Guletbookers Yat Kiralama mı Hotel Rezervasyonu mu?

Yat Kiralama mı Hotel Rezervasyonu mu?

Son zamanlarda pandeminin etkisi ile yatlara olan ilginin artması oldukça olağan. İzole ve güvenli tatil isteyen tatilcilerin ilk tercihi yat kiralamaktan geçmekte. Sevdikleriniz ile birlikte kalabalık oteller yerine aynı konforu sağlayabilecek izole bir yat tatili herkesin isteyeceği türden bir durum.

Cıvıl cıvıl sahil istekleri, canlı gece kulüpleri popülerliğini yitirirken yerine çok daha az kişilik, hijyenik ve dezenfekte edilmiş yatlara bıraktı. Türkiye’nin birbirinden güzel koylarında, saklı cennetlerinde el değmemiş sahillerinde yapılan bir tekne turu, çoğu tatilcinin tercihi oluyor. Bodrum, Marmaris gibi içerisinde pek çok saklı cennet bulunduran ilçelerde yat kiralama çok daha zevkli bir hal alıyor.

Yat Kiralama Hem Konfor Hem Özgürlük Sunuyor

Yatlar otellerdeki konforu sağlıyor. Ayrıca kendi seçtiğiniz menüler ile tatil yapma avantajına sahip oluyorsunuz. Otellerde gün içinde harcanan enerjinin çok daha küçük bir kısmını harcayarak sakin, güvenli ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Küçük bir alanda uzun uzun güneşlenebilir, yoğun güneş ışıkları sayesinde bol D vitamini kazanabilirsiniz. Bunun yanında mahremiyetinize önem de büyük ölçüdedir. Gizlilik benim için bir tatilde olmazsa olmaz diyorsanız bu seçim tam size göre. Haftalık yat kiralama yada günlük yat kiralama gibi her bütçeye uygun çeşitleri de bulunurken lüks yat kiralama seçeneği de mevcuttur.

Hotel Rezervasyonu mu Yat Kiralama mı?

Yat Kiralayarak Stresten Uzak Bir Tatil Geçirebilirsiniz

Sosyal hayatın neredeyse sıfırlandığı pandemi döneminde böylesi bir tatil fırsatının olması büyük bir şans olarak görülüyor. Takviminizi, rotanızı ve daha pek çok unsuru kendiniz belirlediğiniz bu aktivite ile, masmavi ve berrak suların tadını çıkarma fırsatı sunuyor. Tüm stresi ve yorgunluğu alabilecek sakinlikteki koylar ile mükemmel bir yolculuğa hazır olun. Tüm sağlık testlerinden geçen mürettebat ile izole bir tatil sizleri bekliyor. Her zevke, bütçeye ve kişi sayısına göre tercih edebileceğiniz yatlar ile tüm gün güneşe girip denizin keyfini doyasıya çıkarabilir, su sporları yapabilir, tüplü dalabilirsiniz. Dilediğiniz etkinliği yapabildiğiniz tatilde Göcek, Marmaris, Bodrum, Didim, Kuşadası, Fethiye gibi birbirinden güzel koylara sahip ilçelerden birini tercih edebilirsiniz. Göcek yat kiralama ya da Marmaris yat kiralama fırsatları için sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyoruz..

Yat Kiralama ile Stresten Uzak Bir Tatil

Hijyenik ve Keyifli Tatil Fırsatı

Yat kiralama ile seçtiğiniz rotalarda dilediğiniz gibi seyahat etme fırsatı bulabilir, sevdiğiniz koylarda dilediğiniz kadar durabilirsiniz. Otel rezervasyonu erken rezervasyon yapılsa dahi izole bir ortam olmayacağı gibi bol katılımcılı etkinlikleri ile izole bir tatil anlayışına uymamaktadır. Cıvıl cıvıl restoranları ile sevenlerini ağırlarken hijyen kurallarına dikkat edilse dahi çoğu tatilcinin salgın hastalıklardan ötürü rahat edememesi oldukça olağandır.

Şehir içi gezintiler ile tatili süslemek otel rezervasyonu ile yapılan tatil daha kolay olabilir. Ancak, stresten ve kalabalıktan uzak durmak dileğiniz ise kesinlikle mavi yolculuk turuna çıkmalı ve tekne kiralamalısınız. Ancak konser, festival gibi kabalalık ve bol enerji harcayacağınız etkinlikler tam size göre ise otel tatilini tercih etmelisiniz. Pandemi nedeni ile konser ve benzeri etkinlikler olmayacağından yat kiralamaya olan ilgi büyük oranda artmıştır. Konfor olarak yat kiralamanın da tıpkı bir otel gibi konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Yat kiralama fiyatları pek çok değişkene göre artmakta veya azalmaktadır. Bazı yerlerde otel rezervasyonları daha uygun olurken bazı bölgelerde tekne kiralama fiyatları daha uygundur.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...