Guletbookers İstanbul’da Özel Tekne Kiralama

İstanbul’da Özel Tekne Kiralama

İstanbul dünyanın en gözde kültür başkentleri arasında. Değerli toprakları, iki yakayı birbirine bağlayan boğazı ve masmavi sularıyla ziyaret edenlerin tekrar görmek istediği ya da harika bir tatil geçirmek isteyenlerin durak noktası olduğu bir yerdir bu şehir.

İstanbul tekne kiralama seçenekleri ile boğazın atmosferini yaşamanız oldukça kolay. Boğazın atmosferini yaşamanızın yanı sıra bu seçenekler sizlere sevdiklerinizle birlikte mükemmel bir gezi fırsatı sunmakta. Bu yazıda hangi deniz ulaşımını kiralamak daha mantıklı, kiralama seçeneklerindeki gün sayıları, İstanbul tekne turu fiyatları gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki seçenekleri değerlendirirken uzun süreli kiralama yapmanız şart değil. Saatlik yat kiralama seçenekleri ile arkadaş grubunuzla birlikte önemli günlerde sıradışı etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Şehrin yoğunluğundan uzaklaşmak, denizine doymak ve doğum günü ve nişan etkinliklerini düzenlemek isteyen herkes bu seçeneklerden yararlanabilir.

İstanbul Boğazın Eşsiz Güzelliği

Asya ile Avrupa’yı birleştiren, tarihi yapıları ile göz dolduran ve üç tarafının Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç ile çevrelendiği bir yerdir İstanbul. Gez gez bitmeyecek olan şehir hem karada hem de denizde çeşitli gezi yerlerine imkân sunmakta. İstanbul özel tekne kiralama gibi seçeneklerle de gezilerinize ayrı bir zevk veren bu nadide yer hem yerli hem yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmekte. İstanbul’un pek çok semtini, tarihe tanıklık etmiş yalılarını ve İstanbul Mimarisi’ni İstanbul Boğazı’nı gezerken gözlemleyebilirsiniz. Turların bir avantajı da farklı dil imkânları ile rehberlik sunması. İstanbul tekne turu kahvaltı seçenekleri de bir hayli güzel. Türk kahvaltısının meşhur olduğunu bilinir Deniz üzerinde kahvaltı keyfinin de tadı bir başka olur.

İstanbul Yat Kiralama

Mavi Yolculuğun Avantajları

Denizle iç içe olmayı sevenler ve değişik bir gezi planı olarak şehri yeniden keşfetmek isteyenler kendilerine uygun bir seçeneği değerlendirebilir. Bunun yanında partiler, organizasyonlar için de tekne kiralama fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Bu seçenekler, özellikle doğum günü, evlilik kutlamaları gibi etkinlikleri ya da partileri özel bir yerde kutlamak isteyenler için ideal. Hem saatlik hem de günlük tekne kiralama hizmetleri ile kendinize özel bir organizasyon planlayabilirsiniz. Ayrıca mavi yolculuğa çıkmak için kalabalık olmanıza gerek yok. Sevgilinizle birlikte romantik bir akşam yemeği için iki kişilik yat kiralama seçenekleri gibi bir alternatif de bulunmakta.

İstanbul Turlarında Mavi Yolculuk Rotaları

Özel günlerinizin yanı sıra tatilinizi de İstanbul’da geçirebilirsiniz. Mavi yolculuk rotasına dahi edebileceğiniz Şile’de çok fazla ünlü koy bulunuyor. Burada Şile Kızılca Köy Sahili ve Sahilköy Plajı gibi pek çok denize girilebilecek alan bulunmakta. Şile dışındaki koy yerlerinden biri de Kilyos’a bağlı olan Uzunya Plajı sayılabilir. Gerçekten de saklı bir cennet olarak sayılan bu koyların dışında deniz seyahati ile yine pek çok gezilecek daha pek çok nokta bulunmakta.

Arnavutköy İstanbul

Burgaz Ada da gezilecek yerlerin başında gelir. Küçük bir ada olsa da bu adanın en güzel özelliği hafta sonunuzu adada geçirme imkânı olabilir. Marmara rotasındaki bu koylar dışında daha pek çok gezilecek yer bulmak mümkündür. Programınıza Ağva ve Sarıyer seçeneklerini de ekleyebilirsiniz. Sahil kasabası havasında olan bu yerlerde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca yakın konumda olan Çatalca’da da kamp gibi imkânlar da bulunmakta. Doğa severler için burası bir durak noktası olabilir. Son olarak da Beylikdüzü ve Pendik Marina’ya bakabilirsiniz. Buralarda hem gezebilir hem de yarışlara ve organizasyonlara katılabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...