Guletbookers Gulet Tatili Günlükleri: Tatile Başla

Gulet Tatili Günlükleri: Tatile Başla

Misafirperverlik, Türk insanının kültüründen gelen hazinelerden biridir. Türkiye'nin her hangi bir noktasına tatil için gittiğinizde, kendinizi sanki evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Nereye giderseniz gidin, sizi her zaman samimi ve dost canlısı insanlar karşılayacaktır.

Havaalanında Karşılama

Tatiliniz havalimanında karşılama ile başlayacaktır. Siz havaalanına inmeden orada olacak olan özel transfer hizmeti, sizleri çıkış kapısında karşılayacak ve mavi yolculuk için kiraladığınız teknenin hazır olduğu limana getirecektir.

Geleneksel, ahşap bir gulete adım attığınızda alışılmadık bir deneyim yaşayacaksınız. Kaptan ve mürettebat, çiçeklerle ve serin içecek ikramları ile sizi karşılayacaklardır. Siz yolculuğunuzun yorgunluğunu biraz üzerinden atarken, gulet ekibi bagajınız ve eşyalarınız için yardım ediyor olacaktır.

Mavi yolculuk‘ ta en güzel deneyim; sadece deniz suyunun masmavi ve berrak renkleri ya da güneşin çam ağaçlarının arasından suya yansımasındaki renk geçişlerine şahit olmak değil, mürettebatın yüzündeki gülümseme ve gulette bulunan şefin hazırladığı size özel, dünya mutfağından lezzetlerin tadımıdır.

Kaptanınız, rota ve demir atılacak koylar ile ilgili tüm bilgilere sahiptir. Şimdi sizin için zaman, dinlenmeyi ve gulette eğlenmeyi işaret eder.

Mavi Yolculuğunuza Başlayın

Bu tatil sabahı çok nadir yaptığınız şeyleri fark etmenizi sağlayacaktır. Cep telefonunuzu kapatıp, saatinizi çıkarmanın ve bunları çantanıza koymanın sizi ne kadar mutlu ettiğini hissedecek, dahası “bugün ne giyeceğim?” telaşına bir süre ara vermiş olacaksınız.  Sadece şort, bikini ve belki bir kaç tişört. Gulet tatili; mahremiyetinizin ve konforunuzun her şeyden önemli olduğu, sadece “çıplak ayakla” geçirebileceğiniz bir tatil türüdür.

Güvertede bir fincan çay yada kahve veya taze sıkılmış meyve suyu eşliğinde, istekleriniz doğrultusunda hazırlanan sabah kahvaltısı ile güne başlangıç yapacaksınız. Güne bu şekilde başladığınızda tek endişeniz, rahatlamak ve birbirininden güzel koyların tadını çıkarmak için yeterli zamanı kendinize ayırmanız olacaktır.

Günlük Aktiviteler

Sessiz doğa ve sakin deniz eşliğinde kahvaltınızı yaptıktan sonra yüzmek ve güneşin tadını çıkarmak için tam bir gününüz var. Serin sulara atladığınız o an, bunun bir rüya olmadığını size kanıtlayacaktır. Şnorkelle yüzerek denizaltı dünyasının kapısını açtığınız an ise balıklar bu macerada size eşlik edecektir.

Siz dinlenmenin ve şezlonglarda güneşlenmenin tadını çıkarırken, şefiniz ve mürettebatınız öğle yemeğinizi hazırlamaya başlar. Taze deniz mahsulleri ve mezelerin kokusu size ne kadar acıktığınızı hissettirecek, öğle yemeği için özenle hazırlanan masa sizi bu şölene davet edecektir. Bir başka güzel koya geçerken deniz, güvertenize yaz esintisinide beraberinde getirecektir.

Bir sonraki durağınız, turkuaz mavisi sulara sahip sakin bir koy olacaktır. Motorlar durduktan ve gulet demirlendikten sonra yeni durağınızı yaşamakta özgürsünüz. Ege ‘deki her koyun farklı atmosferi vardır ve size eşsiz manzaralar sunar. Yemyeşil çam ormanı ile aranızdaki uzaklık sadece birkaç saniyelik yüzme mesafesi kadardır. Guletin uç kısmına oturarak taze orman ve tuzlu su karışımı havayı içinize çekebilirsiniz. Ayrıca çam ormanları içinde kısa bir doğa yürüyüşü yapabilir bu anı fotoğraf çekerek ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu küçük keşiflerden sonra, tekneye geri döndüğünüzde; tercihinize göre içinizi serinletecek bir içecek seçimi yapabilirsiniz.

Sıra ruhunuzu ısıtan ve zihninizi stresli düşüncelerden arındıran gün batımında. Bu anlarda kendinizi başka bir hayatın parçası gibi hissedeceksiniz. Uzun bir aradan sonra akşam yemeği için aynı masada bir araya gelen aile bireyleri ile zaman geçirmek, daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Eşinize yada sevgilinize ön güvertede sarıldığınızda, yıldızlar size daha parlak gelecek ve ay ışığı size en romantik kelimeleri fısıldayacaktır.

Mavi Yolculuk Blog Diğer Yazılar
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...