Türkiye ve Yunanistan'da Lüks Gulet Yat Kiralama
2 Gece Bodrum Mavi Yolculuk Rotası

2 Gece Bodrum Mavi Yolculuk Rotası

2 Gece Bodrum Mavi Yolculuk Rotası

Bölge: Bodrum
Süre: 2 Gece
Liman: Bodrum

Bodrum
Bodrum

Bodrum, MÖ 12. yüzyıla kadar uzanan bir tarihe sahiptir. ‘Halikarnas’ olarak adlandırılan kent, MÖ 5. yüzyılda yaşamış olan ‘Tarihin Babası’ Herodot’un doğum yeridir. Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Kral Mausolos’un (MÖ 350) ‘Mozolesi’ bu kentte yer almaktadır. Klasik Dönem’den günümüze ulaşan tek yapı ise Amfitiyatro’dur. Bodrum’a geldiğinizde ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer ise şehrin simgesi ‘Aziz Petrus Kalesi’dir. Tarihi Orta Çağ’a kadar uzanan ve en iyi korunmuş eserlerden biridir.

Bodrum limanı, Bodrum-Milas Uluslararası Havalimanı’na (BJV) 20 dakika uzaklıktadır. Bodrum, zengin tarihinin yanı sıra doğası, berrak denizi ve gece hayatıyla da ünlüdür

Karaada (Kara Ada)
Karaada (Kara Ada)

Adı siyah olsa da Karaada aslında yeşil bir diyardır. Adanın deniz seviyesinden 400 metre yükseklikteki zirvesi çam ağaçlarıyla kaplıdır. Adadaki bir mağara şifalı bir kaplıca ve çamura sahiptir. Mavi yolculuklar ve günlük geziler için popüler bir duraktır. Gulet yatlar bu mağaranın önünde demirlemektedir.

Orak Adası
Orak Adası

Orak Adası, Gökova turlarına çıkan yat ve teknelerin durmadan geçmediği bir yerdir. Ada, Kargıcık girişi boyunca uzanır ve Orak Adası tepelerinin alt yamaçlarında zeytin ağaçlarıyla kaplı dik kıyılara sahiptir. Adada nüfus yok ama kuzeyden demir atılacak korunaklı koylar, doğudan ise akvaryumu andıran deniz vardır.

Çökertme
Çökertme

Çökertme, sizi yemek yemeye ve geceyi geçirmeye davet eden küçük, pitoresk bir balıkçı köyüdür. Bu güzel koy çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrilidir ve rüzgârdan hoş bir şekilde korunmaktadır. Bölge, kıyı boyunca gezinmenize ve muhteşem bir doğa içerisinde kısa yürüyüşler yapmanıza olanak tanır.

Mazı
Mazı

Mazı, Bodrum yakınlarında son derece temiz suya sahip bozulmamış bir koydur. Henüz yapılaşmaya açılmamış, anıt ağaçları ve taşlarıyla oldukça yeşil bir karaktere sahiptir. Gökova kıyısındaki Mazı köyü, korsanlar tarafından görülmemek ve böylece saldırılarından kaçınmak için daha yüksek bir yere inşa edilmiştir. Mazı’nın kıyıları en sıcak yaz günlerinde bile kalabalık değildir. Uzun kumsalları ve kayalıkları hem yüzmek hem de balık tutmak için elverişlidir.

Pabucburnu - Yalıçiftlik
Pabucburnu - Yalıçiftlik

Yalıçiftlik Gökova Körfezi’nin girişindedir ve muhtemelen Bodrum’un en iyi denizi buradaki küçük koylarda bulunur. Geçmişte Bodrumluların en çok rağbet ettiği Pabuçburnu ve Kargıcık koylarında artık yüksek kaliteli oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Tekne, yat ve gulet ile yapılan mavi turlar ile bu koylarda zaman geçirebilme imkanı bulunmaktadır. Koylara inen tepe, muhteşem manzaraya sahip birçok yürüyüş yoluna sahiptir.

Talep Gönder: 2 Gece Bodrum Mavi Yolculuk Rotası

Bu rota yalnızca özel yat kiralama için geçerlidir. Kabin kiralama talepleriniz ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

*Gerekli Alanlar
Hala Sorunuz mu var?

Guletbookers merkezi Bodrum - Türkiye'de olan, her ihtiyaca uygun kiralık yat filosu ve avantajlı fiyatları ile
unutamayacağınız anlardan oluşan mavi tur ve yat turu deneyimini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan bağımsız bir şirketidir.

Yat Kiralama Talebi

Sorunsuz İletişim için WhatsApp üzerinden iletişime geçin.

gulet@guletyatkiralama.com

+90 (530) 941 40 85

Yardım & Destek

Uzmanlarımız ile görüşerek, daha fazla seçeneğe göz atın.

tr@guletyatkiralama.com

+90 (539) 598 28 77

Tursab A:8324 - Seyahat Acentası
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği
Bodrum Deniz Ticaret Odası
Bodrum Denizciler Derneği
Google'ı Seviyoruz
Yat Kiralama Talebi Yat Kiralama Talebi Bizi Arayın Bizi Arayın İletişim Formu İletişim Formu
Guletbookers Support