Göcek – Koylar ve Adalar

Göcek Koylarında Yat KiralamaGöcek Koylarında Yat Kiralama

Güney Ege Bölgesinin incisi olarak bilinen Göcek, yakınında bulunan koy ve adalar sebebiyle mavi yolculuk turlarının en gözde merkezi. Bölgenin yumuşak iklime sahip olması ise 12 ay tatil yapılmasına olanak sağlıyor. Birbirinden güzel koylar, adalar yemyeşil çam ormanları ve Lykia tarihinin görkemli antik kalıntıları masmavi bir yolculuk için beklenenden fazlasını sunuyor.

Gocek Yat Kiralama

İlk durak Göbün Koyu

Fethiye Körfezinin çıkışında bulunan Kapıdağ yarımadası bir çok adaya ve koya ev sahipliği yapıyor. Büyük Ada, Küçük Ada, Kocatürk, Göbün, Merdivenli, Yavan Su, Hamam ve Miraç bu bölgelerin en favori bölgeleri arasında yer alıyor. Mavi yolculuk turuna Göcek’e 8 deniz mili uzaklıkta yer alan Göbün Koyu’ndan başlamak isabetli bir seçim olacaktır. Koyun, bölgeye yakın olması sebebiyle günlük tur teknelerinin de sıklıkla gittiği bu koy, çok korunaklı bir bölgede yer aldığı için gece konaklamaya oldukça müsait. Karaya çıkıldığı zaman ise çam ve zeytin ağaçlarının arasından kaya mezarlarına, antik kalıntılara ulaşabiliyorsunuz.

Körfezin En Büyük Adası Tersane

Körfezdeki adaların en büyüğü olarak bilinen Tersane Adası, eski Rum yerleşiminden kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca eski bir gözetleme kulesinin kalıntıları da bulunuyor. Diğer ismiyle Prens Adası olarak bilinen Domuz Adası ise Tersane Adası’na yakın bir bölgede. Domuz Adasından yola çıktığınız zaman, deniz sizi Göcek’in en temiz denizine sahip Küçük Sarsala Koyu’na götürüyor. Bu koya sadece tekneyle ulaşabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. Kumsalı olmayan bu koyda denize girebilmek için iskeleyi kullanabiliyorsunuz. Lezzetli yemekler tadabileceğiniz restoran ise gece geç saatlere kadar servis veriyor.

Hedef Yassıca Adaları

Küçük küçük adaların bir araya gelmesinden oluşan Yassıcalar, karada pek bir tesis olmamasına rağmen özel bir denizinden dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Bu bölgenin en keyifli yanı, adalar arasını yüzerek geçmektir. Ayrıca denizin sığ bir havuz görünümüne sahip olması ise çocuklu ailelerin rahatlıkla tercih etmesini sağlıyor.

Cennetten Parça Soğuksu Koyu’nda

Göcek – Fethiye turlarının vazgeçilmez durağı olan Soğuksu Koyu, Fethiye açıklarında bulunan bir doğa mucizesi. Kayaların arasından çıkan buz gibi suyun denizle buluştuğu bir noktada bulunan bu koy, 40 derecelik sıcaklıkta yaşayabileceğiniz benzersiz bir deneyim. Soğuk suyun kaynağına yaklaşmak ise bir hayli ürkütücü. Zira soğukluğun şiddeti bu bölgede etkisini daha çok arttırıyor. Doğanın mucizesiyle tanışmak istiyorsanız eğer bu koyu mutlaka keşfedilmeli.

Mavi Yolculuk Göcek Koyları’nda Yaşanıyor

Göcek koyları, en uzaktan başlamak üzere şu şekilde sıralanıyor: Kille Bükü, Boynuzbükü, Küçük Karanlık, Günlük Koyu, Osmanağa ve Büngüş Limanı’dır. Bu koylardan en çok tercih edilen bölge ise kuşkusuz Kille Bükü’dür. Rüzgar sörfü için uygun koşullara sahip olması bölgenin cazibesini artırırken çakıllı plajında tertemiz bir deniz sunuyor. Boynuzbükü ise şifalı ağaçlarıyla ün salmış durumda. Birçok hastalığı tedavi edici özelliğe sahip olan sığla ağaçlarının reçinesi, bu özelliği ile birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Rotanızı doğu yönüne doğru çevirdiğinizde ise karşınıza Katrancı ve Günlüklü Koyu çıkıyor. Göcek ve Fethiye bölgesinin tam ortasında bulunan Katrancı Koyu, çadır kurabileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz alanlara sahip. Çamlarla kaplı ormanın gözler önüne serdiği manzara ise görülmeye değer. Boynuzbükü’nde karşılaştığınız Sığla Ağaçları Günlüklü Koyu’nda da yerini almış durumda. Serinlemek ve denize girmek için ideal bir adres olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Mavi Yolculuk Blog Mavi Yolculuk Blog
Aşk Adası Galesnjak

Aşk Adası Galesnjak


Hırvatistan'daki büyüleyici Galesnjak adasını daha önce ziyaret etmiş miydiniz? Kalp şeklindeki bu küçük ad...
Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı

Mavi Yolculukta Krallara Yakışır Zengin bir Kahvaltı


Bir yat kiralama, gurme bir şef tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış çeşit çeşit lezzetin tadına bakmak i...
8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!

8 Adımda Yaz Tatilinin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın!


Deniz üzerinde geçirilecek efsanevi ve bir o kadar da sınırlı olan kıymetli vaktimizi dakika dakika değerle...
Mavi Tur Tatilinizi Şifa Yolculuğuna Dönüştürün!

Mavi Tur Tatilinizi Şifa Yolculuğuna Dönüştürün!


Bir yat kiralama tatilinde özgürlüğü tamamen yaşarsınız. Sorumluluklarınızdan bir süreliğine uzaklaşın ve k...

Yat Kategorileri

Guletbookers misafirlerinin bütçe ve beklentilerine uyan yat seçimini yapabilmeleri amacıyla farklı yat kategorileri oluşturmuştur. Yatlar kendi sahipleri ve tasarımcılarının ürünü olduğundan ve bu durum yatların...

Devamı