Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
4 Gece Bodrum Mavi Tur Rotası

4 Gece Bodrum Mavi Tur Rotası

4 Gece Bodrum Mavi Yolculuk Rotası

Bölge: Bodrum
Süre: 4 Gece
Liman: Bodrum

Bodrum
Bodrum

Bodrum, Türkiye’de hakkında en çok konuşulan tatil beldelerinden biridir. Bu büyük ölçüde Halikarnas Balıkçısı’nın Bodrum’u tanıtmak için o kadar çok şey yapmasından kaynaklanıyor ki, entelektüellerimizi buraya aşık etti, öyle ki şimdi yazarların ve sanatçıların çoğu yılın büyük bir bölümünde Bodrum’da bulunabiliyor.

Bodrum’da tatil ikiye ayrılır. Gündüzleri masmavi koylarda yüzmek, güneşin sıcaklığını vücuda hissettirmek, bir başka deyişle dinlenmek ve geceye hazırlanmak, diğeri ise güneş battıktan ve yıldızlar gökyüzünü doldurmaya başladıktan sonra başka bir yaşamın başlaması. Bu Bodrum gecelerinin çağrısıdır. Sahilde, yakın köylerde, beyaz badanalı sokaklarda ve tepelerde restoranlar geceye hazırdır.

Bodrum sadece deniz, güneş ve eğlenceli gecelerin kenti değildir. Bodrum’un uygarlık tarihi 3.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Tarihçi Herodot, kentin MÖ 1000 yılında Dorlar tarafından bugün kalenin bulunduğu yerde kurulduğunu söyler. Halikarnas’ın en parlak dönemi MÖ 4. yüzyılda yaşanmıştır. Kral Mausolos 24 yıllık iktidarı sırasında kenti Karia’nın başkenti yapmış ve dünyanın yedi harikasından biri olan görkemli anıt Mausoleum’un inşasına başlamıştır.

Orak Adası
Orak Adası

Orak Adası, Gökova turlarına çıkan yat ve teknelerin durmadan geçmediği bir yerdir. Ada, Kargıcık girişi boyunca uzanır ve Orak Adası tepelerinin alt yamaçlarında zeytin ağaçlarıyla kaplı dik kıyılara sahiptir. Adada nüfus yok ama kuzeyden demir atılacak korunaklı koylar, doğudan ise akvaryumu andıran deniz vardır.

Çökertme
Çökertme

Çökertme, sizi yemek yemeye ve geceyi geçirmeye davet eden küçük, pitoresk bir balıkçı köyüdür. Bu güzel koy çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrilidir ve rüzgârdan hoş bir şekilde korunmaktadır. Bölge, kıyı boyunca gezinmenize ve muhteşem bir doğa içerisinde kısa yürüyüşler yapmanıza olanak tanır.

Mazı
Mazı

Mazı, Bodrum yakınlarında son derece temiz suya sahip bozulmamış bir koydur. Henüz yapılaşmaya açılmamış, anıt ağaçları ve taşlarıyla oldukça yeşil bir karaktere sahiptir. Gökova kıyısındaki Mazı köyü, korsanlar tarafından görülmemek ve böylece saldırılarından kaçınmak için daha yüksek bir yere inşa edilmiştir. Mazı’nın kıyıları en sıcak yaz günlerinde bile kalabalık değildir. Uzun kumsalları ve kayalıkları hem yüzmek hem de balık tutmak için elverişlidir.

7 Adalar
7 Adalar

Gökova Körfezi’nin güney kıyılarında, kıyılar arasında iki milden fazla bir körfezin oluştuğu, önünde dört adanın bulunduğu bir alan vardır. Bu adalar ve koylar arasında her zaman demirleyebileceğiniz sakin bir yer vardır. Batıdaki Martılı Adası (Seagull Island) çoraktır. Güney kısmında ve kuzey ucunda güzel plajları vardır. Diğer adalar Uzun, Zeytinli ve Küçük olarak adlandırılır. Hepsinin dik ve kayalık kıyıları vardır ve plajları yoktur. Adalar çoğunlukla çoraktır, ancak koy bölgelerinde çam ormanları vardır. Yedi adadaki en önemli demirleme noktaları Çamaltı Koyu, Bekar Limanı (Gökağaç Koyu), Karaağaç Limanı, Babuş Koyu, Küfre Koyu ve Göllü Ada’dır. Çamaltı plajı ve deniz tabanı kumluktur. Kıyılar ormanlarla kaplıdır. Bekar limanı 150 metre çapında bir yüzme havuzu gibidir. Bölgedeki guletler için en popüler koy Kufre’dir. Tüm koylar birbirlerine toprak yollarla bağlıdır. Kufre’nin hemen karşısında demirlemek ve yüzmek için ideal olan Göllü Ada bulunmaktadır.

Kleopatra Adası (Sedir Adası)
Kleopatra Adası (Sedir Adası)

Sedir Adası Gökova Körfezi’nde yer alır ve adını çevresindeki kıyılarda bulunan çok sayıdaki sedir ağacından alır. Kedrai ‘sedir’ anlamına gelir ve bu ağaçların dayanıklı ahşabı özellikle gemi yapımında kullanılırdı. Ada, adanın jeolojik koşullarının doğal sonucu olduğuna inanılan küçük kireçtaşı toplarından oluşan bir kumsala sahiptir. Ancak, bu güzel kumun Kleopatra tarafından Romalı sevgilisi Antonius ile burada yüzebilmesi için Mısır’dan tekneyle gönderildiği söylenmektedir. Bu efsaneden dolayı plaj Kleopatra Plajı olarak biliniyor ve yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi alıyor.

Şehrin tam olarak ne zaman kurulduğunu bilmiyoruz, ancak Spartalı bir deniz komutanı olan Lysander’in MÖ 405’te adaya saldırdığını, güçlü bir direnişle karşılaşınca önce geri çekildiğini ve ardından ikinci bir saldırıyla adanın kontrolünü ele geçirdiğini biliyoruz. Ada yaklaşık 700 m uzunluğundadır ve arkeolojik kalıntılar doğu tarafında yer almaktadır. Bunlar surlar, bir amfitiyatro, bir agora, bir nekropol ve adanın neredeyse tam ortasında yer alan bir Apollon tapınağından oluşmaktadır. Bu tapınak bir platform üzerine inşa edilmiş ve Bizans döneminde etrafına bir kilise inşa edilmiştir.

Pabucburnu - Yalıçiftlik
Pabucburnu - Yalıçiftlik

Yalıçiftlik Gökova Körfezi’nin girişindedir ve muhtemelen Bodrum’un en iyi denizi buradaki küçük koylarda bulunur. Geçmişte Bodrumluların en çok rağbet ettiği Pabuçburnu ve Kargıcık koylarında artık yüksek kaliteli oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Tekne, yat ve gulet ile yapılan mavi turlar ile bu koylarda zaman geçirebilme imkanı bulunmaktadır. Koylara inen tepe, muhteşem manzaraya sahip birçok yürüyüş yoluna sahiptir.

Talep Gönder: 4 Gece Bodrum Mavi Tur Rotası

Bu rota yalnızca özel yat kiralama için geçerlidir. Kabin kiralama talepleriniz ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

*Gerekli Alanlar
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support