz mevsimlerinde katılabileceğiniz bu turlar, bir deniz yolculuğundan beklediğiniz en yüksek konfor ve eğlenceyi size sağlayacaktır. Mavi tur tatil imkânları arasında en sevilen özelliklerden biri de herkese hitap edebilecek eğlence mekanlarındaki çeşitliliktir. Akşamları ister eğlenceli partilere katılırsınız isterseniz ailenizle tiyatro ya da sinema etkinliklerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Küçük bir şehirle tatil yapma fikri cazip geliyorsa bu olanaklardan yararlanabileceğiniz bir yolculuğa çıkmayı deneyebilirsiniz.

Cruise Gemi Seyahatleri

Yat Kiralama ve Cruise Gemi Seyahatleri Arasındaki Farklar

Tatilinizi yüzen bir otelde mi yoksa size özel sessiz ve sakinliğin hüküm sürdüğü bir tekne üzerinde mi geçirmek istersiniz? Tercih sizin. Gözlerden uzak, arkadaşlarınız ile ya da sadece aileniz ile birlikte geçirebileceğiniz özel mavi yolculuk ile denizin ortasında küçük bir denizi andıran cruise gemi seyahati arasındaki farkları sizin için sıralandık;

  • Özel mavi tur organize ettiğinizde rotanızı siz belirleyebilirsiniz. İstediğiniz yere demir atabilirsiniz. Ancak büyük yolcu kapasiteli organizasyonlarda rota önceden belirlenmiştir.
  • Kiralama hizmetinden faydalandığınızda istediğiniz her an fikrinizi değiştirebilir ve tatil planınızı başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bu konuda size esneklik sunulmaktadır.
  • Kiralama hizmetlerinde birçok seçenek arasından sizin konforunuza en uygun tekneyi seçme imkânınız bulunur.
  • Özel teknelerdeki hizmetten faydalandığınızda, sadece siz ve sevdiklerinizin eğlence anlayışına uygun, samimi bir ortamda keyifli vakit geçirmeniz mümkün olur.
  • Bir yolcu gemisinde güvenlik problemi olasılığınız olabilir. Kalabalık içerisinde özel eşyalarınızla ilgili endişe duyabilir ve güzel vakitlerinizi sürekli güvenlik önlemi almak zorunda hissederek geçirebilirsiniz.
  • Size özel mavi yolculuk daha çok kişisel tercihlerinizden oluşan bir tatil vadeder. Verilen hizmet, sunulan yemekler, kaptan ve ekibi tarafından size en uygun şekilde hazırlanır. Cruise gemilerinde ise koca bir kalabalığa sunulan hizmetin aynısı size de sunulmaktadır.
  • Özel yat kiralama fiyatları, cruise gemilerine göre daha avantajlıdır.

Özel Mavi Tur İçin En Uygun Bölgeler

Özel Mavi Tur İçin En Uygun Bölgeler

Ege’nin ve Akdeniz’in en etkileyici koylarında unutulmaz bir mavi tur için bir haftanızı ayırmaya hazır olun. Yat kiralama noktalarından başlayacak yolculuğunuzda muhteşem koylar keşfedecek ve inanılmaz keyifli bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Özel mavi turlar ile Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye çevresinde yer alan doğal güzellikleri denizde turlayarak ve rotanızı istediğiniz yöne çevirerek mümkün. Şehirden uzaklaşıp kısa bir tatil yapmak istediğinizde muhteşem bir doğaya sahip olan sakin koylarda, güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...