Guletbookers Mavi Tur ile Leleg Yolu

Mavi Tur ile Leleg Yolu

Tarihi bir rotaya sahip olan Leleg Yolu sizi hem tarihin hem doğanın kesiştiği bir manzara ile karşılayacaktır. Gezinizi gerçekleştirirken zor yollardan ve patikalardan geçmeniz söz konusu olsa da kıyıların maviliğini ve doğanın yeşilini gördüğünüzde tüm zorluklara değen bir gezinti yaptığınızı söylemek mümkün olacaktır.

Tarihi Likya ve Karya yollarının Bodrum’da bir uzantısı olarak karşınıza çıkacak olan esrarengiz yol, sizi doğanın birbirinden farklı görüntüsü ile baş başa bırakacak. Bu sayede hem tarihin kalıntılarını, geçitlerini ve işaretlerini takip edebilecek hem de kıyıların eşsiz güzelliğine doyabileceksiniz. Leleg Yolu kıyılarındaki tarihi açıdan en bilindik yolu, yürüyerek geçmenin verdiği haz kadar berrak sulardan mavi yolculuk ile izlemek ve bu yolu uzun uzadıya kıyıdan seyretmek de bambaşka bir deneyim olacaktır.

Mavi Tur Efsanesi

Alabildiğince uzanan eşsiz koylardan, farklı kıyılardan bir kesişim noktası yakalamak ve tüm bu güzellikleri masmavi bir deniz üzerinde keyifle görmek isterseniz mavi tur, adından anlaşılacağı gibi size bu görsel şöleni sunmaktadır. Zorlu kara yolu ulaşımına sahip olan Leleg’e teknelerle kolay şekilde ulaşabileceksiniz. Bu yolculuk size denizin tadını çıkarma fırsatı da sunmakta. Bodrum kıyılarında olan Leleg’i gezdikten sonra rotanızı Antalya kıyılarına kadar genişletebilirsiniz. Karşılaşacağınız manzaraların güzelliklerinin yanı sıra yolculuk esnasında alacağınız keyif ve birbirinden farklı koylara uğrama fırsatı da deniz tatili sevenler için büyük bir avantaj olacaktır.

Mavi Tur ve Leleg Yolu

Akdeniz’in ve Ege’nin keşfedilmeye bekleyen onlarca koyunda eşsiz manzaralara karşı tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Doğa ile fazla zaman geçirmenizi sağlayan mavi yolculuk ile hem denizin hem kıyılardaki eşsiz yeşilliğin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Yaz tatiliniz için ferah ve huzur dolu bir zaman aralığı ayırmak isterseniz yat kiralama bu amacınıza oldukça uygundur. Seçeceğiniz tur programı kapsamında fiyatlar değişmektedir. Seyahat kapsamınızda her gün farklı birkaç koyda zaman geçirmeniz sağlanmaktadır. Koyların güzellikleri, su sporları aktiviteleri ve doğal manzaralar ile oldukça keyifli ve sakin bir tatil geçirmeniz sağlanacaktır. Böylelikle gezinizde istediğiniz rotayı seçmek ve dilediğiniz koyları görebilme fırsatını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Mavi Tur ve Leleg Yolu Uyumu

Denizin eşsiz maviliği ile Leleg Yolu’nun tarihi ve doğal güzelliğinin birleşimi ile sakin ve huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Mavi turun Bodrum rotaları arasında yer alan Leleg Yolu kıyıları, eşsiz doğası ile yolculuğunuzun vazgeçilmez bir noktasını oluşturacaktır. Leleg Yolu haritasında yürüyerek tamamlayabileceğiniz bir rota da bulunmaktadır. Uygun bir lokasyonda kıyıya çıkarak bu yolu yürüyebilir ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tarihi geçmişi ile oldukça önemli bir yol güzergâhı olan Leleg Yolu kıyılarının olağanüstü sakinliği sıra dışı bir tatil deneyimi için en iyi seçeneklerden birisi. Bu doğal yol, geçmişte ticari yol olarak kullanılmış. Bunun sebebi de yaklaşık 180 kilometre uzunluğunda olması. Yolun büyük kısmı levhalama ve işaretleme ile güvence altına alınmış olsa da doğal seyrine bırakılmış pek çok noktası bulunmakta. Yol üzerinde tarihi kalıntılar, Leleg Uygarlığı’na ait yapıların yanı sıra Termera, Telmissos, ve Gebe Kilisesi gibi pek çok nokta var. Bodrum Yarımadası’nda düzenlenen mavi tur tercihinize göre yat kiralama ile bu alanları görmeniz oldukça kolay olacak. Ayrıca yolu tamamladıktan sonra eşsiz manzaraya ulaştığınızda Bodrum Yarımadası’nın tamamını görmüş olacaksınız.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...