Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama

Gulet Yatların Yeni Sezon Hazırlığı

Bildiğiniz gibi kış aylarında turizm bölgeleri, yaz sezonuna yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Birçok yer bu boş zamanı, bazı yenileme işlemleri ile tadilat yapmak için kullanırlar.

Oteller, restoranlar, barlar, kafeteryalar ve tabii ki yatlar. Boya yenileme, yeni dekorasyonlar ve tamirler yoğun geçecek yaz sezonu için çok önemlidir. Yatlar hakkında bu süreç komple makine dairesinden başlayıp, tüm gövde üzerinde özel işlemler ile devam edebilir.

Birçok gulet, bu tür değişikliklerle ve yeni eklemelerle kategorilerini değiştirebilir. Bu yazımızda bir gulet‘in yeni sezonda müşterilerine en iyi hizmeti ve konforu sunmak için yaptığı hazırlığını anlatıyoruz.

Yenilik ve Yenileme

Gulet yatlar, insanlara geniş mavi denizlerde olağan dışı ve fantastik yaz tatili sunan çok lüks ahşap tekneler olarak anılmaktadır. Tuzlu sulara, rüzgarlara ve dalgalara karşı güvenli ve güçlüdürler. Bu dayanıklı yatlar için bakım ve onarım çok önemlidir. Genellikle sezonun sonunda guletlerin çoğu, ahşap oldukları için kimyasal boya ve koruyucu maddeler kullanılarak tam bir bakımdan geçirilmesi geçirilir. Bu işlem için guletler tersanelere çekilmektedir. Yatın özellikle deniz içerisinde kalan alt tarafının yosun ve deniz bitkilerinden temizlenmesi gerekir.

Gulet Yatların Yenilenmesi

Temizleme işleminden sonra, yosun ve deniz bitkilerinin oluşmasını engelleyen kimyasal maddeler kullanılarak yüzey tekrar koruma altına alınıyor. Bu işlem yatlar için en yaygın bakım uygulamasıdır. Bazı guletlerin mutfağında, güverte alanında, kabinlerinde, duşa kabinlerinde ve tuvaletlerinde gerekli görülmesi üzerine yenilenmesi gerekebilir. Yat sahibi bu tür alanların tasarımı değiştirir yada daha kullanışlı hale getirirse gulet, misafirleri için daha lüks ve konforlu hale gelir.

Temizlik ve Dezenfeksiyon

Guletler adım adım yenilenir ve onarılır ve son olarak tekrar denize indirilir. İlk seyir, mekanik ve elektrik aksamların performansları gözlemek ve denemek için bir ölçüt niteliği taşır. Tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri tekrar limana yanaştıktan sonra yapılır. Gulet için detaylı temizlik işlemleri çok önemlidir. Sadece misafirler için değil, mürettebat için de geçerlidir. Bu işlemler için kimyasal dezenfektan ve antibakteriyel ürünler kullanılarak gerçekleştirilir.

Türkiye'de Mavi Yolculuk

Temizlik profesyonel personel tarafından yapılmaktadır, eğer standartlara uymayan bir durum sözkonusu ise kaptan bu konuda bilgilendirilir. Bu dezenfeksiyon işlemi sadece bir kez yapılmaz, en çok kullanılan alanlar için günlük rutin temizlik ve kontrol listesi bulunur. Gulet mürettabatı her gün bu liste üzerinden kontrollerini yaparlar.

Rutin olarak yapılan bu işlemlerin haricinde ise, düya çapındaki Covid-19 sebebiyle tekne sahipleri  pandemi önemlerini almaya başladılar. Bu konudaki çalışmalar TYBA (Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği) tarafından organize edilip, dezenfeksiyon işlemleri büyük bir titizlik ve dikkat ile yapılmaktadır.

Yat kiralama yaz sezonunda çok popüler ve rahatlatıcı bir aktivitedir. Mavi yolculuk için mürettabatlı yat kiralama talepleri gün geçtikçe artıyor. Bu sebeble guletlerin sahipleri her sezon başında konukları için, daha konfrolu ve modern yaşam alanları sunmak, hizmet standartlarını yükseltmek için çalışmalar yapıyor.

Son Eklenen Yatlar

Yat Karaca 4
Yat Karaca 4
18 Netre
Kabin

günlük € 800 'dan itibaren
Yat Ya Selam
Yat Ya Selam
25.5 Netre
Kabin

günlük € 1.300 'dan itibaren
Trawler Yat Albatros Explorer
Trawler Yat Albatros Explorer
26 Netre
Kabin

günlük € 3.000 'dan itibaren
Yat Junior Tarkan
Yat Junior Tarkan
20 Netre
Kabin

günlük € 1.100 'dan itibaren
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

[email protected]

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

[email protected]

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support